Betsafe - Bonuses

Age Limit
Betsafe
Betsafe is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthoritySwedish Gambling Authority

Bonuses

Без разлика на вашиот став за бонуси и промоции, Betsafe Sports гарантира дека имате многу можности да ги искористите. И на почетниците и на ветераните им се допаѓа оваа спортска книшка поради вниманието на деталите и напорот за создавање активна бонус област. 

Некои промоции ќе бидат ограничени, но по подлабока проверка, откривме дека Betsafe нуди бонус за добредојде во секоја земја во која работи.

Спортски бонус за добредојде

Другите зделки постојано почнуваат и завршуваат во Betsafe. Ако често користите Betsafe, може да очекувате да заработите бесплатни облози или да ги искористите промоциите за враќање пари. Други значајни промоции се Раната исплата и Вашите безбедни мултипликатори за да имате на што да се вратите кога обложувате Акумулатори/Парлај.

Betsafe's добредојден поттик е поделена на два главни дела. Првата понуда е совпаѓање со 100% депозит со вредност до 25 €. Оваа промоција се активира на депозити од 10 евра или повеќе и има максимална вредност од 25 евра.

Ќе треба да играте преку бонусот 5 пати пред да ја повлечете оваа сума. Само облози со коефициент 1,50 ќе бидат прифатливи за расчистување, а ќе имате 30 дена да ја поминете целата стапка на расчистување.

Бесплатниот облог од 10 евра е достапен веднаш штом ќе се активира вашата сметка и ќе биде достапен за користење до 7 дена. Сите добивки од бесплатниот облог не го вклучуваат влогот и мора да ги коцкате тие добивки еднаш пред да ги повлечете. Повторно, имате 30 дена да ја завршите оваа задача.

Важат други услови и услови.

Бонус за добредојде + бесплатни вртења

Betsafe ги пречекува новите клиенти со бонус за депозит кој одговара на нивниот првичен депозит до вредност од 1.000 евра.

Во споредба со воведните понуди обезбедени од повеќето други спортски книги, оваа е прилично дарежлива. Оваа понуда има минимален услов за депозит од 10 евра, услов за обложување 30 пати пред да може да се повлече некоја добивка и рок од 30 дена до истекот.

Оваа промоција им дава право на играчите на 200 бесплатни вртења на автоматот Gates of Olympus. Играчите ќе добијат 100 бесплатни вртења првиот ден и уште 100 бесплатни вртења после тоа (25 вртења секој ден). Сите освоени пари при користење на овие бесплатни вртења ќе се додадат на вкупните пари од бонус на играчот. За играчите да можат да ги подигнат своите добивки, готовината мора прво да се коцка вкупно триесет пати во текот на три дена.

Имајте на ум дека оваа понуда доаѓа со неколку рестриктивни услови, вклучувајќи ограничувања на начините на плаќање дозволени во некои земји. Постојат дополнителни барања и ограничувања што треба да се исполнат.

Безбедни множители

Betsafe Safe Multiples е одлична промоција за обложувачите кои ги сакаат нивните мулти-облози. Safe Multiples нуди поврат на готовина до 20 евра доколку обложувачите изгубат една од селекциите на нивните мулти-облози.

Квалификувани се само мулти-облози со најмалку 5 селекции. Откако обложувачите ќе ги одберат своите облози, ќе треба да се одлучат за промоцијата Safe Multiples.

Безбедно повеќекратни бонуси се однесува само на облозите за победници на натпреварот со вистински пари за сите спортови. Сепак, селекциите мора да имаат коефициент од најмалку 1,2 по избор и минимум 5,00 вкупно.

Минималниот влог по избор е 0,10 евра, а максималниот е 20 евра. Обложувачот може да добие три рефундации дневно. Сите рефундации според оваа промоција се сметаат за готовина и не подлежат на никакви барања за обложување или ограничувања за повлекување.

Важат други услови и услови.

Total score8.6
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2006
ЈазициЈазици (8)
Англиски
Естонски
Латвиски
Норвешки
Полски
Руски
Фински
Шведски
БонусиБонуси (3)
Бонус за добредојдеДепозит бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (7)
Американски долари
Бугарски лева
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (9)
Естонија
Канада
Латвија
Литванија
Норвешка
Перу
Полска
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (38)
ЛиценциЛиценци (5)
Estonian Tax and Customs Board
Lithuania Gaming Control Authority
Lotteries and Gambling Supervisory Inspection Latvia
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (22)
AstroPay
Bank transfer
Citadel Direct
EcoPayz
EnterCash
Euteller
Interac
Jeton
MaestroMasterCardMuchBetter
Neosurf
NetellerPayPalPaysafe Card
SEB Bank
Skrill
Sofort
Swedbank
Swish
Trustly
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
Betsson Group Affiliates
СофтверСофтвер (60)
1x2Gaming
Adoptit Publishing
Ainsworth Gaming Technology
Amaya (Chartwell)
Aristocrat
Asylum Labs
Authentic Gaming
Bally
Barcrest Games
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booming Games
Casino Technology
Chance Interactive
Cozy Gaming
Crazy Tooth Studio
Cryptologic (WagerLogic)
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Fantasma Games
Felt Gaming
Fortune Factory Studios
Foxium
Fuga Gaming
Genesis Gaming
Genii
Habanero
High 5 Games
Join Games
Just For The Win
Kalamba Games
Lightning Box
MetaGU
Microgaming
NextGen Gaming
Old Skool Studios
PariPlay
PearFiction
Plank Gaming
Play'n GO
Playson
Portomaso Gaming
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Rabcat
Red Rake Gaming
SG Gaming
SUNFOX Games
Shuffle Master
Side City Studios
Spieldev
Spike Games
Stakelogic
Stormcraft Studios
Tom Horn Gaming
Touchstone Games
Wazdan
ZITRO Games