Betsson - Affiliate Program

Age Limit
Betsson
Betsson is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Affiliate Program

Здружената мрежа на Betsson Group е една од најдобрите облози на интернет за да им обезбеди на посетителите многу безбедни алтернативи за обложување. Казината на Betsson Group се претставени со оваа придружна програма, поддржана од јавно котирана компанија, Betsson AB, која има над 40 години индустриска експертиза. Софтверската платформа NetEnt го напојува поголемиот дел од казината на Betsson Group.

Зошто да се придружите на партнерската програма на Betsson?

Членството во програмата Affiliate Lounge им дава право на сите подружници на високи провизии кои се движат од 25 проценти до 50 проценти секој месец, во зависност од нивото.

На филијалите што ќе се приклучат преку Gaffg им се гарантира удел во приходите од 35 проценти за првите три месеци на три имоти: Betsafe, Casino Euro и Betsson.

Филијалите профитираат врз основа на нивниот успех од сообраќајот што се доставува до казината секој месец. Ова имплицира дека тие добиваат од играчите што ги упатуваат во казината се додека продолжуваат да играат.

Технологијата ефикасно ги следи сите загуби на играчи на филијалата во модел познат како преостанат или доживотен приход секој пат кога тие играат. Не постојат шеми за хибридни провизии, така што подружниците мора да изберат помеѓу CPA и поделба на приходите.

Нема скриени такси или негативни салда за да се пренесат на следниот месец, што е една од причините поради која Affiliates Lounge се здоби со репутација на една од програмите за компензација со најголема заработка на пазарот денес.

Брендови од програмата за партнери на Бетсон

 • Бетсон
 • Betsafe
 • NordicBet
 • Ѕвезда казино
 • Казино Евро
 • Казино Јала
 • Казино.dk
 • Победник во казино
 • Џекпот 247
 • LiveRoulette
 • Лојално казино
 • NorgesAutomaten
 • RaceBets
 • Guts казино
 • Кабу казино
 • Казино Ризк
 • Казино возбудувања
 • Гус Експрес
 • Суперказино
 • SuperCasino.ee

Како да се приклучите на програмата за партнери на Betsson

Сосема е едноставно да се приклучите на придружната програма на Betsson Group. А најголемата работа е што е апсолутно бесплатна.

За да станете подружница на Betsson Group, поминете низ процесот на запишување на веб-локацијата и дајте информации за вашата нација, целосно име, возраст, информации за контакт, адреса, URL-адреси на страницата и фокус на веб-страницата. Новите маркетери, исто така, можат да изберат кои компании да ги промовираат и кои ГЕО да ги таргетираат.

Персоналот за поддршка на Betsson потоа ќе го испита вашиот профил за да се осигура дека одговара на сите стандарди. Откако ќе се овласти вашата сметка, можете веднаш да започнете да рекламирате бизниси во казино или спортски книги со користење на сите маркетинг способности на платформата. Дополнително, ќе добиете е-пошта за барање паричник до отворениот партнерски паричник за брзи плаќања.

Total score7.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Грчки
Исландски
Италијански
Норвешки
Полски
Српски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Чилеански пезоси
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (14)
Аргентина
Боливија
Бразил
Венецуела
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Парагвај
Перу
Полска
Уругвај
Чиле
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (47)
Live 3 Card Brag
CS:GO
Dota 2
League of Legends
MMA
Pai Gow
Punto Banco
Rainbow Six Siege
UFCАмерички фудбалБадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипедГолф
Гребки
ЕвровизијаЕспортКошаркаКрикет
Мајонг
МотоспортОдбојка
Онлајн обложување
ПикадоПинг Понг
Покер
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
ТелевизијаТенисТрки со коњиФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мразШах
ЛиценциЛиценци (4)
DGOJ Spain
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit CardEcoPayz
Entropay
Interac
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
Betsson Group Affiliates
СофтверСофтвер (41)
AG software
BB Games
Blueprint Gaming
Bulletproof Games
Elk Studios
Evolution Gaming
Fantasma Games
Foxium
Fuga Gaming
GameBurger Studios
Gamevy
GreenTube
High 5 Games
Inspired
Iron Dog Studios
Jadestone
Kalamba Games
Leander Games
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Nyx Interactive
Plank Gaming
Play'n GO
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Quickspin
Realistic Games
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SYNOT Game
Skillzzgaming
Slingo
Snowborn Games
Spearhead
Stakelogic
Thunderkick
Triple Edge Studios
Yggdrasil Gaming
iSoftBet