Betsson - Withdrawals

Age Limit
Betsson
Betsson is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Withdrawals

Спортовите се интересни затоа што се забавни за гледање и за обложување и за победа. Веднаш штом сте се обложиле, сте го ризикувале депозитот и сте стекнале пари на вашата сметка, тогаш е време да се уплатите. 

Многу луѓе кои штотуку почнале да го користат Betsson не знаат како веднаш да ги извлечат своите пари од страницата. Извлекувањето на парите од Betsson е исто толку лесно како и обложувањето.

Прифатени начини на плаќање во Betsson

Опција за плаќање

Максимална граница

Минимална граница

Време на обработка

Провизија за трансакција

MasterCard

2.500,00 €

20,00 €

6 дена

2,50%

Кларна

0,00 €

10,00 €

1 час

0,00 €

Скрил

45.000,00 €

20,00 €

Инстант

0,00 €

Банкарски трансфер

1.000.000,00 €

20,00 €

1 час

0,00 €

PaySafe

0,00 €

10,00 €

1 час

0,00 €

Виза електрон

10.000,00 €

20,00 €

Инстант

2,50%

Доверливо

1.000.000,00 €

10,00 €

Инстант

0,00 €

Нетлер

45.000,00 €

20,00 €

Инстант

0,00 €

Жиропај

0,00 €

10,00 €

1 час

0,00 €

Ентропај

10.000,00 €

20,00 €

Инстант

2,50%

Виза

10.000,00 €

20,00 €

Инстант

2,50%

EcoPayz

10.000,00 €

10,00 €

1 час

0,00 €

Како да се повлечете?

Подолу се детални чекори за повлекување во Бетсон.

  1. Откако ќе се најавите на вашата сметка, можете да изберете „Повлекување“ од паѓачката опција.
  2. Кликнете на логото на начин на плаќање што го претпочитате. Запомнете дека треба да го користите истиот начин на плаќање за повлекување како и за депозитите. Ако не е достапно поради некоја причина, можете да користите друг начин за плаќање.
  3. Внесете ја сумата што сакате да ја повлечете на следниот екран и кликнете на опцијата Повлекување.
Total score7.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Грчки
Исландски
Италијански
Норвешки
Полски
Српски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Чилеански пезоси
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (14)
Аргентина
Боливија
Бразил
Венецуела
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Парагвај
Перу
Полска
Уругвај
Чиле
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (47)
Live 3 Card Brag
CS:GO
Dota 2
League of Legends
MMA
Pai Gow
Punto Banco
Rainbow Six Siege
UFCАмерички фудбалБадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипедГолф
Гребки
ЕвровизијаЕспортКошаркаКрикет
Мајонг
МотоспортОдбојка
Онлајн обложување
ПикадоПинг Понг
Покер
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
ТелевизијаТенисТрки со коњиФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мразШах
ЛиценциЛиценци (4)
DGOJ Spain
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit CardEcoPayz
Entropay
Interac
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
Betsson Group Affiliates
СофтверСофтвер (41)
AG software
BB Games
Blueprint Gaming
Bulletproof Games
Elk Studios
Evolution Gaming
Fantasma Games
Foxium
Fuga Gaming
GameBurger Studios
Gamevy
GreenTube
High 5 Games
Inspired
Iron Dog Studios
Jadestone
Kalamba Games
Leander Games
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Nyx Interactive
Plank Gaming
Play'n GO
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Quickspin
Realistic Games
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SYNOT Game
Skillzzgaming
Slingo
Snowborn Games
Spearhead
Stakelogic
Thunderkick
Triple Edge Studios
Yggdrasil Gaming
iSoftBet