Betsafe - Support

Age Limit
Betsafe
Betsafe is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthoritySwedish Gambling Authority

Support

Од најголема важност е да се осигурате дека грижата за клиентите што ја добивате со онлајн казиното е од највисок можен калибар. Праведно е да се каже дека Betsafe прави доста респектабилна работа во овој поглед. За разлика од многу други, ова конкретно онлајн казино обезбедува помош деноноќно; оттука, можете да стапите во контакт со претставник на одделот за услуги на клиентите во кој било час од денот. 

Компанијата им обезбедува на своите клиенти функција за разговор во живо, телефонски број и адреса за е-пошта.

Како можам да контактирам со Betsafe?

На обложувачите често им се обраќаме во рок од 60 секунди кога ги користат опциите за разговор во живо и телефон и во рок од 1 час кога испраќаат е-пошта, што е извонредно. Главниот недостаток е тоа што телефонскиот број не е бесплатен телефонски број, што може да ги одврати луѓето да се јавуваат.

Веб-страницата, исто така, располага со соодветен дел за ЧПП што се однесува на многу од вашите вообичаени прашања. Стандардни прашања како најавување и пријавување и одговори на барањата за обложување, депонирање и основни прашања за игри. Обично е добра идеја да го проверите ова пред да контактирате со помошта.

Еве ги неколку методи обложувачите може да контактираат со Betsafe доколку имаат какви било прашања или поплаки.

Поддршка за е-поштаТелефонска поддршкаРазговор во живо е достапен
Англискиsupport-en@betsafe.com00356 2260 3036Да
Еспањолsupport-es@betsafe.com00356 2260 3036-
Deutsch (11:00 > 20:00 часот)support-de@betsafe.com00356 2260 3155Да
Полски (09:00 > 22:00 часот)support-pl@betsafe.com224 90 67 50Да
Свенскаsupport-se@betsafe.com0200 89 54 70Да
Данскиsupport-dk@betsafe.dk0045 70142219Да
Норскsupport-no@betsafe.com852 28 666Да
Суоми (09:00 > 01:00 часот)support-fi@betsafe.com00358-9-2319 38 58Да
Lietuvių (08:00 > 02:00 часот)info@betsafe.lt+370 700 33309-
Латвија (12:00 > 21:00 часот)atbalsts@betsafe.lv8000 5352Да
Ести (12:00 > 21:00 часот)klienditugi@betsafe.ee800 0100 511Да

Јазици за поддршка

 • Англиски
 • шведски
 • норвешки
 • фински
 • германски
 • латвиски
 • полски
 • дански
 • шпански
 • естонски
 • Литвански
Total score8.6
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2006
ЈазициЈазици (8)
Англиски
Естонски
Латвиски
Норвешки
Полски
Руски
Фински
Шведски
БонусиБонуси (3)
Бонус за добредојдеДепозит бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (7)
Американски долари
Бугарски лева
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (9)
Естонија
Канада
Латвија
Литванија
Норвешка
Перу
Полска
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (38)
ЛиценциЛиценци (5)
Estonian Tax and Customs Board
Lithuania Gaming Control Authority
Lotteries and Gambling Supervisory Inspection Latvia
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (22)
AstroPay
Bank transfer
Citadel Direct
EcoPayz
EnterCash
Euteller
Interac
Jeton
MaestroMasterCardMuchBetter
Neosurf
NetellerPayPalPaysafe Card
SEB Bank
Skrill
Sofort
Swedbank
Swish
Trustly
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
Betsson Group Affiliates
СофтверСофтвер (60)
1x2Gaming
Adoptit Publishing
Ainsworth Gaming Technology
Amaya (Chartwell)
Aristocrat
Asylum Labs
Authentic Gaming
Bally
Barcrest Games
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booming Games
Casino Technology
Chance Interactive
Cozy Gaming
Crazy Tooth Studio
Cryptologic (WagerLogic)
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Fantasma Games
Felt Gaming
Fortune Factory Studios
Foxium
Fuga Gaming
Genesis Gaming
Genii
Habanero
High 5 Games
Join Games
Just For The Win
Kalamba Games
Lightning Box
MetaGU
Microgaming
NextGen Gaming
Old Skool Studios
PariPlay
PearFiction
Plank Gaming
Play'n GO
Playson
Portomaso Gaming
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Rabcat
Red Rake Gaming
SG Gaming
SUNFOX Games
Shuffle Master
Side City Studios
Spieldev
Spike Games
Stakelogic
Stormcraft Studios
Tom Horn Gaming
Touchstone Games
Wazdan
ZITRO Games