Betsson - Games

Age Limit
Betsson
Betsson is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Games

Бетсон се одликува со еден од најшироките селекции на спортски облози на интернет. Изберете од широк спектар на меѓународни турнири и настани, вклучувајќи пазари во популарни канадски спортови како што се американски фудбал, хокеј, бејзбол и кошарка на страницата.

Глобалните спортови како фудбалот, тенис, Формула 1, па дури и е-спорт се достапни, така што ќе имате многу опции. И ако се чувствувате авантуристички, можете да го префрлите спортот за различни пазари, како што се телевизиски настани, политика или бизнис.

Најпопуларни спортови

За оние кои сакаат да го направат својот идеален облог, областа „Бет Builder“ на страницата е особено корисна. Почетниците ќе ја ценат леснотијата со која можат да изберат распоред и потоа да внесат коефициенти од неколку пазари додека им се поставуваат прашања како „Кој ќе победи?“ „Кој ќе даде гол? и 'Колку голови?' водат нивните одлуки.

Со оглед на тоа што фудбалот генерално се согласува како најпопуларен спорт на глобално ниво, Бетсон се грижи за значителен дел од пазарот за обложување поврзан со фудбалот.

Можете да ставате облози на различни турнири, како на пр Лигата на шампионите, Лигата на нации на УЕФА, Светско клупско првенство на ФИФА, англиската Премиер лига, германската Бундес лига и многу други. Оваа спортска книшка се наоѓа во Обединетото Кралство.

Betsson прави облози за речиси секоја голема лига на располагање, така што не треба да имате проблеми да најдете нешто што ги исполнува условите што ги имате за вашето обложување.

Обложување во живо

Секој ден, на Бетсон обложување во живо делот содржи околу 600 настани, вклучувајќи пикадо, одбојка, пинг-понг и најпопуларните спортови. Просечната исплата е 93%+, но најплатените фудбалски лиги може да очекуваат исплати од 94%+.

Повеќе од 80 други облози се достапни за коцкарите, вклучително и Следна цел, Азиски хендикеп и Следниот агол. Германската Бундес лига, полската Екстракласа и Чешката лига се некои од спортовите, лигите и настаните што обложувачите можат да ги пренесуваат во живо на Бетсон.

Функцијата Quickbet отсуствува. Сепак, услугата за наплата е присутна. За 4 секунди, Бетсон ќе го прифати облогот.

Кошарка

Кошарка постојано е рангиран меѓу спортовите со најмногу ставени облози ширум светот. Комбинира забавни, брзи игри со исходи кои се крајно непредвидени, така што играчите имаат различни опции за тоа како можат да ги обложуваат своите пари.

Бетсон е повеќе од нестрплив да ги исполни барањата на своите клиенти кои се заинтересирани да се обложуваат на кошарка, уште еден исклучително популарен спорт кој има голема обложувачка заедница. Ќе можете да ставате облози на натпревари од НБА, Евролигата, Еврокупот, Лигата на шампионите и широк спектар на европски лиги, од кои сите се меѓу најгледаните лиги во светот.

Хокеј на мраз

Обложувањето на хокеј ја засилува возбудата на она што е веројатно една од најинтензивните игри што се изведуваат низ целиот свет. Навивачите можат да обложуваат кој тим мислат дека ќе победи во хокеј, како што се во повеќето спортови. Опциите за обложување за вкупниот број постигнати голови во секој натпревар се достапни и за коцкарите.

Хокејот на мраз можеби не е толку популарен како кошарката или фудбалот. Сепак, има уште многу натпревари за обложување, а Бетсон соработува со најпопуларните лиги во спортот. Покрај НХЛ, овие лиги ги вклучуваат руските КХЛ и МХЛ, Американската хокеарска лига, шведската СХЛ и Лигата на шампионите во хокеј.

американски фудбал

Ако сакате да се обложите на американски фудбал, ќе можете да изберете од најголемите достапни совпаѓања. Во Betsson, можете да се обложувате на фудбалски игри на колеџ NFL и NCAA и други спортски настани.

Постојат два вида облози во американски фудбал во онлајн коцкањето: обложување со ширење и обложување со пари. Обложувањето на ширењето е популарно меѓу љубителите на спортот бидејќи ја одржува играта забавна без оглед на конечниот резултат. Дури и ако вашиот тим напредува за 20 поени и играта е добиена, ќе бидете на работ да го изгубите умот бидејќи ви треба уште еден гол од поле за да ја покриете линијата.

Голф

Облог на голф долго време е популарна забава, особено во Обединетото Кралство и другите европски земји каде што овој спорт е популарен. Но, моментално е еден од најбрзо растечките пазари за обложување во Северна Америка.

PGA Tour има воспоставено договори со обложувалници и е отворена за коцкање. Како резултат на тоа, шансите за обложување сега се прикажани во преносите, и онлајн спортски книги обезбеди повеќе опции за обложување од кога било досега.

Ако уживате да гледате натпревари за голф, ќе можете да ја изразите својата поддршка за претпочитаниот играч на голф. Бетсон поддржува голф лиги и натпревари. Трката до Дубаи 2019, УС Опен, Рајдер купот, Отвореното првенство и Мастерсот во САД се некои од актуелните пазари за обложување.

Тенис

И покрај недостатокот на мејнстрим статус во некои земји, Тенис е исклучително популарен спорт меѓу обложувачите ширум светот.

Бидејќи тенискиот распоред е поставен така што натпреварите се играат речиси секој ден, спортот стана омилена забава за многумина. Обложувањето во тенис, исто така, има корист од информациите и аналитичките податоци што управните тела на спортот ги направија достапни за јавноста. Еден од најпрогресивните спортови во овој поглед е тенисот.

Тенисот одамна привлекува огромна публика, а пазарите за обложување не се исклучок.

Можностите за обложување во тенис се многу во Бетсон, со поддржани лиги вклучувајќи ги АТП, ВТА, Хопман Купот, ИТФ и повеќе.

На што друго да се обложувате

Обложување на политика а забавата е исто така достапна во Betsson. Бетсон е одлично место за обложување на големи светски настани како на пример кој ќе биде следниот премиер на ОК.

Важно е да се запамети дека не сите влади дозволуваат одредени пазари, како што се еСпорт и политичко обложување. Betsson може да ви помогне да ги намалите вашите избори врз основа на вашата локација.

Еден од најпримамливите аспекти на реалити телевизијата е разновидноста на начини на коцкање. Облозите за тоа кој ќе победи, напредува и како секој играч ќе помине во рејтингот се вклучени во овие облози.

Total score7.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Грчки
Исландски
Италијански
Норвешки
Полски
Српски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Чилеански пезоси
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (14)
Аргентина
Боливија
Бразил
Венецуела
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Парагвај
Перу
Полска
Уругвај
Чиле
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (47)
Live 3 Card Brag
CS:GO
Dota 2
League of Legends
MMA
Pai Gow
Punto Banco
Rainbow Six Siege
UFCАмерички фудбалБадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипедГолф
Гребки
ЕвровизијаЕспортКошаркаКрикет
Мајонг
МотоспортОдбојка
Онлајн обложување
ПикадоПинг Понг
Покер
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
ТелевизијаТенисТрки со коњиФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мразШах
ЛиценциЛиценци (4)
DGOJ Spain
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit CardEcoPayz
Entropay
Interac
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
Betsson Group Affiliates
СофтверСофтвер (41)
AG software
BB Games
Blueprint Gaming
Bulletproof Games
Elk Studios
Evolution Gaming
Fantasma Games
Foxium
Fuga Gaming
GameBurger Studios
Gamevy
GreenTube
High 5 Games
Inspired
Iron Dog Studios
Jadestone
Kalamba Games
Leander Games
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Nyx Interactive
Plank Gaming
Play'n GO
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Quickspin
Realistic Games
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SYNOT Game
Skillzzgaming
Slingo
Snowborn Games
Spearhead
Stakelogic
Thunderkick
Triple Edge Studios
Yggdrasil Gaming
iSoftBet