Betsson

Age Limit
Betsson
Betsson is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Sportsbook Betsson за прв пат беше формиран во 2001 година и го работи своето онлајн казино за спортско обложување повеќе од две децении. Таа беше купена од шведската компанија Cherry AB во 2003 година. Оваа последна компанија започна со работа во 1963 година и одржува силно офлајн присуство низ Скандинавија.

/betsson/about/

Games

Бетсон се одликува со еден од најшироките селекции на спортски облози на интернет. Изберете од широк спектар на меѓународни турнири и настани, вклучувајќи пазари во популарни канадски спортови како што се американски фудбал, хокеј, бејзбол и кошарка на страницата.

Глобалните спортови како фудбалот, тенис, Формула 1, па дури и е-спорт се достапни, така што ќе имате многу опции. И ако се чувствувате авантуристички, можете да го префрлите спортот за различни пазари, како што се телевизиски настани, политика или бизнис.

Withdrawals

Спортовите се интересни затоа што се забавни за гледање и за обложување и за победа. Веднаш штом сте се обложиле, сте го ризикувале депозитот и сте стекнале пари на вашата сметка, тогаш е време да се уплатите. 

Многу луѓе кои штотуку почнале да го користат Betsson не знаат како веднаш да ги извлечат своите пари од страницата. Извлекувањето на парите од Betsson е исто толку лесно како и обложувањето.

Bonuses

Страницата за промоции во Betsson нуди нови и интригантни промоции неделно. Постојат промоции достапни и во онлајн казиното и во спортските книги. Ако сте нов корисник, можете да добиете бонус само за пријавување. Ова е местото каде што треба да дојдете доколку сте заинтересирани да учествувате на турнири или да добивате бонуси.

Праведно е да се наградуваат играчи кои се и лојални и активни. Поради ова, секој играч во Betsson автоматски се запишува во нивната бесплатна програма Betsson Points, програма за лојалност која доделува поени за континуирана игра. Колку е поголем бројот на поени што ги заработувате, толку подобри ќе ги добивате придобивките.

Account

Обложувачите мора прво да создадат сметка пред да пристапат на веб-страницата на Betsson. Едно од најчесто поставуваните прашања од потенцијалните клиенти на Betsson е како да се придружите.

Ова е првиот чекор за секоја веб-локација која обезбедува спортско обложување. Постапката е едноставна и се состои од неколку чекори кои обложувачите мора да ги завршат.

Languages

Јазичната поддршка на сајтот за спортско обложување е веројатно една од најважните работи за кои обложувачите треба да размислуваат. Сепак, тоа е исто така една од најчесто заборавените работи.

Фер-плејот тврди дека обложувачите не треба да бидат принудени да користат веб-страница на јазик што не го разбираат. Затоа добрата страница за спортско обложување нуди повеќе од една јазична опција.

Countries

Бетсон е магнет за коцкари од целиот свет. Има добро воспоставена репутација за кредибилитет и им овозможува на клиентите огромна достапност на пазарот за највозбудливите активности за обложување во спортот.

Иако Betsson има огромна база на клиенти што е распространета низ целиот свет, жителите на не сите земји се овластени да ги користат услугите што ги нуди веб-страницата за спортско обложување. На крајот на краиштата, Бетсон може да биде многу строг во спроведувањето на своите прописи за да ја брани фирмата и посветената база на клиенти што ја има.

Mobile

Искуството на Betsson за мобилно обложување е споредливо со нивното искуство на десктоп. Сè во мобилната верзија е беспрекорно: одговорно и прифатливо за корисниците. Кога ќе ја посетите мобилната страница на Betsson, ќе видите мени со три линии горе лево. Ова мени им овозможува на обложувачите пристап до сите страници на овие страници. За да пристапите до сите спортски лиги и популарни настани, едноставно допрете го копчето „AZ“ во горниот лев агол на екранот.

Tips & Tricks

Спортското обложување може да биде забавно, но е уште позабавно, побезбедно и корисно кога го правите тоа со Betsson. Овие совети и трикови ќе им помогнат на луѓето кои се обложуваат на спорт во Betsson да го извлечат максимумот од своето време таму.

Responsible Gaming

Само неколку луѓе можат да направат кариера како професионални коцкари. Не треба да се смета за извор на приход за многу луѓе. Единствениот ризик со парите е дека можете да си дозволите да изгубите. Никогаш не се коцкајте со парите што ви се потребни за кирија, сметки, храна или други основни работи.

Проблемите со коцкањето често се предизвикани од лица кои предвидуваат или бараат да победат. Тие можат да станат фрустрирани или вознемирени кога ќе изгубат и да ризикуваат уште повеќе пари за да ги вратат загубите. Ова може да предизвика ужасна верижна реакција која брзо излегува од контрола.

Support

Го најдовме деноноќниот на Бетсон опции за поддршка на клиентите одговорен и персоналот професионален и корисен за време на нашето тестирање. Тие одговорија на нашите прашања за методите на депозит и откуп на бонуси со брзи одговори и без мака - тие навистина знаат што маркетинг, за разлика од многу други обложувалници кои не вложиле толку многу работа на нивниот персонал за поддршка.

Deposits

Правењето депозити и повлекувања пари во Betsson е што е можно поедноставно и сигурно, исто како што е во секој друг бренд на казино од највисоко ниво. Сите достапни банкарски опции се во согласност со PCI и одобрени, така што не мора да се грижите за безбедноста на вашите пари.

Од друга страна, времето за прикажување на повлекувањата на вашата сметка може да се движи од еден ден до пет дена, во зависност од вашиот метод. Казиното ќе вложи максимални напори да ги обработи барањата за исплата на играчите во рок од дваесет и четири часа.

Security

Бидејќи Betsson е толку познат сајт, не треба да изненадува што користи врвни безбедносни мерки.

FAQ

Обложувачите во Betsson често ги поставуваат овие прашања пред, за време и по ставањето на нивните облози.

Affiliate Program

Здружената мрежа на Betsson Group е една од најдобрите облози на интернет за да им обезбеди на посетителите многу безбедни алтернативи за обложување. Казината на Betsson Group се претставени со оваа придружна програма, поддржана од јавно котирана компанија, Betsson AB, која има над 40 години индустриска експертиза. Софтверската платформа NetEnt го напојува поголемиот дел од казината на Betsson Group.

Total score7.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Грчки
Исландски
Италијански
Норвешки
Полски
Српски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Чилеански пезоси
Шведски круни
ДржавиДржави (14)
Аргентина
Боливија
Бразил
Венецуела
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Парагвај
Перу
Полска
Уругвај
Чиле
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (47)
Live 3 Card Brag
CS:GO
Dota 2
League of Legends
MMA
Pai Gow
Punto Banco
Rainbow Six Siege
UFCАмерички фудбалБадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипедГолф
Гребки
ЕвровизијаЕспортКошаркаКрикет
Мајонг
МотоспортОдбојка
Онлајн обложување
ПикадоПинг Понг
Покер
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
ТелевизијаТенисТрки со коњиФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мразШах
Методи за повлекувањеМетоди за повлекување (8)
Bank transfer
InterAc
MasterCard
Neteller
PayPal
Skrill
Trustly
Visa
СофтверСофтвер (41)
AG software
BB Games
Blueprint Gaming
Bulletproof Games
Elk Studios
Evolution Gaming
Fantasma Games
Foxium
Fuga Gaming
GameBurger Studios
Gamevy
GreenTube
High 5 Games
Inspired
Iron Dog Studios
Jadestone
Kalamba Games
Leander Games
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Nyx Interactive
Plank Gaming
Play'n GO
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Quickspin
Realistic Games
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SYNOT Game
Skillzzgaming
Slingo
Snowborn Games
Spearhead
Stakelogic
Thunderkick
Triple Edge Studios
Yggdrasil Gaming
iSoftBet