Betsafe рецензија за кладилници - Languages

Age Limit
Betsafe
Betsafe is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthoritySwedish Gambling Authority

Languages

Обложувачите треба внимателно да ја разгледаат јазичната помош обезбедена од давателот на спортско обложување. Тоа е веројатно една од најважните одлуки што ќе ги донесат. Сепак, тоа е една од работите на кои луѓето најчесто забораваат.

Од обложувачите не треба да се бара да користат веб-локација на јазик што не можат да го разберат, како што е наведено во стандардите за обложување за фер плеј. Поради ова, тактната веб-страница за спортско обложување ќе им претстави на корисниците опции за повеќе од еден јазик.

Поддржани јазици на веб-страницата на Betsafe

Постои можност дека коцкарите нема да бидат свесни за ограничувањата за обложување или како да побараат помош. Уште полошо, тие може несвесно да ги прекршат Условите и правилата, што би резултирало со укинување на нивните сметки и одземање на какви било парични салда. Ова е затоа што нема достапни дополнителни јазици.

Поради ова, исклучително е важно да изберете провајдер за спортско обложување кој ви дава можност да играте на јазик што ви е удобно.

 • Англиски
 • норвешки
 • шведски
 • фински
 • латвиски
 • полски
 • шпански
 • естонски
 • Литвански
 • шпански - Перу
 • свахили
Total score8.6
Добрите
+ Обложување во живо
+ Најдобри софтвери за избор
+ Голема разновидност на методи за депонирање

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2006
ЈазициЈазици (8)
Англиски
Естонски
Латвиски
Норвешки
Полски
Руски
Фински
Шведски
БонусиБонуси (3)
Бонус за добредојдеДепозит бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (7)
Американски долари
Бугарски лева
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (9)
Естонија
Канада
Латвија
Литванија
Норвешка
Перу
Полска
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (38)
ЛиценциЛиценци (5)
Estonian Tax and Customs Board
Lithuania Gaming Control Authority
Lotteries and Gambling Supervisory Inspection Latvia
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (22)
AstroPay
Bank transfer
Citadel Direct
EcoPayz
EnterCash
Euteller
Interac
Jeton
MaestroMasterCardMuchBetter
Neosurf
NetellerPayPalPaysafe Card
SEB Bank
Skrill
Sofort
Swedbank
Swish
Trustly
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
Betsson Group Affiliates
СофтверСофтвер (60)
1x2Gaming
Adoptit Publishing
Ainsworth Gaming Technology
Amaya (Chartwell)
Aristocrat
Asylum Labs
Authentic Gaming
Bally
Barcrest Games
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booming Games
Casino Technology
Chance Interactive
Cozy Gaming
Crazy Tooth Studio
Cryptologic (WagerLogic)
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Fantasma Games
Felt Gaming
Fortune Factory Studios
Foxium
Fuga Gaming
Genesis Gaming
Genii
Habanero
High 5 Games
Join Games
Just For The Win
Kalamba Games
Lightning Box
MetaGU
Microgaming
NextGen Gaming
Old Skool Studios
PariPlay
PearFiction
Plank Gaming
Play'n GO
Playson
Portomaso Gaming
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Rabcat
Red Rake Gaming
SG Gaming
SUNFOX Games
Shuffle Master
Side City Studios
Spieldev
Spike Games
Stakelogic
Stormcraft Studios
Tom Horn Gaming
Touchstone Games
Wazdan
ZITRO Games