Betsafe - Deposits

Age Limit
Betsafe
Betsafe is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthoritySwedish Gambling Authority

Deposits

Не треба да се грижите за безбедноста на вашите средства бидејќи сите достапни банкарски опции се во согласност со PCI и одобрени. Депонирањето и повлекувањето пари во Betsafe е што е можно поедноставно и сигурно, исто како и во која било друга врвна услуга за спортско обложување преку Интернет.

Од друга страна, времето потребно за да се појават повлекувањата на вашата сметка може да се движи од еден до пет дена, во зависност од користениот метод. Спортската книшка обично прави максимални напори да се справи со барањата за повлекување играчи во рок од дваесет и четири часа по нивното примање.

Прифатени начини на плаќање во Betsafe

Следното начини за плаќање се достапни за депонирање средства на сметка на Betsafe. Имајте на ум дека многу опции за плаќање се ограничени на локацијата на обложувачот. Како резултат на тоа, некои од опциите за плаќање наведени подолу може да не се достапни на сите локации, додека други може да недостасуваат.

Опција за плаќањеМаксимална границаМинимална границаВреме на обработкаПровизија за трансакција
Paysafe0,00 €10,00 €ИнстантБез надомест
MasterCard0,00 €10,00 €ИнстантБез надомест
Скрил0,00 €10,00 €ИнстантБез надомест
Sofortuberweisung.de0,00 €10,00 €ИнстантБез надомест
PayPal0,00 €10,00 €ИнстантБез надомест
Ентропај0,00 €10,00 €ИнстантБез надомест
Виза електрон0,00 €10,00 €ИнстантБез надомест
Интерак0,00 €10,00 €ИнстантБез надомест
Нетлер0,00 €10,00 €ИнстантБез надомест
GiroPay0,00 €10,00 €ИнстантБез надомест
Банкарски трансфер0,00 €10,00 €ИнстантБез надомест
Виза0,00 €10,00 €ИнстантБез надомест

Како да депонирате пари

За да направите депозит во Betsafe, едноставно продолжете како што е наведено подолу.

 1. Посетете и најавете се на веб-страницата на Betsafe. Потоа, на веб-страницата, побарајте и притиснете го копчето „Депозит“. Ова ќе ве испрати на страницата на касиерот.
 2. Изберете го вашиот начин на депозит и внесете ги сите релевантни податоци како износ на депозит, име и банкарски детали.
 3. Откако ќе ги одредите вашите барања за депозит, кликнете на опцијата „Депозит“ подолу. По вчитувањето, страницата ќе ве пренасочи на главната страница, каде што можете да видите колку средства се уште има на вашата сметка. Откако депозитот ќе се кредитира на вашата сметка, можете да започнете да играте за вистински пари.

Валути прифатени во Betsafe

Валутите наведени подолу се оние што обложувачите можат да ги користат за да ги финансираат своите сметки на Betsafe.

 • лева
 • CAD
 • евра
 • NOK
 • НЗД
 • ПЕНКАЛО
 • PLN
 • SEK
 • американски долари
Total score8.6
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2006
ЈазициЈазици (8)
Англиски
Естонски
Латвиски
Норвешки
Полски
Руски
Фински
Шведски
БонусиБонуси (3)
Бонус за добредојдеДепозит бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (7)
Американски долари
Бугарски лева
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (9)
Естонија
Канада
Латвија
Литванија
Норвешка
Перу
Полска
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (38)
ЛиценциЛиценци (5)
Estonian Tax and Customs Board
Lithuania Gaming Control Authority
Lotteries and Gambling Supervisory Inspection Latvia
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (22)
AstroPay
Bank transfer
Citadel Direct
EcoPayz
EnterCash
Euteller
Interac
Jeton
MaestroMasterCardMuchBetter
Neosurf
NetellerPayPalPaysafe Card
SEB Bank
Skrill
Sofort
Swedbank
Swish
Trustly
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
Betsson Group Affiliates
СофтверСофтвер (60)
1x2Gaming
Adoptit Publishing
Ainsworth Gaming Technology
Amaya (Chartwell)
Aristocrat
Asylum Labs
Authentic Gaming
Bally
Barcrest Games
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booming Games
Casino Technology
Chance Interactive
Cozy Gaming
Crazy Tooth Studio
Cryptologic (WagerLogic)
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Fantasma Games
Felt Gaming
Fortune Factory Studios
Foxium
Fuga Gaming
Genesis Gaming
Genii
Habanero
High 5 Games
Join Games
Just For The Win
Kalamba Games
Lightning Box
MetaGU
Microgaming
NextGen Gaming
Old Skool Studios
PariPlay
PearFiction
Plank Gaming
Play'n GO
Playson
Portomaso Gaming
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Rabcat
Red Rake Gaming
SG Gaming
SUNFOX Games
Shuffle Master
Side City Studios
Spieldev
Spike Games
Stakelogic
Stormcraft Studios
Tom Horn Gaming
Touchstone Games
Wazdan
ZITRO Games