Betsafe - About

Age Limit
Betsafe
Betsafe is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthoritySwedish Gambling Authority

About

Ова конкретно онлајн казино пристигна на местото на интернет коцкањето малку подоцна од неговите конкуренти. Во јануари 2006 година ги започнаа своите деловни активности. Сепак, се чинеше дека тоа не ги одврати на кој било начин. 

Тие брзо станаа едни од најпознатите и најпочитуваните онлајн бизниси за спортско обложување во онлајн индустријата за коцкање. Повеќе од 450.000 клиенти од повеќе од 100 различни нации играат таму редовно.

Основач, локација и други детали за Betsafe

Кога веб-локацијата носи лиценца издадена од Органот за игри на среќа на Малта, можете да бидете сигурни дека е доверлива и достојна за вашата доверба. Нивната лиценца е регистрирана под MGA/CRP/108/2004. Легитимна лиценца од MGA имаат само најугледните компании за онлајн игри. Без сенка на сомнеж, еден од нив е казиното Betsafe.

Betsafe е врвен онлајн провајдер за спортско обложување кој доби одлични оценки во текот на нашата проценка поради отсуство на какви било сериозни проблеми.

Betsafe казиното е едно од најголемите и најдобрите во индустријата. Има ѕвездена репутација од очигледни причини. Спортските книшки се одлични, но казиното и покер собите се исто така од највисок калибар.

Тој е лиценциран и контролиран од врвните власти на глобално ниво, осигурувајќи дека сте секогаш безбедни и заштитени, а банкарските избори, услугите за клиентите и мобилните се исто толку извонредни како и остатокот од страницата. Betsafe е многу работи, но не е измама. Betsafe остана во чекор со конкуренцијата во секторот на онлајн казина.

Зошто да играте во BetSafe?

BetSafe започна со работа во 2006 година и постојано се проширува од своето основање. Веб-страницата за игри е достапна за корисниците ширум светот и има повеќе од 450.000 клиенти од 100 различни нации. BetSafe е еден од најуспешните оператори во онлајн индустријата за коцкање, фокусирајќи се и на игрите во казино и на спортското обложување.

Обезбедува огромен избор на коцкарски активности. Сепак, тој исто така обезбедува висококвалитетни услуги потребни за да се осигура дека бројните клиенти имаат пријатно и успешно време. Услугата за клиенти е одлична, а обложувачите можат да пристапат до неа во секое време и во секоја ситуација за да добијат брза помош.

Betsafe ги обезбедува сите ѕвона и свирежи што би ги очекувале од врвната онлајн спортска книшка. Распоредот, исто така, се придржува до конвенционалната шема, со што сè е лесно да се најде.

Лесно е да се претпостави дека одличниот софтвер го прави BetSafe фантастична веб-локација за игри. Сè работи совршено, а распоредот е лесен за користење. Почнувајќи со BetSafe Sportsbook, софтверот се игра веднаш и има привлечен изглед. Бидејќи сè е јасно прикажано на страницата, дури и новите играчи може да започнат веднаш.

Спортовите се сите лево, а натпреварите се прикажани во центарот со големи копчиња за коефициенти. Порталот нуди обложување во живо и често обезбедува преноси на натпревари во живо.

Total score8.6
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2006
ЈазициЈазици (8)
Англиски
Естонски
Латвиски
Норвешки
Полски
Руски
Фински
Шведски
БонусиБонуси (3)
Бонус за добредојдеДепозит бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (7)
Американски долари
Бугарски лева
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (9)
Естонија
Канада
Латвија
Литванија
Норвешка
Перу
Полска
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (38)
ЛиценциЛиценци (5)
Estonian Tax and Customs Board
Lithuania Gaming Control Authority
Lotteries and Gambling Supervisory Inspection Latvia
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (22)
AstroPay
Bank transfer
Citadel Direct
EcoPayz
EnterCash
Euteller
Interac
Jeton
MaestroMasterCardMuchBetter
Neosurf
NetellerPayPalPaysafe Card
SEB Bank
Skrill
Sofort
Swedbank
Swish
Trustly
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
Betsson Group Affiliates
СофтверСофтвер (60)
1x2Gaming
Adoptit Publishing
Ainsworth Gaming Technology
Amaya (Chartwell)
Aristocrat
Asylum Labs
Authentic Gaming
Bally
Barcrest Games
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booming Games
Casino Technology
Chance Interactive
Cozy Gaming
Crazy Tooth Studio
Cryptologic (WagerLogic)
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Fantasma Games
Felt Gaming
Fortune Factory Studios
Foxium
Fuga Gaming
Genesis Gaming
Genii
Habanero
High 5 Games
Join Games
Just For The Win
Kalamba Games
Lightning Box
MetaGU
Microgaming
NextGen Gaming
Old Skool Studios
PariPlay
PearFiction
Plank Gaming
Play'n GO
Playson
Portomaso Gaming
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Rabcat
Red Rake Gaming
SG Gaming
SUNFOX Games
Shuffle Master
Side City Studios
Spieldev
Spike Games
Stakelogic
Stormcraft Studios
Tom Horn Gaming
Touchstone Games
Wazdan
ZITRO Games