Betsson - FAQ

Age Limit
Betsson
Betsson is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

FAQ

Обложувачите во Betsson често ги поставуваат овие прашања пред, за време и по ставањето на нивните облози.

Како можам да направам облог?

Правењето облог е едноставно. Проверете дали сте најавени, а потоа одете до „Спортска книга“. Проверете ги различните игри и шансите кои се нудат за да го изберете вашиот облог.

Откако ќе одредите на што сакате да се обложувате, кликнете на коефициентите за да го додадете во вашата уплатница. Потоа, одлучете колку пари сакате да ставите на облогот и кликнете „Постави облог“

Ако имате проблеми со поставувањето на вашиот облог, контактирајте со поддршката за корисници на Betsson.

Кога се решаваат облозите?

Облозите се решаваат во најбрзо можно време. Повеќето победнички облози се плаќаат во рок од петнаесет минути по објавувањето на резултатите за официјални.

Сепак, одредени облози може да потрае малку повеќе време од очекуваното. Бетсон секогаш ги подмирува облозите по официјалниот извештај за натпреварот доставен од организацијата која го контролира настанот. Ова е направено за да се гарантира дека облозите се решени соодветно.

Мојот облог беше погрешно подмирен; што можам да направам?

Ако сметате дека вашиот облог е погрешно подмирен, Бетсон ќе истражи. Betsson мора да го има бројот на купонот поврзан со вашиот облог за да ви ја даде најдобрата можна услуга.

Може да контактирате со нив преку разговор во живо, е-пошта или барање за повратен повик.

Што се случува ако еден од моите акумулатори се поништи?

Да претпоставиме дека откажан настан е вклучен во облогот на акумулатор. Откажаниот настан ќе биде поништен, а другите избори ќе стојат како конечен облог со ажурирани/повторно пресметани коефициенти.

Ако сите настани што опфаќаат облог на акумулатор се откажани, вашиот влог ќе биде вратен.

Дали облозите што чекаат се вбројуваат во барањата за бонус за обложување?

Облозите направени за трошење на бонусот не придонесуваат за барањата за обложување додека не се решат. На пример, ако сте направиле облог од 20 фунти што сè уште не чека (отворено), 20-те фунти нема да се сметаат за барања за обложување додека облогот не се реши.

Преносот во живо постојано застанува. Што да правам?

На квалитетот на видео преносот влијае брзината на пристап до Интернет. Играњето на побавна врска не се препорачува бидејќи производот во живо казино е оптимизиран да работи на широкопојасна интернет конекција.

Да претпоставиме дека имате широкопојасна врска и сè уште се соочувате со проблеми со преносот. Во тој случај, може да се обидете да ги подобрите перформансите на видеото со затворање на други прозорци или програми што работат во заднина на уредот, со намалување на резолуцијата на екранот од менито на играта или со промена на големината на прозорецот на прелистувачот.

Дали постои одреден веб-прелистувач што го препорачува Бетсон?

Се препорачува да ја користите најновата верзија на Google Chrome за да уживате во услугите за спортско обложување Betsson. За корисниците на Mac, најпрепорачлив прелистувач е најновата верзија на Safari.

Како можам да го поништам моето повлекување?

Може да го откажете барањето за повлекување ако сè уште се обработува. Кога сте најавени, кликнете на корисничката икона и потоа „Повлечете“

Ако повлекувањата се обработуваат, банер на врвот на веб-локацијата ќе пишува „Во очекување на повлекувања“. Едноставно изберете го повлекувањето што чека и притиснете го копчето „Откажи“.

Ве молиме имајте на ум дека Betsson нема да може да ги откаже сите неподмирени повлекувања во ваше име.

Што е IBAN/SWIFT?

Можеби ќе ви биде побарано да ги внесете вашите IBAN и SWIFT/BIC при повлекување со банкарски трансфер.

IBAN е меѓународен стандард за идентификација на сметка што се користи на ист начин како локални банкарски трансфери, но за меѓународни плаќања. SWIFT/BIC е меѓународна трансакциска шифра која се користи за идентификација на одредена банка.

Обично можете да ги добиете и SWIFT/BIC и IBAN-бројот на вашето онлајн банкарство или со контактирање на вашата банка.

Total score7.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Грчки
Исландски
Италијански
Норвешки
Полски
Српски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Чилеански пезоси
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (14)
Аргентина
Боливија
Бразил
Венецуела
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Парагвај
Перу
Полска
Уругвај
Чиле
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (47)
Live 3 Card Brag
CS:GO
Dota 2
League of Legends
MMA
Pai Gow
Punto Banco
Rainbow Six Siege
UFCАмерички фудбалБадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипедГолф
Гребки
ЕвровизијаЕспортКошаркаКрикет
Мајонг
МотоспортОдбојка
Онлајн обложување
ПикадоПинг Понг
Покер
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
ТелевизијаТенисТрки со коњиФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мразШах
ЛиценциЛиценци (4)
DGOJ Spain
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit CardEcoPayz
Entropay
Interac
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
Betsson Group Affiliates
СофтверСофтвер (41)
AG software
BB Games
Blueprint Gaming
Bulletproof Games
Elk Studios
Evolution Gaming
Fantasma Games
Foxium
Fuga Gaming
GameBurger Studios
Gamevy
GreenTube
High 5 Games
Inspired
Iron Dog Studios
Jadestone
Kalamba Games
Leander Games
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Nyx Interactive
Plank Gaming
Play'n GO
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Quickspin
Realistic Games
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SYNOT Game
Skillzzgaming
Slingo
Snowborn Games
Spearhead
Stakelogic
Thunderkick
Triple Edge Studios
Yggdrasil Gaming
iSoftBet