CampoBet

Age Limit
CampoBet
CampoBet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
Trustly
Trusted by
Malta Gaming AuthoritySwedish Gambling Authority

За Campobet

Campobet е онлајн сајт за спортско обложување и казино. Ова е релативно нова страница која беше основана само во 2018 година, но се покажа како многу популарна кај ентузијастите за онлајн обложување. Постојат ограничувања на страницата затоа што на жителите на некои земји не им е дозволено да се регистрираат кај нив.

Таа е во сопственост на Araxio Development NV Оваа компанија исто така води и други сајтови за спортско обложување и тие го користат најновиот софтвер за да се осигураат дека корисничкото искуство е забавно.

Нема конкретен број на лиценца за оваа компанија, но тие се регистрирани на островот Курасао, каде што многу онлајн казина избрале да се регистрираат. Веб-страницата нуди комбинација на обложување во живо и обложување пред натпревар на широк спектар на спортови, вклучувајќи тенис, фудбал и крикет. Се проценува дека страницата покрива околу 50.000 различни спортски настани во живо секој месец. Во делот за казино, достапни се игри како што се блек џек, покер и рулет.

Спорт кои се нудат во Campobet

Обложувачите кои сакаат да стават спортски облог на Campobet ќе откријат дека постојат три различни категории на страницата. Првата е спортската книшка, втората е обложувањето во живо и третото е виртуелен спортски сајт. Членовите на страницата ќе најдат странична лента лево од нивниот екран што ќе ги прикажува сите спортови и поврзаните лиги за нив.

Сите спортови во живо ќе бидат прикажани точно во средината на веб-страницата. На спорт на располагање вклучуваат тенис, крикет, фудбал, бејзбол, рагби, пинг-понг, голф, кошарка и ММА.

За некои спортови, како што е крикет, можно е да се добие ажурирање од минута во минута на страницата за најпопуларните натпревари, иако тие не нудат стриминг на натпреварите. На екранот се појавува ливчето за обложување и кога обложувачот е најавен, тие лесно можат да пристапат до деталите за облозите што ги ставиле.

Веб-страницата нуди и виртуелни спортови кои ги рефлектираат сите главни спортови и нудат брзи резултати за облози како што се става облогот и настанот завршува неколку моменти подоцна.

Обложување на други настани

Како и со многу онлајн обложувалници, не се достапни само спортовите. Луѓето ширум светот сакаат да се обложуваат на неспортски настани. Ова може да вклучува музички настани како што се Избор за песна на Евровизија, или тоа може да биде исход од избори. Во некои земји, луѓето сакаат да се обложуваат на можни настани како што е бел Божиќ. Не сите сајтови нудат шанси за вакви работи, и додека Campobet се фокусира на спортот, тој исто така има и повремени специјални настани на списокот.

Вреди да се контактирате со службата за корисници ако има некој настан од интерес, бидејќи може да биде можно да се додаде ако се чини дека страницата не нуди шанси за неа.

Плаќања во Campobet

Како и со повеќето онлајн сајтови за спортско обложување, Campobet нуди широк спектар на методи на депонирање. Кредитните и дебитните картички се најпопуларните опции. Сепак, членовите на страницата можат да се одлучат и за Net Banking, AstroPay, Skrill, MuchBetter и ecoPayz.

Сè што треба да направи играчот е да отиде во делот за депозит на веб-страницата и да го избере типот на методот на депозит што сака да го користи. Потоа сè што треба да направат е да ги следат упатствата на екранот. Границите на депозитот може да се разликуваат во зависност од методот, но во најголем дел тоа е 500 ₹.

Корисниците исто така добиваат опција да ја користат нивната локална валута. Самата страница можеби нема да врши трансакции во сите валути, но некои од методите за депонирање му овозможуваат на корисникот да ја изврши трансакцијата во сопствената валута и потоа да ја конвертира пред да дојде на сметката на Campobet.

Повлекување пари од Campobet

Во првиот случај, играчот треба да оди на страницата за депозит и да го најде менито означено со Cashbox. Ова ќе се поврзе со деталите за повлекување. Корисниците можат да ги користат истите начини на плаќање за да подигнат пари од нивната сметка и процесот е речиси идентичен.

Плеерот само треба да ги следи упатствата на екранот. Веб-страницата може да има некои ограничувања во зависност од начинот на плаќање. На пример, еден метод може да дозволи поголем максимален износ за повлекување од другите.

Бонуси понудени во Campobet

Campobet е страница што има соодветен бонус за депозит за добредојде за сметка за спортско обложување. Тие ќе одговараат на почетниот депозит на играчот до 8000 ₹. Сепак, постои минимален износ на депозит што играчот треба да го исполни ако сака да се квалификува за исти бонус и тој е 1600 ₹, што е еквивалент на околу 20 евра.

Играчите исто така треба да бидат свесни дека од нив се бара да го одиграат целиот депозит барем еднаш, на облози кои имаат коефициент од најмалку 1,50. Тимот за услуги на клиентите ќе го обезбеди бонусот откако играчот ќе ги заврши облозите.

Играчите исто така треба да бидат свесни дека има и други промоции и бонуси кои им се достапни. За игрите во казино, постојат прилики кога се достапни бесплатни вртења за игрите. Условите за добивање и користење ќе се разликуваат во зависност од промоцијата, па затоа е добра идеја да ги прегледате пред да играте. Сепак, ова се редовни промоции, за разлика од бонусот за добредојде, кој е достапен само по првиот депозит на сметката направен од играчот.

Зошто да се обложувате во Campobet?

Постојат многу причини зошто клиентите избираат Campobet наместо други сајтови. Едно од нив е колку е лесно да се користи. Депозитите и повлекувањата на страницата се брзи и јасни, а исто така е многу лесно да се постави облог. Веб-страницата исто така има сеопфатна услуга за клиенти. Клиентите можат да контактираат со тимот преку е-пошта, телефон и разговор во живо за да подигнат загриженост и да поставуваат прашања за нивната сметка.

Тимот може да комуницира со клиентите на сите главни јазици во светот, вклучувајќи ги англискиот, рускиот, францускиот, германскиот и полскиот.

Корисничкиот интерфејс на страницата е јасен и го следи форматот на многу други онлајн сајтови за спортско обложување. Достапен е и во десктоп и во мобилна верзија за играчот да може да учествува во спортско обложување без разлика каде се наоѓа. Информациите на страницата можат да му помогнат на играчот да разбере како се пресметуваат коефициентите и како функционираат облозите.

Безбедност

Сајтот се гордее со тоа што е безбедно искуство за корисникот. Веб-страницата користи најново шифрирање и тоа значи дека неовластени трети страни не можат лесно да пристапат до податоците на играчите. Употребата на е-паричници како начин на плаќање значи дека играчот не мора да ги додава своите банкарски податоци на страницата, што помага да се направи ова уште посигурно.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (8)
Англиски
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Фински
Шведски
БонусиБонуси (1)
Бонус за добредојде
ВалутиВалути (2)
Евра
Шведски круни
ДржавиДржави (10)
Бразил
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Полска
Русија
Унгарија
Финска
Шведска
ИгриИгри (52)
CS:GO
Dota 2
King of Glory
League of Legends
MMA
Punto Banco
Rainbow Six Siege
StarCraft 2
Valorant
Австралиски фудбалАмерички фудбалБадминтон
Бакара
БејзболБиатлон
Блек Џек
БоксВатерполо
Видео Покер
Виртуелни спортовиВозење велосипедГалски фудбалГолфЕвровизијаЕспорт
Казино Холдем
Карибски Студ
Кошарка
Крепс
Крикет
Мини Бакара
МотоспортОдбојка
Онлајн обложување
Пинг Понг
Покер
Покер со три карти
ПолитикаРагбиРакомет
Рулет
Сик Бо
СквошСкијање
Слотови
Снукер
Спортско обложување
ТенисФлорболФудбалФутсалХокеј на мраз
Методи за повлекувањеМетоди за повлекување (1)
Trustly
СофтверСофтвер (37)
1x2Gaming
All41 Studios
Amatic Industries
BF Games
Betsoft
Big Time Gaming
Booongo Gaming
EGT Interactive
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Evolution Gaming
Fantasma Games
Foxium
Golden Rock Studios
GreenTube
Inspired
Iron Dog Studios
Leap Gaming
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Play'n GO
Playson
Playtech
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Rabcat
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Stormcraft Studios
Tom Horn Enterprise
Tom Horn Gaming
Triple Edge Studios
Wazdan
Yggdrasil Gaming