Betsson - Responsible Gaming

Age Limit
Betsson
Betsson is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Responsible Gaming

Само неколку луѓе можат да направат кариера како професионални коцкари. Не треба да се смета за извор на приход за многу луѓе. Единствениот ризик со парите е дека можете да си дозволите да изгубите. Никогаш не се коцкајте со парите што ви се потребни за кирија, сметки, храна или други основни работи.

Проблемите со коцкањето често се предизвикани од лица кои предвидуваат или бараат да победат. Тие можат да станат фрустрирани или вознемирени кога ќе изгубат и да ризикуваат уште повеќе пари за да ги вратат загубите. Ова може да предизвика ужасна верижна реакција која брзо излегува од контрола.

Играјте одговорно

Значително помала е веројатноста да паднете во истата замка ако очекувате да изгубите. Коцкањето може да биде пријатно дури и кога губите, сè додека сте целосно подготвени за вашите загуби и немате ништо против да трошите пари за да се забавувате. Кога очекувате да изгубите, победата е многу попријатна.

Поставувањето граници за себе е првиот чекор кон тоа безбедно коцкање. Пред да играте, одлучете колку можете да си дозволите да изгубите. Готово е кога ќе го нема! Ако победиш, честитки; сепак, не се обесхрабрувајте ако вашата среќа не продолжи.

Кога се коцкате, исто така е едноставно да изгубите чувство за времето. Поставете тајмер или аларм и кога тајмерот ќе се исклучи, прекинете. Колку подолго се коцкате, толку повеќе пари ќе изгубите. Никогаш не прескокнувајте ја работата за да се коцкате и никогаш не дозволувајте коцкањето да влијае на вашите односи или семеен живот.

Кога се коцкате, не пијте и не земајте дрога. Овие наркотици го нарушуваат расудувањето, а здравото расудување е вашата најголема заштита од зависноста од коцкање.

Каде да побарате помош

Ако некогаш почувствувате дека ја губите контролата и не можете да се коцкате одговорно, треба да се откажете од коцкањето. Ако имате потешкотии да престанете или верувате дека можеби сте зависни, време е да побарате помош.

Не плашете се да пријде некому ако знаете или верувате дека коцкањето станува проблем за вас. Нема ништо за што да се срамите, а обидот да се справите сами со проблемот е залуден. Ако не ви е удобно да ги решавате вашите тешкотии со пријателите или семејството, советување и одредени групи, како на пр BeGambleAware, можам да помогнам.

Total score7.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Грчки
Исландски
Италијански
Норвешки
Полски
Српски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Чилеански пезоси
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (14)
Аргентина
Боливија
Бразил
Венецуела
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Парагвај
Перу
Полска
Уругвај
Чиле
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (47)
Live 3 Card Brag
CS:GO
Dota 2
League of Legends
MMA
Pai Gow
Punto Banco
Rainbow Six Siege
UFCАмерички фудбалБадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипедГолф
Гребки
ЕвровизијаЕспортКошаркаКрикет
Мајонг
МотоспортОдбојка
Онлајн обложување
ПикадоПинг Понг
Покер
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
ТелевизијаТенисТрки со коњиФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мразШах
ЛиценциЛиценци (4)
DGOJ Spain
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit CardEcoPayz
Entropay
Interac
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
Betsson Group Affiliates
СофтверСофтвер (41)
AG software
BB Games
Blueprint Gaming
Bulletproof Games
Elk Studios
Evolution Gaming
Fantasma Games
Foxium
Fuga Gaming
GameBurger Studios
Gamevy
GreenTube
High 5 Games
Inspired
Iron Dog Studios
Jadestone
Kalamba Games
Leander Games
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Nyx Interactive
Plank Gaming
Play'n GO
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Quickspin
Realistic Games
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SYNOT Game
Skillzzgaming
Slingo
Snowborn Games
Spearhead
Stakelogic
Thunderkick
Triple Edge Studios
Yggdrasil Gaming
iSoftBet