Betsson - Bonuses

Age Limit
Betsson
Betsson is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Bonuses

Страницата за промоции во Betsson нуди нови и интригантни промоции неделно. Постојат промоции достапни и во онлајн казиното и во спортските книги. Ако сте нов корисник, можете да добиете бонус само за пријавување. Ова е местото каде што треба да дојдете доколку сте заинтересирани да учествувате на турнири или да добивате бонуси.

Праведно е да се наградуваат играчи кои се и лојални и активни. Поради ова, секој играч во Betsson автоматски се запишува во нивната бесплатна програма Betsson Points, програма за лојалност која доделува поени за континуирана игра. Колку е поголем бројот на поени што ги заработувате, толку подобри ќе ги добивате придобивките.

Бонус за добредојде + бесплатни вртења

Бетсон им нуди на новите обложувачи соодветна понуда за депозит до 1.000 евра.

Ова понуда за добредојде е значителен, особено во споредба со повеќето спортски книги. Минималниот износ на депозит за овој бонус е 10 евра и мора да се обложи 30 пати пред да се повлече, а има рок на истекување од 30 дена.

Овој бонус вклучува 200 бесплатни вртења на слотови на Книгата на мртвите - 100 вртења првиот ден и 100 вртења во следните четири дена (25 вртења секој ден). Добивките од овие бесплатни вртења ќе се сметаат за бонус пари. Тие мора да се обложуваат 30 пати во рок од три дена пред обложувачите да можат да ги повлечат средствата, или во спротивно ќе истечат.

Запомнете дека овој бонус има строги услови, вклучително и ограничувања во земјата за начините на плаќање. Важат други услови и услови.

Спортски бонус за добредојде

Спортските обложувалници можат да добијат 100% бонус за добредојде на депозит до 100 евра и дополнителни 10 евра бесплатен облог.

Имајте предвид дека овој бонус може да го побараат само нови клиенти кои претходно не користеле спортска понуда за добредојде на Betsson.

Минималниот износ на депозит за овој бонус е 10 €. Играчите мора да го обложуваат износот на бонусот 12 пати во Спортска книга на настани што имаат коефициент од 1,50 или поголем. Сè додека настанот ги носи овие коефициенти, сите облози во спортски книги ќе се сметаат за исполнување на условите за обложување.

Забележете дека бонусот и сите акумулирани добивки од споменатиот бонус ќе истечат автоматски и неповратно по 30 дена.

Она што е одлично за оваа понуда е што откако ќе се исполнат условите за обложување, фондот може да се повлече или да се потроши на кој било од обложувачките производи на Betsson.

Штом ќе се активира понудата за спортски добредојде, бесплатниот облог од 10 евра автоматски ќе се кредитира на сметката на играчот.

Откако ќе ја активирате понудата за спортски добредојде, имате седум дена да го искористите бесплатниот облог од 10 евра пред да истече.

Важат други услови и услови.

3.000 евра Неделно извлекување готовина

Бетсон им нуди на спортските обложувачи шанса без конци за до 1000 евра. Секоја награда се доделува во готово, а на ниту една од нив нема ниту услови за обложување ниту ограничувања за повлекување.

Спортските обложувалници во Betsson можат да се одлучат за оваа понуда на страницата Промоции. За секои подобни облози во вредност од 20 евра, обложувачите ќе добијат по едно учество во неделното наградно извлекување. Сепак, имајте предвид дека овие облози се бројат и се земаат предвид само кога облогот е подмирен. Подобни облози се спортски облози со коефициент од 2,0 или поголем.

Обложувачите можат да почнат да собираат билети за наградно извлекување од нула секој ден, но секој обложувач може да заработи 50 пријави дневно. Подолу е наведена распределбата на паричната награда од 3000 евра.

Број на победници

Парична награда

1

1.000 евра

1

500 евра

1

300 евра

1

150 евра

6

50 евра

10

25 €

50

10 евра

Total score7.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Грчки
Исландски
Италијански
Норвешки
Полски
Српски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Чилеански пезоси
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (14)
Аргентина
Боливија
Бразил
Венецуела
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Парагвај
Перу
Полска
Уругвај
Чиле
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (47)
Live 3 Card Brag
CS:GO
Dota 2
League of Legends
MMA
Pai Gow
Punto Banco
Rainbow Six Siege
UFCАмерички фудбалБадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипедГолф
Гребки
ЕвровизијаЕспортКошаркаКрикет
Мајонг
МотоспортОдбојка
Онлајн обложување
ПикадоПинг Понг
Покер
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
ТелевизијаТенисТрки со коњиФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мразШах
ЛиценциЛиценци (4)
DGOJ Spain
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit CardEcoPayz
Entropay
Interac
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
Betsson Group Affiliates
СофтверСофтвер (41)
AG software
BB Games
Blueprint Gaming
Bulletproof Games
Elk Studios
Evolution Gaming
Fantasma Games
Foxium
Fuga Gaming
GameBurger Studios
Gamevy
GreenTube
High 5 Games
Inspired
Iron Dog Studios
Jadestone
Kalamba Games
Leander Games
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Nyx Interactive
Plank Gaming
Play'n GO
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Quickspin
Realistic Games
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SYNOT Game
Skillzzgaming
Slingo
Snowborn Games
Spearhead
Stakelogic
Thunderkick
Triple Edge Studios
Yggdrasil Gaming
iSoftBet