Betsson - Deposits

Age Limit
Betsson
Betsson is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Deposits

Правењето депозити и повлекувања пари во Betsson е што е можно поедноставно и сигурно, исто како што е во секој друг бренд на казино од највисоко ниво. Сите достапни банкарски опции се во согласност со PCI и одобрени, така што не мора да се грижите за безбедноста на вашите пари.

Од друга страна, времето за прикажување на повлекувањата на вашата сметка може да се движи од еден ден до пет дена, во зависност од вашиот метод. Казиното ќе вложи максимални напори да ги обработи барањата за исплата на играчите во рок од дваесет и четири часа.

Прифатени начини на плаќање во Betsson

Опција за плаќање

Максимална граница

Минимална граница

Време на обработка

Провизија за трансакција

MasterCard

2.500,00 €

10,00 €

Инстант

2.50

Кларна

0,00 €

10,00 €

Инстант

Без надомест

Скрил

45.000,00 €

10,00 €

Инстант

Без надомест

Банкарски трансфер

1.000.000,00 €

10,00 €

Инстант

Без надомест

PaySafe

200,00 €

10,00 €

Инстант

Без надомест

Виза електрон

10.000,00 €

10,00 €

Инстант

2.50

Доверливо

1.000.000,00 €

10,00 €

Инстант

Без надомест

Нетлер

45.000,00 €

10,00 €

Инстант

Без надомест

Жиропај

0,00 €

10,00 €

Инстант

Без надомест

Ентропај

10.000,00 €

10,00 €

Инстант

2.50

Виза

10.000,00 €

10,00 €

Инстант

2.50

EcoPayz

10.000,00 €

10,00 €

Инстант

Без надомест

Како да депонирате пари

Откако ќе се регистрирате во Betsson, депонирајте за да започнете игри со вистински пари. Како играч на казино Betsson, ќе го правите тоа често. Еве брз чекор-по-чекор од процесот на депонирање на Betsson.

 1. Најавете се на веб-страницата на Betsson. Потоа, на почетната страница, кликнете на портокаловото копче „Депозит“. Оваа врска ќе ве однесе до страницата на благајната.
 2. Изберете го вашиот начин на депонирање. Ќе видите листа на сите ваши опции на левата страна на скокачкиот прозорец. Кликнете на методот што сакате да го користите за да направите депозит.
 3. На другата половина од прозорецот, ќе ги видите износите на депозитот од кои можете да изберете и опцијата да го внесете вашиот износ ако ниту една од опциите не работи за вас.
 4. Повеќето земји и даватели на плаќања имаат минимален депозит од 10 €. Вашиот избор на валута е исто така достапен во овој момент.
 5. Кликнете на копчето „Депозит“ подолу откако ќе ги изберете барањата за депозит. По вчитувањето, страницата ќе ве врати на главната страница за да видите колку пари ви останале на вашата сметка. Депозитот е додаден на вашата сметка, така што сега можете да играте за вистински пари.

Прифатени валути во Бетсон

Подолу се дадени валутите што обложувачите можат да ги користат за депонирање средства на нивната Betsson сметка.

 • евра
 • Шведската круна
 • Норвешка круна
 • Данска круна
 • американски долари
 • фунти Стерлинг
 • Чехословачка корона
 • Полска Злоти
Total score7.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Грчки
Исландски
Италијански
Норвешки
Полски
Српски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Чилеански пезоси
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (14)
Аргентина
Боливија
Бразил
Венецуела
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Парагвај
Перу
Полска
Уругвај
Чиле
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (47)
Live 3 Card Brag
CS:GO
Dota 2
League of Legends
MMA
Pai Gow
Punto Banco
Rainbow Six Siege
UFCАмерички фудбалБадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипедГолф
Гребки
ЕвровизијаЕспортКошаркаКрикет
Мајонг
МотоспортОдбојка
Онлајн обложување
ПикадоПинг Понг
Покер
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
ТелевизијаТенисТрки со коњиФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мразШах
ЛиценциЛиценци (4)
DGOJ Spain
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit CardEcoPayz
Entropay
Interac
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
Betsson Group Affiliates
СофтверСофтвер (41)
AG software
BB Games
Blueprint Gaming
Bulletproof Games
Elk Studios
Evolution Gaming
Fantasma Games
Foxium
Fuga Gaming
GameBurger Studios
Gamevy
GreenTube
High 5 Games
Inspired
Iron Dog Studios
Jadestone
Kalamba Games
Leander Games
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Nyx Interactive
Plank Gaming
Play'n GO
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Quickspin
Realistic Games
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SYNOT Game
Skillzzgaming
Slingo
Snowborn Games
Spearhead
Stakelogic
Thunderkick
Triple Edge Studios
Yggdrasil Gaming
iSoftBet