Betsafe - Responsible Gaming

Age Limit
Betsafe
Betsafe is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthoritySwedish Gambling Authority

Responsible Gaming

Професионалните коцкари заработуваат за живот, но тие се малку. Тоа не треба да се смета за извор на приход за многу луѓе. Единствениот ризик со парите е дека можете да си дозволите да изгубите. Никогаш не се коцкајте со парите што ви се потребни за домување, сметки, оброци или други основни работи.

Проблемите со коцкањето често се предизвикани од лица кои предвидуваат или бараат да победат. Тие може да станат фрустрирани или вознемирени кога ќе изгубат и да ризикуваат уште повеќе пари за да ги вратат загубите. Ова може да предизвика ужасна верижна реакција која брзо излегува од контрола.

Играјте одговорно

Значително помала е веројатноста да паднете во истата замка ако очекувате да изгубите. Коцкањето може да биде пријатно дури и кога губите, сè додека сте целосно подготвени за вашите загуби и немате ништо против да трошите пари за да се забавувате. Кога очекувате да изгубите, победата е многу попријатна.

Поставувањето граници за себе е првиот чекор кон тоа коцкање одговорно. Пред да играте, одлучете колку можете да си дозволите да изгубите. Готово е кога ќе го нема! Ако победиш, честитки; сепак, не се обесхрабрувајте ако вашата среќа не продолжи.

Кога се коцкате, исто така е едноставно да изгубите чувство за времето. Поставете тајмер или аларм и кога тајмерот ќе се исклучи, прекинете. Колку подолго се коцкате, толку повеќе пари ќе изгубите. Никогаш не прескокнувајте ја работата за да се коцкате и никогаш не дозволувајте коцкањето да влијае на вашите врски или семеен живот.

Кога се обложувате, не пијте и не земајте дрога. Овие хемикалии го нарушуваат расудувањето, а здравото расудување е вашата најголема заштита од зависноста од коцкање.

Каде да побарате помош

Ако некогаш почувствувате дека ја губите контролата и/или не можете да се обложувате одговорно, треба веднаш да се откажете од коцкањето. Ако имате потешкотии да престанете или верувате дека можеби сте зависни, време е да побарате помош.

Не плашете се да пријде некому ако знаете или верувате дека коцкањето станува проблем за вас. Нема ништо за што да се срамите, а обидот да се справите сами со проблемот е залуден. Ако не ви е удобно да ги решавате вашите тешкотии со пријателите или семејството, советување и одредени групи, како на пр BeGambleAware, можам да помогнам.

Total score8.6
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2006
ЈазициЈазици (8)
Англиски
Естонски
Латвиски
Норвешки
Полски
Руски
Фински
Шведски
БонусиБонуси (3)
Бонус за добредојдеДепозит бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (7)
Американски долари
Бугарски лева
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (9)
Естонија
Канада
Латвија
Литванија
Норвешка
Перу
Полска
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (38)
ЛиценциЛиценци (5)
Estonian Tax and Customs Board
Lithuania Gaming Control Authority
Lotteries and Gambling Supervisory Inspection Latvia
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (22)
AstroPay
Bank transfer
Citadel Direct
EcoPayz
EnterCash
Euteller
Interac
Jeton
MaestroMasterCardMuchBetter
Neosurf
NetellerPayPalPaysafe Card
SEB Bank
Skrill
Sofort
Swedbank
Swish
Trustly
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
Betsson Group Affiliates
СофтверСофтвер (60)
1x2Gaming
Adoptit Publishing
Ainsworth Gaming Technology
Amaya (Chartwell)
Aristocrat
Asylum Labs
Authentic Gaming
Bally
Barcrest Games
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booming Games
Casino Technology
Chance Interactive
Cozy Gaming
Crazy Tooth Studio
Cryptologic (WagerLogic)
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Fantasma Games
Felt Gaming
Fortune Factory Studios
Foxium
Fuga Gaming
Genesis Gaming
Genii
Habanero
High 5 Games
Join Games
Just For The Win
Kalamba Games
Lightning Box
MetaGU
Microgaming
NextGen Gaming
Old Skool Studios
PariPlay
PearFiction
Plank Gaming
Play'n GO
Playson
Portomaso Gaming
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Rabcat
Red Rake Gaming
SG Gaming
SUNFOX Games
Shuffle Master
Side City Studios
Spieldev
Spike Games
Stakelogic
Stormcraft Studios
Tom Horn Gaming
Touchstone Games
Wazdan
ZITRO Games