Betsson - Account

Age Limit
Betsson
Betsson is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Account

Обложувачите мора прво да создадат сметка пред да пристапат на веб-страницата на Betsson. Едно од најчесто поставуваните прашања од потенцијалните клиенти на Betsson е како да се придружите.

Ова е првиот чекор за секоја веб-локација која обезбедува спортско обложување. Постапката е едноставна и се состои од неколку чекори кои обложувачите мора да ги завршат.

Како да отворите/регистрирате сметка

Повеќето играчи може да имаат и неколку дополнителни проблеми или прашања за нивните сметки. Обично тоа е изворот на најголемата грижа меѓу коцкарите. Процедурите за регистрирање на сметка и сите други прашања поврзани со сметката се детални овде. Секој од нив е едноставен и ќе потрае само неколку минути за да се заврши.

Бетсон е светски лидер во онлајн обложување. Затоа ништо не е оставено на случајноста. Нема да потрае долго за да се регистрирате кај Бетсон. Тоа е едноставна процедура во која само ги следите нашите упатства за да се придружите и да започнете со обложување.

Истакнатиот обложувач ја поедностави процедурата за регистрација на нови обложувачници, така што нема да имате проблем да ја завршите. Ќе треба да доставите многу информации на страницата за пријавување, но ние ве покриваме.

 1. Одете на Betsson.com, погледнете во горниот десен агол и кликнете на копчето што вели „креирај сметка“
 2. Обезбедете ги потребните информации. Ќе биде побарано да ја внесете вашата адреса за е-пошта, лозинка и сите други релевантни и потребни информации.
 3. Продолжете со обезбедување на сите потребни детали, изберете максимален износ на депозит и потоа потврдете ја регистрацијата на сметката.
 4. Откако ќе ја завршите процедурата за регистрација и ќе ја потврдите вашата адреса за е-пошта, одете на страницата за најавување на Betsson за да се најавите и да започнете со обложување.

Потврда на сметката

Бетсон не бара проверка на сметката кога отворате сметка, но ќе бара дополнителни информации кога барате повлекување. Според барањата на KYC, обложувачот ќе бара легитимен начин на плаќање и доказ за адреса за да ја потврди вашата идентификација.

Користејќи ја страницата на вашата сметка, можете безбедно да поднесете такви документи. По завршувањето на оваа еднократна трансакција, сите функции на обложувалницата ќе бидат ваши. Откако вашата сметка ќе биде потврдена, ќе можете лесно да вршите депозити и повлекувања.

Запомнете дека ќе треба да ја пренесете документацијата само еднаш, па вреди. Сите агенции за лиценцирање мора да ги потврдат сметките на клиентите на книговодителот. Така е потреба.

Еве како да ја потврдите вашата сметка.

 1. Доказот за документот за идентификација е на прво место. Треба да приложите копија од вашата возачка дозвола или пасош, кои мора да бидат валидни.
 2. Испратете копија од вашата сметка за комунални услуги со адресата што ја внесовте додека се регистриравте.
 3. Во зависност од опцијата за плаќање што ја користите во Betsson, може дополнително да се бара да доставите копија од информациите за вашиот начин на плаќање или банкарска сметка.
 4. Последната фаза најверојатно ќе вклучува поднесување фотографија од себе или селфи со соодветен документ.

Следниве се документите што можете да ги користите за да го потврдите вашиот идентитет и адреса:

 • пасош или лична карта со фотографија
 • доказ за извор на плаќање
 • доказ за адреса (по можност сметка за струја, не постара од шест месеци).
 • договор за вработување или уплатница
 • договор за продажба (продажба на имотот)
 • сертификат за акции (продажба на хартии од вредност)
 • тестамент (наследство)
 • потврда за добивка/извод од банка (добивки од лотарија/обложување/казино)

Како да се најавите

Откако ќе заврши процедурата за регистрација, можете да ги користите вашите нови ингеренции за да се најавите. Опцијата за најавување на Betsson е веднаш до „создај сметка“, што го олеснува пронаоѓањето. Кликнете за да отворите нов прозорец каде што можете да ги внесете вашето најавување и лозинка и да започнете со избирање на вашите омилени пазари.

 1. За да се најавите, кликнете на копчето што се наоѓа во горниот десен агол на екранот. Потребните информации ќе се појават во нов прозорец што ќе се појави.
 2. Внесете ја адресата на е-пошта или корисничкото име што сте ги користеле за да се регистрирате за време на првичниот процес на регистрација.
 3. Внесете ја вашата лозинка за да продолжите. Можете да го проверите правописот со избирање на опцијата „view“.
 4. За да започнете со обложување, кликнете на иконата означена како „Најави се“. Во случај да наидете на какви било тешкотии, разговорот за услуги на клиентите се наоѓа веднаш подолу.

Како да отклучите сметка

Кога играчите ќе слушнат дека нивната сметка во казино е суспендирана или блокирана, може да имаат одредени проблеми. Конечниот резултат е тоа што ги става во опасност нивните пари и награди.

Корисниците на Betsson може да откријат дека не можат да пристапат до нивните сметки поради различни причини, вклучително и прекумерен број на неуспешни обиди за најавување или потешкотии со процедурата KYC.

Обложувачите, без сенка на сомнеж, си ја чешаат главата во моментот и се прашуваат како можат да ги отклучат нивните сметки. Од нив се бара да стапат во контакт со тимот за поддршка на корисници што е можно поскоро.

 1. Отворете ја е-поштата што ја користевте за да се регистрирате за сметка на Betsson.
 2. Подгответе е-пошта и упатете ја на support-en@betsson.com.
 3. Опишете го вашиот проблем во темата, како „Сметката ##### е блокирана“
 4. Разговарајте за проблемот детално во телото на е-поштата. Можеби ќе треба да вклучите:
  • Добро исцртан опис на деталите за вашата регистрација,
  • Уредот што се користи за креирање на сметката и
  • Скенирана копија од лична карта со фотографија и други докази за идентитет и скенирани копии од сметките за депозит направени до Betsson. Запомнете дека е подобро да ги испратите овие скенови во PDF формат.

Како да затворите сметка

Обложувачите можат да ги затворат своите сметки во секое време со директно контактирање на поддршката за корисници со експлицитно барање за затворање сметка.

Кога обложувачите ќе одлучат дека сакаат да ја затворат својата сметка, тие најпрво мора да ги откажат сите постоечки и извонредни понуди за облозите што ги направиле.

Бетсон веднаш ќе ги префрли сите средства од сметката на обложувачот на банкарски сметки, банкарски картички или кои било други опции за плаќање што се достапни за регионот на обложувачот, освен готовина. Овие пари ќе бидат предмет на одбивање на релевантните трошоци за повлекување.

Овие трансфери ќе се остварат во согласност со релевантните закони и прописи во јурисдикција на обложувачот.

Можете да ги преземете следните дејства:

 • Отворете ја сметката за е-пошта што е поврзана со вашата сметка на Betsson.
 • Испратете е-пошта до support-en@betsson.com.
 • Во полето Предмет, напишете „БАРАЊЕ ДА ЈА БРИШИ МОЈАТА СМЕТКА“
 • Сега, испратете им е-пошта со барање да ја отстранат вашата сметка од нивната база на податоци и да ги избришат сите податоци што ги имате со нив.
Total score7.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Грчки
Исландски
Италијански
Норвешки
Полски
Српски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Чилеански пезоси
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (14)
Аргентина
Боливија
Бразил
Венецуела
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Парагвај
Перу
Полска
Уругвај
Чиле
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (47)
Live 3 Card Brag
CS:GO
Dota 2
League of Legends
MMA
Pai Gow
Punto Banco
Rainbow Six Siege
UFCАмерички фудбалБадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипедГолф
Гребки
ЕвровизијаЕспортКошаркаКрикет
Мајонг
МотоспортОдбојка
Онлајн обложување
ПикадоПинг Понг
Покер
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
ТелевизијаТенисТрки со коњиФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мразШах
ЛиценциЛиценци (4)
DGOJ Spain
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit CardEcoPayz
Entropay
Interac
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
Betsson Group Affiliates
СофтверСофтвер (41)
AG software
BB Games
Blueprint Gaming
Bulletproof Games
Elk Studios
Evolution Gaming
Fantasma Games
Foxium
Fuga Gaming
GameBurger Studios
Gamevy
GreenTube
High 5 Games
Inspired
Iron Dog Studios
Jadestone
Kalamba Games
Leander Games
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Nyx Interactive
Plank Gaming
Play'n GO
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Quickspin
Realistic Games
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SYNOT Game
Skillzzgaming
Slingo
Snowborn Games
Spearhead
Stakelogic
Thunderkick
Triple Edge Studios
Yggdrasil Gaming
iSoftBet