Betsafe - FAQ

Age Limit
Betsafe
Betsafe is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthoritySwedish Gambling Authority

FAQ

Клиентите на Betsafe редовно ги поставуваат овие прашања пред, за време и по ставањето облози.

Зошто не можам да се регистрирам за сметка?

Ако не можете да креирате сметка, тоа може да се должи на една од следниве причини:

  • Вашите информации се веќе регистрирани.
  • Избрана е погрешна земја.
  • Се користи VPN.

Ако не се сеќавате дека сте регистрирале сметка во Betsafe, не користите VPN и сте ја избрале вистинската земја, ве молиме контактирајте го тимот за поддршка на корисници. Можете да контактирате со нив преку разговор во живо, е-пошта или барање за повратен повик.

Како можам да добијам нова лозинка ако ја заборавив мојата?

За да пристапите до страницата Ја заборавивте лозинката, одете на почетната страница, изберете „Најави се“ и кликнете на „Ја заборавивте лозинката?“ врска.

Внесете ја адресата на е-пошта во областа за е-пошта за да ја регистрирате сметката и кликнете на копчето „Ресетирање лозинка“.

После тоа, ќе добиете е-пошта со врска за ресетирање на лозинката. Едноставно кликнете на врската и следете ги упатствата.

Како да ја сменам мојата регистрирана адреса за е-пошта?

За да ја ажурирате адресата за е-пошта поврзана со вашата сметка, испратете е-пошта до support-en@betsafe.com од новата е-пошта што сакате да ја користите.

Ве молиме испратете ја следната порака и детали по е-пошта:

„Би сакал да ја сменам мојата адреса на е-пошта xxxxxxx@xxxx.xxx до xxxxxxx@xxxx.xxx

  • Целото твое име
  • Вашиот датум на раѓање
  • Адреса на престој

Во прилог на информациите споменати погоре, тие ќе бараат копија од валидна лична карта од безбедносни причини. Откако барањето ќе биде разгледано, еден од нивните претставници за поддршка на корисници ќе ве контактира.

Што ако не успеам да ја потврдам мојата сметка?

Betsafe се обидува да обезбеди безбедно опкружување за игри за сите свои играчи. Бидејќи ова е законско барање, вашата сметка за обложување може да биде ограничена, замрзната или суспендирана доколку не ги прикажете потребните документи. Ова може да се случи ако се открие дека информациите што ги давате се неточни или измамнички.

Ако не можете да ги добиете потребните документи, ве молиме контактирајте со нивниот тим за поддршка на клиентите. Можете да ги контактирате преку разговор во живо, е-пошта или барање за повратен повик.

Како се претставени шансите на веб-страницата?

Стандардно, Betsafe прикажува коефициенти во облози од 1 единица; шансите се прикажани во овој единечен влог. Можете да го приспособите вашиот основен влог за да ги одразува релевантните шанси од уплатата на патеката со одење до поставките на вашата сметка:

Претпочитана сума на влогот > Поставки > Обложувалница

САД, Сингапур, Индија, Германија, Италија и Турција се меѓу погодените земји. Ако не ги приспособите вашите преференции, шансите ќе се прикажат по односот на влогот од 1 единица на секоја песна.

Кога ќе се подмири мојот облог?

Betsafe ги решава облозите што е можно побрзо. Повеќето победнички облози се подмируваат во рок од 15 минути од објавените конечни исходи.

Некои облози, од друга страна, може да потраат малку подолго. За да гарантира дека облозите се соодветно решени, Betsafe секогаш ги подмирува со официјалниот извештај за натпреварот издаден од управното тело на настанот.

Ако имате облог што не чека, ве молиме контактирајте со нивниот тим за поддршка на клиенти. Можете да ги контактирате преку разговор во живо, е-пошта или барање за повратен повик.

Што можам да направам ако мојот облог е неточно подмирен?

Ако сметате дека вашиот облог е погрешно подмирен, Betsafe ќе истражи.

На Betsafe му треба бројот на купонот поврзан со вашиот облог за да ви ја даде најдобрата можна услуга. Можете да контактирате со нивниот тим за услуги на клиентите преку разговор во живо, е-пошта или барање за повратен повик.

Како да ја користам функцијата Cashout?

Кликнете на „Потврди готовина“ или „Потврди“ (барање за наплата) за да го уплатиш облогот. Откако ќе биде одобрено барањето за наплата, тоа не може да се откаже.

Betsafe има право да прифати или одбие барање за наплата по своја дискреција. Барањето за наплата може да биде одбиено од различни причини, вклучително и промена на коефициентите или суспендирање на пазарот (вклучувајќи ја и секоја фаза од повеќе обложувања).

Да претпоставиме дека барањето за наплата е одбиено од која било причина. Во тој случај, ќе се прикаже известување кое ќе ве информира дека барањето за наплата е одбиено и може да ви биде доставена нова Цена за наплата. Да претпоставиме дека не сте поднеле барање за наплата како одговор на ревидираната цена за наплата. Во тој случај, оригиналниот облог ќе се подмири користејќи ги оригиналните упатства и шансите кога облогот е прифатен.

Каде можам да ги лоцирам условите за бонус или понуда за промоција?

Секоја кампања и понуда ќе содржи информации за важечките правила и барања. Тие ќе вклучуваат како да го активирате бонусот, подобноста на нацијата, критериумите за методот на депозит и барањата за обложување за да пристапите до парите од бонусот.

Пред да се обидете да активирате промоција или понуда, се препорачува темелно да ги прочитате Условите и правилата.

Што е IBAN/SWIFT?

Можеби ќе ви биде побарано да ги внесете вашите IBAN и SWIFT/BIC при повлекување со банкарски трансфер.

IBAN е меѓународен стандард за идентификација на сметка што се користи на ист начин како локални банкарски трансфери, но за меѓународни плаќања. SWIFT/BIC е меѓународна трансакциска шифра која се користи за идентификација на одредена банка.

Обично можете да ги добиете и SWIFT/BIC и IBAN-бројот на вашето онлајн банкарство или со контактирање на вашата банка.

Total score8.6
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2006
ЈазициЈазици (8)
Англиски
Естонски
Латвиски
Норвешки
Полски
Руски
Фински
Шведски
БонусиБонуси (3)
Бонус за добредојдеДепозит бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (7)
Американски долари
Бугарски лева
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (9)
Естонија
Канада
Латвија
Литванија
Норвешка
Перу
Полска
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (38)
ЛиценциЛиценци (5)
Estonian Tax and Customs Board
Lithuania Gaming Control Authority
Lotteries and Gambling Supervisory Inspection Latvia
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (22)
AstroPay
Bank transfer
Citadel Direct
EcoPayz
EnterCash
Euteller
Interac
Jeton
MaestroMasterCardMuchBetter
Neosurf
NetellerPayPalPaysafe Card
SEB Bank
Skrill
Sofort
Swedbank
Swish
Trustly
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
Betsson Group Affiliates
СофтверСофтвер (60)
1x2Gaming
Adoptit Publishing
Ainsworth Gaming Technology
Amaya (Chartwell)
Aristocrat
Asylum Labs
Authentic Gaming
Bally
Barcrest Games
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booming Games
Casino Technology
Chance Interactive
Cozy Gaming
Crazy Tooth Studio
Cryptologic (WagerLogic)
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Fantasma Games
Felt Gaming
Fortune Factory Studios
Foxium
Fuga Gaming
Genesis Gaming
Genii
Habanero
High 5 Games
Join Games
Just For The Win
Kalamba Games
Lightning Box
MetaGU
Microgaming
NextGen Gaming
Old Skool Studios
PariPlay
PearFiction
Plank Gaming
Play'n GO
Playson
Portomaso Gaming
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Rabcat
Red Rake Gaming
SG Gaming
SUNFOX Games
Shuffle Master
Side City Studios
Spieldev
Spike Games
Stakelogic
Stormcraft Studios
Tom Horn Gaming
Touchstone Games
Wazdan
ZITRO Games