Betsafe - Countries

Age Limit
Betsafe
Betsafe is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthoritySwedish Gambling Authority

Countries

Коцкарите од целиот свет ги привлекува Бетсафе како пчелите кон медот. Таа има добро воспоставена репутација за интегритет и им нуди на своите клиенти пристап до огромен пазар за најинтересните обложувачки активности во спортот.

Betsafe може да има голема база на клиенти што е распространета низ целиот свет. Сепак, на жителите на не сите земји им е дозволено да ги користат услугите обезбедени од веб-страницата за онлајн спортско обложување. На крајот на краиштата, Betsafe може да биде многу строг во примената на своите правила за да ги заштити и компанијата и лојалната база на клиенти што ја одржува.

Прифатени земји

 • американска Самоа
 • Андора
 • Ангвила
 • Антигва и Барбуда
 • Аргентина
 • Ерменија
 • Азербејџан
 • Бахамите
 • Бангладеш
 • Барбадос
 • Белорусија
 • Белизе
 • Бенин
 • Бермуди
 • Бутан
 • Боливија
 • Босна
 • Боцвана
 • Бразил
 • Брунеи
 • Бугарија
 • Камерун
 • Канада
 • Кејп Верде
 • Чад
 • Чиле
 • Колумбија
 • Конго
 • Конго ДР
 • Костарика
 • Кипар
 • Џибути
 • Доминика
 • Доминиканска Република
 • Источен Тимор
 • Еквадор
 • Египет
 • Ел Салвадор
 • Екваторијална Гвинеја
 • Фарски Острови
 • Фиџи
 • Финска
 • Габон
 • Гамбија
 • Германија
 • Гана
 • Гибралтар
 • Гренада
 • Гватемала
 • Хондурас
 • Исланд
 • Индија
 • Ирска
 • Израел
 • Брегот на Слоновата Коска
 • Јапонија
 • Казахстан
 • Кенија
 • Кирибати
 • Косово
 • Киргистан
 • Лаос
 • Лесото
 • Либерија
 • Лихтенштајн
 • Луксембург
 • Макао
 • Македонија
 • Мадагаскар
 • Малави
 • Малдиви
 • Малта
 • Мексико
 • Микронезија
 • Молдавија
 • Монако
 • Монголија
 • Мозамбик
 • Мјанмар
 • Намибија
 • Непал
 • Холандски Антили
 • Нов Зеланд
 • Нигер
 • Нигерија
 • Норвешка
 • Палестина
 • Папуа Нова Гвинеја
 • Парагвај
 • Перу
 • Филипини
 • Полска
 • Порторико
 • Романија
 • Самоа
 • Сан Марино
 • Сејшели
 • Сиера Леоне
 • Сингапур
 • Словачка
 • Соломонови Острови
 • Јужна Африка
 • Јужна Кореа
 • Шри Ланка
 • Суринам
 • Свазиленд
 • Шведска
 • Швајцарија
 • Тајван
 • Таџикистан
 • Танзанија
 • Тајланд
 • Да оди
 • Тонга
 • Тринидад и Тобаго
 • Туркменистан
 • Тувалу
 • Уганда
 • Уругвај
 • Узбекистан
 • Вануату
 • Замбија

Ограничени земји

 • Авганистан
 • Албанија
 • Алжир
 • Ангола
 • Австралија
 • Австрија
 • Бахреин
 • Белгија
 • Белорусија
 • Босна
 • Боцвана
 • Буркина Фасо
 • Бурунди
 • Камбоџа
 • Кајмански Острови
 • Централноафриканска Република
 • Кина
 • Хрватска
 • Куба
 • Чешка република
 • Данска
 • Демократска Република Конго
 • Еритреја
 • Естонија
 • Етиопија
 • Франција
 • Грузија
 • Грција
 • Гвинеја
 • Гвинеја-Бисао
 • Гренланд
 • Херцеговина
 • Хаити
 • Хонг Конг
 • Индонезија
 • Јамајка
 • Јордан
 • Иран
 • Ирак
 • Италија
 • Кувајт
 • Либан
 • Либија
 • Литванија
 • Малезија
 • Мали
 • Мавританија
 • Маурициус
 • Молдавија
 • Црна Гора
 • Мароко
 • Мјанмар
 • Холандија
 • Никарагва
 • Островот Норфолк
 • Северна Кореа
 • Оман
 • Пакистан
 • Панама
 • Португалија
 • Катар
 • Русија
 • Руанда
 • Саудиска Арабија
 • Сенегал
 • Србија
 • Словенија
 • Сомалија
 • Јужен Судан
 • Шпанија
 • Судан
 • Сирија
 • Тунис
 • Турција
 • ОАЕ
 • Уганда
 • Обединето Кралство
 • Украина
 • Венецуела
 • Виетнам
 • Јемен
 • Зимбабве
 • Соединети Држави
Total score8.6
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2006
ЈазициЈазици (8)
Англиски
Естонски
Латвиски
Норвешки
Полски
Руски
Фински
Шведски
БонусиБонуси (3)
Бонус за добредојдеДепозит бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (7)
Американски долари
Бугарски лева
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (9)
Естонија
Канада
Латвија
Литванија
Норвешка
Перу
Полска
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (38)
ЛиценциЛиценци (5)
Estonian Tax and Customs Board
Lithuania Gaming Control Authority
Lotteries and Gambling Supervisory Inspection Latvia
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (22)
AstroPay
Bank transfer
Citadel Direct
EcoPayz
EnterCash
Euteller
Interac
Jeton
MaestroMasterCardMuchBetter
Neosurf
NetellerPayPalPaysafe Card
SEB Bank
Skrill
Sofort
Swedbank
Swish
Trustly
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
Betsson Group Affiliates
СофтверСофтвер (60)
1x2Gaming
Adoptit Publishing
Ainsworth Gaming Technology
Amaya (Chartwell)
Aristocrat
Asylum Labs
Authentic Gaming
Bally
Barcrest Games
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booming Games
Casino Technology
Chance Interactive
Cozy Gaming
Crazy Tooth Studio
Cryptologic (WagerLogic)
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Fantasma Games
Felt Gaming
Fortune Factory Studios
Foxium
Fuga Gaming
Genesis Gaming
Genii
Habanero
High 5 Games
Join Games
Just For The Win
Kalamba Games
Lightning Box
MetaGU
Microgaming
NextGen Gaming
Old Skool Studios
PariPlay
PearFiction
Plank Gaming
Play'n GO
Playson
Portomaso Gaming
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Rabcat
Red Rake Gaming
SG Gaming
SUNFOX Games
Shuffle Master
Side City Studios
Spieldev
Spike Games
Stakelogic
Stormcraft Studios
Tom Horn Gaming
Touchstone Games
Wazdan
ZITRO Games