Casumo - About

Age Limit
Casumo
Casumo is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Casumo е еден од најкреативните и најиновативните https://bettingranker.com/во Европа. Тоа има канцеларии во Малта и Гибралтар и вработува повеќе од 300 луѓе. Компанијата започна во Шведска во 2012 година. До нивните услуги може да се пристапи на многу високо регулирани места, како што се Шведска, Данска, ОК, Германија и други пазари во развој ширум светот, доколку го следат законот.

Casumo Services Limited има лиценца за водење бизнис во Малта, ОК, Шведска, Данска и Шпанија. Овие лиценци се основата на нивниот бизнис. Тие им овозможуваат да одржуваат безбедна и безбедна средина за игри и веб-страница што ги следи сите правила.

Сè што треба да знаете за обложувањето во Касумо

Casumo е фантастично онлајн казино. Светло е, живописно и уникатно. Го прави токму она што вели дека ќе го направи: ве води во сосема поинаков универзум.

Изборот на спортови и маркети е неверојатен, а функционалноста и на десктоп и на мобилните сајтови е одлична. И покрај тоа што не е а Обложувач на PayPal, депозитите и повлекувањата се брзи, безбедни и сигурни. Целата локација зрачи со компетентност и ефикасност.

Телефонскиот број за контакт и евентуално појасен начин за истражување на жанровите на игри и избирање јазици ќе го подобри тоа. Сепак, ова е одлична платформа на која можат да сметаат спортските обложувачи.

Нема сомнеж за тоа: Casumo го води својот бизнис исклучително професионално. Поради неговиот рационализиран кориснички интерфејс (UI) и корисничко искуство (UX), Casumo се разликува од конкуренцијата.

Нејзиниот примарен фокус е на работата на системот и примарниот кориснички интерфејс. Клиентите можат брзо да ги изберат спортовите на кои сакаат да се обложуваат користејќи ги многуте јазичиња и пазари правилно порамнети на страницата, што е можно со едноставната структура.

Уникатниот мотив на веб-просторот на оваа веб-локација е живописен и единствен, што му помага да се истакне во споредба со веб-локациите што припаѓаат на други казина. Маскотата на казиното, Касумо, дизајнирана да изгледа како поедноставена верзија на сумо борач, е видно прикажана низ страницата за да додаде допир на хумор и лесна забава.

Зошто да играте во Касумо?

Casumo обезбедува различни видови казино игри на обложувачите од 2012 година, па затоа не е нова страница. Некои ја гледаат возраста на Касумо како добра работа, бидејќи покажува стручност, но некои ја сметаат за негативна страна бидејќи постои страв од врска.

Со помош на силни лиценци за обложување и строги безбедносни мерки, тие неодамна се префрлија на спортско и еспортско обложување. Касумо имаше поинаков пристап кон спортско обложување бидејќи започна како онлајн казино и се прошири за да вклучи опции за спортско обложување што обложувачите ги знаат и ги сакаат.

Во споредба со другите сајтови за спортско обложување, Casumo изгледа симпатично и има добри бонуси. Значи, да започнеме со овој преглед на Casumo.

Total score10.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБез обложувачки бонусБесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (4)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (6)
Германија
Данска
Канада
Норвешка
Финска
Шведска
ИгриИгри (49)
CS:GO
Dota 2
First Person Baccarat
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Pai Gow
Punto Banco
Rainbow Six Siege
Soho Blackjack
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Бакара
БендиБејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипедГалски фудбалГолфЕспортЗимски спортовиКошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер
Покер со три карти
РагбиРакомет
Рулет
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
СурфањеТенисТрки со коњиТротингФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мразШах
ЛиценциЛиценци (5)
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit Card
FastPay
MasterCardNeteller
Nordea
Paysafe Card
QR Code
SEB Bank
Skrill
Swedbank
Swish
Visa
Zimpler
Придружна програмаПридружна програма (1)
Casumo Affiliates
СофтверСофтвер (20)
Bally
Barcrest Games
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Elk Studios
Evolution Gaming
GreenTube
IGT (WagerWorks)
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Novomatic
Play'n GO
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickfire
Quickspin
Red Tiger Gaming
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)