Betsson - Countries

Age Limit
Betsson
Betsson is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Countries

Бетсон е магнет за коцкари од целиот свет. Има добро воспоставена репутација за кредибилитет и им овозможува на клиентите огромна достапност на пазарот за највозбудливите активности за обложување во спортот.

Иако Betsson има огромна база на клиенти што е распространета низ целиот свет, жителите на не сите земји се овластени да ги користат услугите што ги нуди веб-страницата за спортско обложување. На крајот на краиштата, Бетсон може да биде многу строг во спроведувањето на своите прописи за да ја брани фирмата и посветената база на клиенти што ја има.

Прифатени земји

Еве список на локации каде што и новите и искусните коцкари можат да ги користат опциите за спортско обложување на Betsson.

 • Албанија
 • американска Самоа
 • Андора
 • Ангвила
 • Антигва и Барбуда
 • Аргентина
 • Ерменија
 • Азербејџан
 • Бахамите
 • Бангладеш
 • Барбадос
 • Белорусија
 • Белизе
 • Бенин
 • Бермуди
 • Бутан
 • Боливија
 • Босна и Херцеговина
 • Боцвана
 • Бразил
 • Брунеи
 • Бугарија
 • Буркина Фасо
 • Бурунди
 • Камбоџа
 • Камерун
 • Канада
 • Кејп Верде
 • Кајмански Острови
 • Централноафриканската Република
 • Чад
 • Чиле
 • Колумбија
 • Конго
 • Конго ДР
 • Костарика
 • Хрватска
 • Кипар
 • Џибути
 • Доминика
 • Доминиканска Република
 • Источен Тимор
 • Еквадор
 • Египет
 • Ел Салвадор
 • Екваторијална Гвинеја
 • Фарски Острови
 • Фиџи
 • Финска
 • Габон
 • Гамбија
 • Германија
 • Гана
 • Гибралтар
 • Гренланд
 • Гренада
 • Гватемала
 • Гвинеја
 • Гвинеја-Бисао
 • Хаити
 • Хондурас
 • Унгарија
 • Исланд
 • Индија
 • Ирска
 • Израел
 • Брегот на Слоновата Коска
 • Јамајка
 • Јапонија
 • Казахстан
 • Кенија
 • Кирибати
 • Косово
 • Киргистан
 • Лаос
 • Латвија
 • Либан
 • Лесото
 • Либерија
 • Лихтенштајн
 • Луксембург
 • Макао
 • Македонија
 • Мадагаскар
 • Малави
 • Малдиви
 • Мали
 • Малта
 • Мексико
 • Микронезија
 • Молдавија
 • Монако
 • Монголија
 • Црна Гора
 • Мозамбик
 • Мјанмар
 • Намибија
 • Непал
 • Холандија
 • Холандски Антили
 • Нов Зеланд
 • Никарагва
 • Нигер
 • Нигерија
 • Норвешка
 • Палестина
 • Панама
 • Папуа Нова Гвинеја
 • Парагвај
 • Перу
 • Филипини
 • Полска
 • Порторико
 • Романија
 • Русија
 • Самоа
 • Сан Марино
 • Сенегал
 • Србија
 • Сејшели
 • Сиера Леоне
 • Сингапур
 • Словачка
 • Соломонови Острови
 • Јужна Африка
 • Јужна Кореа
 • Шри Ланка
 • Суринам
 • Свазиленд
 • Шведска
 • Швајцарија
 • Тајван
 • Таџикистан
 • Танзанија
 • Тајланд
 • Да оди
 • Тонга
 • Тринидад и Тобаго
 • Туркменистан
 • Тувалу
 • Уганда
 • Украина
 • Уругвај
 • Узбекистан
 • Вануату
 • Венецуела
 • Виетнам
 • Замбија
 • Зимбабве

Ограничени земји

Еве целосна листа на сите земји од кои Бетсон не прима патрони. Луѓето кои живеат во овие земји не можат да ги користат услугите за спортско обложување на оваа веб-локација.

 • Авганистан
 • Албанија
 • Алжир
 • Ангола
 • Австралија
 • Австрија
 • Бахреин
 • Белгија
 • Белорусија
 • Босна
 • Боцвана
 • Буркина Фасо
 • Бурунди
 • Камбоџа
 • Кајмански Острови
 • Централноафриканската Република
 • Кина
 • Хрватска
 • Куба
 • Чешка република
 • Данска
 • Демократска Република Конго
 • Еритреја
 • Естонија
 • Етиопија
 • Франција
 • Грузија
 • Грција
 • Гвинеја
 • Гвинеја-Бисао
 • Гренланд
 • Херцеговина
 • Хаити
 • Хонг Конг
 • Индонезија
 • Јамајка
 • Јордан
 • Иран
 • Ирак
 • Италија
 • Кувајт
 • Либан
 • Либија
 • Литванија
 • Малезија
 • Мали
 • Мавританија
 • Маурициус
 • Молдавија
 • Црна Гора
 • Мароко
 • Мјанмар
 • Холандија
 • Никарагва
 • Островот Норфолк
 • Северна Кореа
 • Оман
 • Онтарио Канада
 • Пакистан
 • Панама
 • Португалија
 • Катар
 • Русија
 • Руанда
 • Саудиска Арабија
 • Сенегал
 • Србија
 • Словенија
 • Сомалија
 • Јужен Судан
 • Шпанија
 • Судан
 • Сирија
 • Тунис
 • Турција
 • ОАЕ
 • Уганда
 • Обединетото Кралство
 • Украина
 • Венецуела
 • Виетнам
 • Јемен
 • Зимбабве
 • Соединетите држави
Total score7.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Грчки
Исландски
Италијански
Норвешки
Полски
Српски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Чилеански пезоси
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (14)
Аргентина
Боливија
Бразил
Венецуела
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Парагвај
Перу
Полска
Уругвај
Чиле
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (47)
Live 3 Card Brag
CS:GO
Dota 2
League of Legends
MMA
Pai Gow
Punto Banco
Rainbow Six Siege
UFCАмерички фудбалБадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипедГолф
Гребки
ЕвровизијаЕспортКошаркаКрикет
Мајонг
МотоспортОдбојка
Онлајн обложување
ПикадоПинг Понг
Покер
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
ТелевизијаТенисТрки со коњиФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мразШах
ЛиценциЛиценци (4)
DGOJ Spain
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit CardEcoPayz
Entropay
Interac
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
Betsson Group Affiliates
СофтверСофтвер (41)
AG software
BB Games
Blueprint Gaming
Bulletproof Games
Elk Studios
Evolution Gaming
Fantasma Games
Foxium
Fuga Gaming
GameBurger Studios
Gamevy
GreenTube
High 5 Games
Inspired
Iron Dog Studios
Jadestone
Kalamba Games
Leander Games
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Nyx Interactive
Plank Gaming
Play'n GO
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Quickspin
Realistic Games
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SYNOT Game
Skillzzgaming
Slingo
Snowborn Games
Spearhead
Stakelogic
Thunderkick
Triple Edge Studios
Yggdrasil Gaming
iSoftBet