Betsafe - Games

Age Limit
Betsafe
Betsafe is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthoritySwedish Gambling Authority

Games

Betsafe има стекнато голем избор на пазари за обложување, овозможувајќи им на навивачите да ја изберат најдобрата опција за нивните потреби. Веб-страницата вклучува покриеност на сите големи настани и натпревари, вклучувајќи американски фудбал, тенис, кошарка, хокеј на мраз, бејзбол, тенис, мотоспорт, голф, виртуелни спортови, итн. Има преку 28 различни спортови за обложување, со илјадници пазари за избор.

Секој спорт, всушност, има сеопфатен интерфејс што може лесно да се промени со кликнување на настанот по ваш избор. Уплатницата им овозможува на корисниците да го изберат специфичниот спорт и пазар на кој сакаат да се коцкаат и да ја прилагодат сумата што се подготвени да ја вложат.

Најпопуларни спортови

Betsafe се грижи за значителен дел од обложувачката индустрија вклучена во фудбалот бидејќи често се признава како најпопуларниот спорт во светот.

Можете да обложувате на различни настани, вклучително и Лигата на шампионите, Лигата на нации на УЕФА, Светското клупско првенство на ФИФА, англиската Премиер лига, германската Бундес лига и многу други натпреварувања.

Betsafe прифаќа облози на практично сите главни лиги кои сега постојат; оттука, не треба да имате никаков проблем да најдете нешто што ги задоволува стандардите што ги имате за вашето обложување.

Обложување во живо

Betsafe нуди широка покриеност на пазарот, а неговата област за спортско обложување во игра е една од најпопуларните карактеристики. Спортските ентузијасти ќе имаат различни настани за обложување во живо да изберете, што ќе ја зголеми возбудата на спортското обложување. Како и да е, целта е да се одлучи дали пазарите во игра вредат шанса, а тие секако вредат. Веб-страницата за обложување нуди широк спектар на пазари во живо и основната технологија што го поттикнува корисничкото искуство.

„Обложување во игра“ има свој специјализиран дел на веб-страницата, кој е доста зафатен. Може да сортирате и филтрирате по спорт. Како и да е, филтерот ќе ви овозможи брзо да се фокусирате на пазарот за обложување за кој сте најмногу заинтересирани, со опции како што се:

Овој филтер е применлив само за фудбал, иако филтрите се менуваат кога одите помеѓу спортови. Сите спортови се достапни како пазар во игра на Betsafe. Сепак, тие не се секогаш достапни во исто време.

Друга работа што треба да се запамети е дека пазарите за предлози честопати се помали за спортови во живо. Понекогаш има забележителни алтернативи во живо, како фудбалот во Серија А во Италија и НФЛ, каде што Реквизитите стигнуваат +115 и +90, соодветно.

Ставањето облог во игра е брзо и едноставно бидејќи платформата го поедноставува секој облог во живо. Ако имате какви било проблеми, ве молиме контактирајте го тимот за поддршка.

Тенис

Тенисот е многу популарен спорт меѓу коцкарите ширум светот, и покрај недостатокот на мејнстрим внимание во некои нации.

Тенисот стана популарно хоби бидејќи игрите се изведуваат практично секој ден. Тениското обложување исто така користи мноштво информации и аналитики што се достапни на јавноста од регулаторните организации на спортот. Тенисот е еден од најиновативните спортови во оваа смисла.

Тенисот историски привлекува големи гужви, а пазарите за обложување не се исклучок.

Опциите за тениско обложување изобилуваат во Betsafe, со лиги како АТП, ВТА, Хопман Куп, ИТФ итн.

Кошарка

Кошарка е рутински признат како еден од спортовите со најголем број на облози ширум светот. Соединува возбудливи, брзи игри со сосема неочекувани исходи, давајќи им на играчите различни начини да ги обложуваат своите пари.

На Betsafe му е драго да ги задоволи потребите на своите корисници кои сакаат да се обложуваат на кошарка, уште еден неверојатно популарен спорт со огромна заедница за обложување.

Ќе можете да ставате облози на НБА, Евролига, Еврокуп, Лига на шампиони и разни други европски лиги, од кои сите се меѓу најгледаните лиги во светот.

Формула 1

Формула 1 трки е еден од најпопуларните и најпопуларните спортови на глобално ниво. Со многу трки и возачи, тој е исто така популарен спорт за обложување.

Ф1 е највисокото ниво на трки со едноседи, со возачи кои секоја година се натпреваруваат за место во Светско првенство во Формула 1. Секоја сезона се состои од серија Гран-при трки. Секоја година, 21 Гран При трка се одржуваат на различни места ширум светот. Резултатите од серијата одлучуваат кој ќе се натпреварува на Светските првенства.

Со сите овие настани што се случуваат ширум светот, постојат многу можности за обложување во Формула 1, од кои многу може да се најдат на Betsafe.

Хокеј

Обложувањето во хокеј ја зголемува возбудата на веројатно една од најинтензивните игри ширум светот. Во Хокеј на мраз, како и во другите спортови, навивачите можат да се обложуваат за тоа кој тим веруваат дека ќе победи. Коцкарите исто така може да се обложуваат на вкупните голови постигнати во секој натпревар.

Хокејот на мраз не е толку познат како кошарката или фудбалот. Има уште многу натпревари за обложување, а Betsafe соработуваше со најистакнатите лиги во спортот. Овие лиги ги вклучуваат, покрај НХЛ, руските КХЛ и МХЛ, Американската хокеарска лига, шведската СХЛ и Лигата на шампионите во хокеј.

Голф

Обложување со голф долго време е популарна рекреативна активност, особено во Обединетото Кралство и другите европски нации каде спортот е популарен. Сепак, сега е еден од најбрзо растечките пазари за обложување ширум светот.

PGA Tour има партнерства со обложувалници и е отворена за коцкање. Како резултат на тоа, шансите за обложување сега се видно прикажани во преносите. Интернет спортските книшки обезбедуваат повеќе алтернативи за обложување од кога било досега.

Ако сакате да гледате натпревари за голф, можете да го покажете своето поддршка за вашиот омилен играч на голф. Некои од тековните пазари за обложување вклучуваат Трката до Дубаи 2019 година, Отвореното првенство на САД, Купот Рајдер, Отвореното првенство и Мастерсот во САД.

На што друго да се обложувате

Betsafe нуди и облози за политика и забава. Betsafe е одлична локација за да се обложувате на значајни меѓународни настани, како на пример кој ќе биде следниот премиер на Обединетото Кралство.

Од витално значење е да се сфати дека сите нации не дозволуваат одредени пазари, како што се еСпортот и политичкото обложување. Betsafe може да ви помогне во стеснувањето на вашите опции според вашата област.

Мноштвото методи за коцкање на телевизија е еден од најпривлечните делови на реалност телевизија. Овие облози вклучуваат облози за тоа кој ќе победи, ќе напредува и како ќе оди секој играч во рејтингот.

Betsafe нуди и деловно обложување, иако ниеден пазар не е достапен од моментот на пишување.

Total score8.6
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2006
ЈазициЈазици (8)
Англиски
Естонски
Латвиски
Норвешки
Полски
Руски
Фински
Шведски
БонусиБонуси (3)
Бонус за добредојдеДепозит бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (7)
Американски долари
Бугарски лева
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (9)
Естонија
Канада
Латвија
Литванија
Норвешка
Перу
Полска
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (38)
ЛиценциЛиценци (5)
Estonian Tax and Customs Board
Lithuania Gaming Control Authority
Lotteries and Gambling Supervisory Inspection Latvia
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (22)
AstroPay
Bank transfer
Citadel Direct
EcoPayz
EnterCash
Euteller
Interac
Jeton
MaestroMasterCardMuchBetter
Neosurf
NetellerPayPalPaysafe Card
SEB Bank
Skrill
Sofort
Swedbank
Swish
Trustly
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
Betsson Group Affiliates
СофтверСофтвер (60)
1x2Gaming
Adoptit Publishing
Ainsworth Gaming Technology
Amaya (Chartwell)
Aristocrat
Asylum Labs
Authentic Gaming
Bally
Barcrest Games
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booming Games
Casino Technology
Chance Interactive
Cozy Gaming
Crazy Tooth Studio
Cryptologic (WagerLogic)
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Fantasma Games
Felt Gaming
Fortune Factory Studios
Foxium
Fuga Gaming
Genesis Gaming
Genii
Habanero
High 5 Games
Join Games
Just For The Win
Kalamba Games
Lightning Box
MetaGU
Microgaming
NextGen Gaming
Old Skool Studios
PariPlay
PearFiction
Plank Gaming
Play'n GO
Playson
Portomaso Gaming
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Rabcat
Red Rake Gaming
SG Gaming
SUNFOX Games
Shuffle Master
Side City Studios
Spieldev
Spike Games
Stakelogic
Stormcraft Studios
Tom Horn Gaming
Touchstone Games
Wazdan
ZITRO Games