Betsafe рецензија за кладилници - Account

Age Limit
Betsafe
Betsafe is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthoritySwedish Gambling Authority

Account

Обложувачите мора прво да регистрираат сметка пред да можат да пристапат на веб-страницата на Betsafe. Како да се регистрирате е едно од најчесто поставуваните прашања од потенцијалните клиенти на Betsafe.

Ова е првиот чекор за која било страница што нуди спортско обложување. Методот се состои од неколку лесни фази кои обложувачите мора да ги завршат.

Како да отворите/регистрирате сметка

Поголемиот дел од гејмерите може да имаат и други проблеми или прашања поврзани со сметката. Често предизвикува најголема загриженост кај коцкарите. Овој дел ќе обезбеди информации за регистрирање на сметка и одговори на сите други прашања поврзани со сметката. Секој од нив е едноставен и ќе ви требаат само неколку минути за да се заврши.

Betsafe е глобален лидер во онлајн коцкањето. Затоа, нема простор за шанса. Регистрирањето со Betsafe е брз процес. Следењето на упатствата за да се регистрирате и да започнете со обложување е јасен процес.

Реномираниот букмејкер го рационализираше процесот на регистрација за нови обложувачи, така што не треба да имате проблем да го завршите. Од вас ќе се бара да обезбедите многу информации на страницата за регистрација, но ние ве опфативме.

 1. Едноставно одете на горниот десен агол на веб-страницата и изберете го копчето означено како „Креирај сметка“
 2. Пополнете го формуларот со точни информации за вашата личност.
 3. Проверете го полето ако сакате да добивате ажурирања по е-пошта.
 4. Поставете го лимитот за депозит.
 5. Прочитајте ги одредбите и условите на BetSafe и согласете се со нив.
 6. Потврдете дека сте на законска возраст за коцкање.
 7. Кликнете на „Отвори сметка“ за да го завршите процесот.

Потврда на сметката

Пред да можете да го направите вашиот прв депозит или повлекување, ќе треба да ја потврдите вашата сметка. Имате други опции за да ги завршите овие чекори; сепак, кликнете на копчето „депозит“ ако веќе не сте. После тоа, ќе бидете однесени директно на страницата за верификација без да бидат потребни дополнителни активности од ваша страна.

Ќе треба да поднесете неколку различни документи за ова да функционира. Следниве документи може да се користат за да се докаже и вашиот идентитет и вашата адреса:

 • пасош или лична карта со фотографија
 • доказ за извор на плаќање
 • доказ за адреса (по можност сметка за струја, не постара од шест месеци).
 • договор за вработување или уплатница
 • договор за продажба (продажба на имотот)
 • сертификат за акции (продажба на хартии од вредност)
 • тестамент (наследство)
 • потврда за добивка/извод од банка (добивки од лотарија/обложување/казино)

Како да се најавите

По завршувањето на процесот на регистрација, можете да се најавите со вашите нови ингеренции. Опцијата за најавување на Betsafe е веднаш до „создај сметка“, така што е лесно да се најде. Кликнете за да отворите нов прозорец каде што можете да ги внесете вашите информации за најавување и да започнете да ги избирате вашите претпочитани пазари.

 1. Одете во горниот десен агол на екранот и кликнете на црвеното копче Најава. Потребните информации ќе се прикажат во нов прозорец.
 2. Внесете ја адресата на е-пошта или корисничкото име што го користевте за да се регистрирате за прв пат.
 3. Продолжете со внесување на вашата лозинка. Можете да го проверите правописот со избирање „view“
 4. За да започнете со обложување, кликнете на „Најави се“. икона. Разговорот за грижа за корисници е достапен директно подолу доколку наидете на какви било проблеми.

Како да отклучите сметка

Кога играчите ќе дознаат дека нивната сметка во казино е блокирана или оневозможена, може да наидат на потешкотии. Крајниот ефект е дека нивните пари и награди се загрозени.

Корисниците на Betsafe можеби нема да можат да пристапат до нивните сметки поради неколку причини, вклучително и прекумерен број неуспешни обиди за најавување или проблем со протоколот KYC.

Обложувачите несомнено го чешаат мозокот во моментов, прашувајќи се како можат да ги отклучат нивните сметки. Од нив се очекува да го контактираат тимот за поддршка на корисници што е можно поскоро.

 1. Отворете ја сметката за е-пошта што ја користевте за да се регистрирате за сметка на Betsafe.
 2. Во телото на е-поштата, разгледајте го проблемот детално. Можеби ќе сакате да вклучите:
  1. Детален опис на информациите за вашата регистрација,
  2. уредот што се користи за воспоставување на сметката и
  3. Скенирани копии од лична карта со фотографија, други докази за идентитет и скенирани копии од сметки за депозит на Betsafe. Запомнете дека пожелно е да ги испратите овие слики во PDF формат.

Како да затворите сметка

Обложувачите кои сакаат да ги затворат своите сметки можат да контактираат со грижата за клиентите и експлицитно да ја изразат својата желба да ги затворат своите сметки.

Кога обложувачот одлучи да ја деактивира својата сметка, прво треба да ги откаже сите активни и нерешени понуди за облози што ги поставил.

Betsafe експедитивно ќе ги префрли сите средства на обложувачот од нивната сметка на избор на обложувачот на банкарска сметка, банкарска картичка или која било друга достапна опција за плаќање на локацијата на обложувачот, освен готовина. Ќе има одбитоци од овие средства по важечката политика за повлекување.

Овие трансакции ќе се вршат според законите и прописите кои се во сила во земјата каде што престојува обложувачот. Следниве се некои работи што можете да ги направите:

 1. Пристапете до сметката за е-пошта поврзана со вашата сметка на Betsafe.
 2. Контакт support-en@betsafe.com.
 3. Внесете „БАРАЊЕ ДА ЈА БРИШИ МОЈАТА СМЕТКА“. во полето Предмет.
 4. Испратете им е-пошта со барање да ја деактивираат вашата сметка од нивниот систем и да ги избришат сите информации што ги имате со нив.
Total score8.6
Добрите
+ Обложување во живо
+ Најдобри софтвери за избор
+ Голема разновидност на методи за депонирање

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2006
ЈазициЈазици (8)
Англиски
Естонски
Латвиски
Норвешки
Полски
Руски
Фински
Шведски
БонусиБонуси (3)
Бонус за добредојдеДепозит бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (7)
Американски долари
Бугарски лева
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (9)
Естонија
Канада
Латвија
Литванија
Норвешка
Перу
Полска
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (38)
ЛиценциЛиценци (5)
Estonian Tax and Customs Board
Lithuania Gaming Control Authority
Lotteries and Gambling Supervisory Inspection Latvia
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (22)
AstroPay
Bank transfer
Citadel Direct
EcoPayz
EnterCash
Euteller
Interac
Jeton
MaestroMasterCardMuchBetter
Neosurf
NetellerPayPalPaysafe Card
SEB Bank
Skrill
Sofort
Swedbank
Swish
Trustly
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
Betsson Group Affiliates
СофтверСофтвер (60)
1x2Gaming
Adoptit Publishing
Ainsworth Gaming Technology
Amaya (Chartwell)
Aristocrat
Asylum Labs
Authentic Gaming
Bally
Barcrest Games
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booming Games
Casino Technology
Chance Interactive
Cozy Gaming
Crazy Tooth Studio
Cryptologic (WagerLogic)
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Fantasma Games
Felt Gaming
Fortune Factory Studios
Foxium
Fuga Gaming
Genesis Gaming
Genii
Habanero
High 5 Games
Join Games
Just For The Win
Kalamba Games
Lightning Box
MetaGU
Microgaming
NextGen Gaming
Old Skool Studios
PariPlay
PearFiction
Plank Gaming
Play'n GO
Playson
Portomaso Gaming
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Rabcat
Red Rake Gaming
SG Gaming
SUNFOX Games
Shuffle Master
Side City Studios
Spieldev
Spike Games
Stakelogic
Stormcraft Studios
Tom Horn Gaming
Touchstone Games
Wazdan
ZITRO Games