Casumo

Age Limit
Casumo
Casumo is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Casumo е еден од најкреативните и најиновативните https://bettingranker.com/во Европа. Тоа има канцеларии во Малта и Гибралтар и вработува повеќе од 300 луѓе. Компанијата започна во Шведска во 2012 година. До нивните услуги може да се пристапи на многу високо регулирани места, како што се Шведска, Данска, ОК, Германија и други пазари во развој ширум светот, доколку го следат законот.

Casumo Services Limited има лиценца за водење бизнис во Малта, ОК, Шведска, Данска и Шпанија. Овие лиценци се основата на нивниот бизнис. Тие им овозможуваат да одржуваат безбедна и безбедна средина за игри и веб-страница што ги следи сите правила.

/casumo/about/

Games

Casumo има модерен и елегантен кориснички интерфејс, правејќи обложување на спортски настани возбудлив и директен. Со пристап до сите достапни главни спортски пазари, широкиот избор на опции за обложување за спорт на Casumo ги покрива обложувачите, без разлика дали играта се игра на трева, нечистотија или мраз. 

Тие ги направија своите спортски понуди на начин што е доста достапен и за новите обложувачи и за ветераните обложувачи. Casumo Sports е лесен за користење, молскавично брз и сигурен. Има посебни карактеристики што овозможуваат веднаш да ги обележите вашите омилени спортови и да учествувате во акцијата во реално време, што дополнително ја зголемува одржливоста на веб-локацијата.

Withdrawals

Покрај навивањето за вашиот омилен спортски клуб или играч, една од највозбудливите компоненти на играта е да го донесете дома трофејот за вашите победи. Откако ќе го ставите облогот, ќе го ризикувате бонусот и ќе стекнете значителен износ на вашата сметка, време е да ги искеширате вашите добивки. Има многу нови играчи кои се плашат да го направат својот прв уплата од Касумо.

Bonuses

Сајтовите за спортско обложување привлекуваат и задржуваат клиенти преку бонуси. Како резултат на тоа, обложувалниците мора секогаш да им даваат стимулации на своите потрошувачи. Ова се смета за враќање и покажување благодарност. Casumo нуди различни бенефиции, како враќање на готовина, вртења и бонуси за депозит.

Бонусите во Casumo се едноставни. Нема потреба да преземате ништо за да добиете бонус код за понудата за добредојде. Ограничувањата за обложување, условите и условите за различни награди може да варираат. Casumo го прави барањето, користењето и искажувањето на бонуси директно за играчите.

Account

За да пристапат до веб-страницата на Casumo, обложувачите прво ќе се регистрираат за сметка. Како да се регистрирате е едно од прашањата за кои најчесто се распрашуваат потенцијалните корисници на Casumo. 

Ова е почетниот чекор за која било веб-страница што нуди да се обложувате на спорт. Процесот е јасен и се состои од неколку фази што обложувачите мора да ги спроведат.

Languages

Кога бараат онлајн казино, обложувачите треба да имаат приоритет да најдат казино што го поддржува нивниот локален јазик поради огромен број поволности и предности што тоа може да ги даде.

Обложувачите не можат да зависат од Google Translate или други преведувачки услуги бидејќи постои можност да направат грешки, а информациите што се обезбедени на некои веб-локации на казино може да бидат застарени.

Countries

Casumo несомнено ја заслужува својата репутација како една од најдобрите страници за е-спорт обложување поради неговиот мазен и лесен за навигација кориснички интерфејс и неговото децениско искуство во угостителство за почетници обложувачи и искусни коцкари.

Поради овие фактори, Касумо привлекува илјадници обложувачи ширум светот. Бидејќи имаат толку голем број клиенти, тие можат да ги обезбедат своите услуги во речиси секоја земја.

Mobile

Ако сакате да ставате спортски облози во движење, Casumo е идеален избор.

Благодарение на одличната веб-страница погодна за мобилни телефони, обложувачите можат да играат многу казино игри на мобилни уреди како таблети и паметни телефони. На официјалната веб-страница на Casumo, обложувачите можат да преземат апликација.

Tips & Tricks

Спортското обложување може да биде забавно, но кога го правите тоа со Casumo, тоа е уште позабавно, безбедно и покорисно. Овие совети и трикови ќе им помогнат на луѓето кои се обложуваат на спорт во Casumo да го извлечат максимумот од своето време таму.

Responsible Gaming

Иако тие се исклучително мал процент од целокупното население, професионалните коцкари постојат. Не треба да се гледа како извор на приход за многу луѓе. Треба да се коцкате само со пари што можете да си дозволите да ги изгубите и да не ризикувате повеќе од тоа. Избегнувајте коцкање со готовина на која се потпирате за да ја платите киријата и другите основни работи, како што се сметките и храната.

Support

Клучно е да имате поволно искуство кога учествувате во одговорно коцкање. Секогаш постои можност да се појават нови проблеми и прашања, на кои им требаат брзи решенија. Способноста на Casumo да обезбеди одговори со знаење на единствените предизвици на потрошувачите придонесе за зголемување на популарноста на компанијата.

Deposits

Играчите можат да депонираат користејќи различни методи во Casumo. Географската локација на обложувачот ги ограничува повеќето методи на играчите. Како резултат на тоа, начините на плаќање достапни во еден регион може да бидат ограничени или недостапни во друг.

Сите депозити, без разлика на методот, се моментални, а повеќето се бесплатни. Некои, од друга страна, може да наплатат мал надомест. Сметката на играчот може да се отвори или во евра или во фунта. Минималниот депозит на Касумо сега е 10 евра (или фунти); сепак, ова се однесува на неколку други онлајн казина.

Security

Касумо не е лесна цел за измамници и измамници бидејќи е привлечен. Вашите лични и финансиски информации безбедно се чуваат во корист и на страницата и на нејзините корисници и се заштитени на следниве начини:

FAQ

Луѓето кои се обложуваат на еСпорт во Casumo често ги поставуваат овие прашања пред, за време и по нивните облози.

Affiliate Program

Casumo Affiliates е добро познатата и иновативна официјална платформа за партнерство на Casumo Casino. Оваа препознатлива и единствена платформа за упатување е испробан и вистинит концепт кој ќе им овозможи на партнерите да воспостават ефикасна и профитабилна промотивна кампања во индустријата.

Овој дел Casumo Affiliates ќе ги истакне бројните силни страни на програмата, кои нашироко се сметаат за една од најнаградувачките шеми за партнерства достапни.

Total score10.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБез обложувачки бонусБесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (4)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Шведски круни
ДржавиДржави (6)
Германија
Данска
Канада
Норвешка
Финска
Шведска
ИгриИгри (49)
CS:GO
Dota 2
First Person Baccarat
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Pai Gow
Punto Banco
Rainbow Six Siege
Soho Blackjack
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Бакара
БендиБејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипедГалски фудбалГолфЕспортЗимски спортовиКошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер
Покер со три карти
РагбиРакомет
Рулет
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
СурфањеТенисТрки со коњиТротингФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мразШах
Методи за повлекувањеМетоди за повлекување (6)
Bank transfer
Debit Card
MasterCard
Neteller
Skrill
Visa
СофтверСофтвер (20)
Bally
Barcrest Games
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Elk Studios
Evolution Gaming
GreenTube
IGT (WagerWorks)
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Novomatic
Play'n GO
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickfire
Quickspin
Red Tiger Gaming
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)