Betsson рецензија за кладилници - About

Age Limit
Betsson
Betsson is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Sportsbook Betsson за прв пат беше формиран во 2001 година и го работи своето онлајн казино за спортско обложување повеќе од две децении. Таа беше купена од шведската компанија Cherry AB во 2003 година. Оваа последна компанија започна со работа во 1963 година и одржува силно офлајн присуство низ Скандинавија.

Сè што треба да знаете за обложувањето во Betsson

Подоцна, компанијата беше ребрендирана како Betsson AB, а сега се тргува на берзата во Стокхолм под нејзиното ново име. Betsson.com поседува лиценци за работа и во Шведска и во Малта, која е и локација на седиштето на компанијата.

Добро познатата спортска книшка најмногу се грижи за клиентите во нордиските земји. Сепак, ги прошири своите операции и во земјите од Латинска Америка како Перу и Чиле.

Бетсон успеа да остане пред конкуренцијата, а неговото присуство во бизнисот веќе неколку децении кажува многу за неговата сигурност. Исто така, за пофалба е што не го лажира својот пат до проминентност.

Бонусите се конкурентни, ограничувањата за обложување се разумни, а бројот на играчи кои велат дека казиното има намера „да ве измолзи без да ги исплати вашите добивки“ е далеку помал отколку во некои нови казина.

Можеби е тешко да се нарече секое казино „најдоброто онлајн казино што постои“, но едно е сигурно: Betsson е легитимна, безбедна онлајн страница за коцкање што дефинитивно треба да ја пробате.

Зошто да играте во Бетсон?

Бетсон е шведска компанија за коцкање која неодамна драстично се прошири, главно поради превземањата од висок профил на ривалите Betsafe и NetPlay.

Бетсон стана еден од најдобрите онлајн спортски книги во Европа поради овие агресивни иницијативи, кои и овозможија на компанијата да ги прошири своите можности за спортско обложување.

Во принцип, ние сме задоволни од веб-страницата. Во нашиот сеопфатен преглед на спортската книшка на Betsson, разговараме за различните можности за обложување, спортската апликација Betsson, нивото на безбедност, банкарските методи и многу повеќе.

Bet Builder, Cashout и Live Streaming се само неколку од функциите достапни на сопствената платформа за обложување. Обложувалницата нуди облози за повеќе од 35 спортови и многу други облози и опции за плаќање низ целиот свет.

Почетната страница на страницата има рационализиран стил што го олеснува наоѓањето спортови и пазари. Сите спортови и други категории се прикажани по азбучен ред на левата страна на веб-страницата. Картичките на горниот дел од екранот водат до теми вклучувајќи обложување во живо, резултати во живо и совети за обложување. Пазарите за обложување во живо и стандардни се видно прикажани на почетната страница, што го олеснува наоѓањето и ставањето облози на најпопуларни настани.

Има околу 600 настани за обложување во Бетсон дел за обложување во живо секој ден, вклучувајќи пикадо, одбојка и пинг-понг. Фудбалските лиги на врвот ќе исплатат 94 проценти или повеќе.

Total score7.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Грчки
Исландски
Италијански
Норвешки
Полски
Српски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Чилеански пезоси
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (14)
Аргентина
Боливија
Бразил
Венецуела
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Парагвај
Перу
Полска
Уругвај
Чиле
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (47)
Live 3 Card Brag
CS:GO
Dota 2
League of Legends
MMA
Pai Gow
Punto Banco
Rainbow Six Siege
UFCАмерички фудбалБадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипедГолф
Гребки
ЕвровизијаЕспортКошаркаКрикет
Мајонг
МотоспортОдбојка
Онлајн обложување
ПикадоПинг Понг
Покер
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
ТелевизијаТенисТрки со коњиФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мразШах
ЛиценциЛиценци (4)
DGOJ Spain
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit CardEcoPayz
Entropay
Interac
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
Betsson Group Affiliates
СофтверСофтвер (41)
AG software
BB Games
Blueprint Gaming
Bulletproof Games
Elk Studios
Evolution Gaming
Fantasma Games
Foxium
Fuga Gaming
GameBurger Studios
Gamevy
GreenTube
High 5 Games
Inspired
Iron Dog Studios
Jadestone
Kalamba Games
Leander Games
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Nyx Interactive
Plank Gaming
Play'n GO
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Quickspin
Realistic Games
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SYNOT Game
Skillzzgaming
Slingo
Snowborn Games
Spearhead
Stakelogic
Thunderkick
Triple Edge Studios
Yggdrasil Gaming
iSoftBet