Betsson - Tips & Tricks

Age Limit
Betsson
Betsson is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Tips & Tricks

Спортското обложување може да биде забавно, но е уште позабавно, побезбедно и корисно кога го правите тоа со Betsson. Овие совети и трикови ќе им помогнат на луѓето кои се обложуваат на спорт во Betsson да го извлечат максимумот од своето време таму.

Научете како да користите статистички ресурси за да добиете предност

Употребата на софтвер за оценување на податоците и трендовите од страна на обложувачите и креаторите на коефициенти е клучна за нивниот успех. Бројни веб-страници обезбедуваат бесплатни или евтини избори.

Ќе треба одреден напор за да ги користите овие алатки за прв пат. Кога ќе го направат тоа, нивните шанси за победа на облозите драстично се подобруваат. Без разлика, спортските обложувачи можат брзо и лесно да ги идентификуваат и да ги извршат најчестите модели во спортското обложување.

Предноста што може да ја добијат спортските книги и другите обложувачници од тестирањето на нивните тренд идеи е можноста за учење. Дури и ако облогот се чини случаен, техниките за анализа на податоци можат да им помогнат на коцкарите да ги идентификуваат вистинските тенденции што би можеле да им помогнат да направат подобри проценки за тоа како да се обложуваат.

Одете со тимови и спортисти на победнички серии

Успехот на еден тим или еден играч во спортот може многу да варира. Кога играчите се во зоната, тие не можат да промашат шут. Тие се бели како снег кога не се во зоната. Топлите и студените низи им даваат на обложувачите прекрасна можност да ги надмудрат креаторите на шансите кога ги ставаат своите облози.

Размислете за шансите и одржувајте отворен ум за да постигнете фер враќање на вашите облози. Ако некој тим победил против повеќе инфериорни противници дома, можеби нема да сакате да се обложувате на нивната победа.

Внимавајте на вашиот распоред и што може да ви помогне да ја одржите вашата победничка серија. Кога се обложувате на тим, од клучно значење е да се погледне како тие се покажаа против ширењето во нивните најнови игри.

Полагањето на Kyc е од суштинско значење

Што се случува ако не се следи протоколот Know Your Customer (KYC)? Ако не можете да ја потврдите вашата сметка, нема да можете да депонирате или повлечете средства. Само ова е голем поттик за луѓето да го завршат својот KYC.

Друга причина за потребата од процедурата KYC се измамниците. Бетсон се справува со интернет измамниците на ист начин како што тоа го прават и другите онлајн обложувалници.

Измамниците се придружуваат на букмејкерот за да извршат измама, да играат измамнички игри или да ги прекршат правилата на обложувалницата.

Измамниците кои ги таргетираат и играчите и обложувалниците во нивните измами може да ги загрозат вашите пари и парите на обложувалниците. На многу онлајн обложувалници, како Betsson, им е потребен чек „Know Your Customer“ (KYC) за да се потврди вашиот идентитет и локација. Само ова ќе спречи некој да ги користи нивните веб-локации за да изврши измама.

Одете на големо или одете дома со Betsson Million

Сите регистрирани играчи во онлајн казиното Бетсон имаат можност да освојат до 1 милион евра за секои обложени 25 евра. Играчите добиваат пристап до квиз игра откако обложиле 25 евра за спорт. За да освоите милион евра, мора правилно да одговорите на 20 прашања во квизот. Сепак, не е сè или ништо, бидејќи можете да ги задржите сите останати пари откако ќе ги завршите сите 20 прашања.

Можете да го споделите вашиот тенџере или да се вклучите кога ќе се постави прашање. Со делење на тенџерето, ќе можете да потрошите само половина од преостанатите монети на избраниот одговор. Доколку на прашањето е точно одговорено, заклучената готовина се префрла на следното прашање. Ако одговорите погрешно, вложените пари ќе бидат повлечени. Сите пари што ќе останат по одговарањето на сите 20 прашања ќе бидат ваши за чување.

Ова е единствена понуда. Само обложување на спорт е доволно за да се квалификувате е исто така прекрасна предност. Освен коњските трки, сите спортови со минимален коефициент од 1,50 придонесуваат за овој критериум. Но, работите се подобруваат. Сите награди се готовински, а секоја сума помала од 750 евра веднаш ќе биде депонирана на вашата сметка. Тоа значи дека може да ги искеширате вашите добивки директно на вашата банкарска сметка без да мора да исполнувате какви било ограничувања за обложување.

Се чини дека оваа кампања нема одреден датум на истекување и можете да ја внесете онолку пати колку што сакате, доколку потрошите уште 25 евра. Доколку не се постигне дополнителен напредок кон отклучување на квизот, Бетсон ќе го изгуби секој незавршен напредок по 30 дена. Понатаму, секој делумно завршен квиз ќе се смета за напуштен по 60 дена. Има долга листа на нации кои не се подобни, затоа проверете ги повторно условите за да се уверите дека сте квалификувани.

Total score7.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Грчки
Исландски
Италијански
Норвешки
Полски
Српски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Чилеански пезоси
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (14)
Аргентина
Боливија
Бразил
Венецуела
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Парагвај
Перу
Полска
Уругвај
Чиле
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (47)
Live 3 Card Brag
CS:GO
Dota 2
League of Legends
MMA
Pai Gow
Punto Banco
Rainbow Six Siege
UFCАмерички фудбалБадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипедГолф
Гребки
ЕвровизијаЕспортКошаркаКрикет
Мајонг
МотоспортОдбојка
Онлајн обложување
ПикадоПинг Понг
Покер
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
ТелевизијаТенисТрки со коњиФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мразШах
ЛиценциЛиценци (4)
DGOJ Spain
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit CardEcoPayz
Entropay
Interac
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
Betsson Group Affiliates
СофтверСофтвер (41)
AG software
BB Games
Blueprint Gaming
Bulletproof Games
Elk Studios
Evolution Gaming
Fantasma Games
Foxium
Fuga Gaming
GameBurger Studios
Gamevy
GreenTube
High 5 Games
Inspired
Iron Dog Studios
Jadestone
Kalamba Games
Leander Games
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Nyx Interactive
Plank Gaming
Play'n GO
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Quickspin
Realistic Games
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SYNOT Game
Skillzzgaming
Slingo
Snowborn Games
Spearhead
Stakelogic
Thunderkick
Triple Edge Studios
Yggdrasil Gaming
iSoftBet