Casumo - Account

Age Limit
Casumo
Casumo is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Account

За да пристапат до веб-страницата на Casumo, обложувачите прво ќе се регистрираат за сметка. Како да се регистрирате е едно од прашањата за кои најчесто се распрашуваат потенцијалните корисници на Casumo. 

Ова е почетниот чекор за која било веб-страница што нуди да се обложувате на спорт. Процесот е јасен и се состои од неколку фази што обложувачите мора да ги спроведат.

Како да отворите/регистрирате сметка

Исто така, постојат разни други грижи или прашања во врска со сметките што може да ги искусат повеќето играчи. Тоа е обично она што предизвикува најголема загриженост кај коцкарите. Процесите потребни за да се регистрирате за сметка и сите други прашања поврзани со сметката се наведени овде. Секој од нив е некомплициран и нема да потрае повеќе од неколку минути за да се заврши.

За разлика од страниците за регистрација на другите онлајн казина, онаа во Casumo е единствена. Тоа е попријатно за окото и ги води обложувачите низ процесот, што го прави идеален за обложувачите кои првпат се обложуваат кои можеби не се сигурни што да прават и ветре за искусните коцкари.

 1. Првото нешто што треба да направите е да се упатите на левата страна на веб-локацијата Casumo откако ќе ја отворите во вашиот прелистувач. Кликнете на опцијата „Најави се“ лоцирана на левата страна на страницата, веднаш под копчето „Регистрирај се“.
 2. Кога ќе бидете подготвени да се регистрирате, ќе се вчита жива страница за регистрација. Ќе треба да пополните формулар за регистрација со два дела.
 3. За да започнете, се што треба да направите е да ја напишете вашата адреса за е-пошта, да изберете лозинка и да одлучите за прекар. Вашата лозинка мора да биде долга најмалку шест знаци, да содржи најмалку една буква и една цифра или еден посебен знак (!, %, #). Едноставно кликнување на копчето „Продолжи“ ќе ве однесе до следната фаза од процесот.
 4. На следната страница од регистрацијата, ќе треба да доставите некои дополнителни лични информации, вклучувајќи:
  1. Име
  2. Презиме
  3. Пол
  4. Дата на раѓање
  5. Адреса на улица
  6. Поштенски број
  7. Градот
  8. Изберете земја
  9. Телефонски број
 5. Кога ќе биде побарано да го сторите тоа, кликнете на опцијата „Креирај сметка“ за да го завршите процесот на регистрација за Casumo Casino.

Потврда на сметката

Ќе биде побарано да ја потврдите вашата ново регистрирана сметка. Од клучно значење е да ја идентификувате вашата идентификација што е можно поскоро за да нема проблеми кога сакате да направите повлекување.

За да го потврдите вашиот идентитет, може да биде побарано да обезбедите доказ во форма на еден или повеќе од следниве документи:

 • Вашата возраст
 • Вашиот идентитет
 • Земјата на живеење

За да го направите тоа, можете да ги користите следниве документи:

 • пасош или лична карта со фотографија
 • доказ за извор на плаќање
 • доказ за адреса (по можност сметка за струја, не постара од шест месеци).

Можеби ќе треба да обезбедите и доказ за приход, како што се:

 • договор за вработување или уплатница
 • договор за продажба (продажба на имотот)
 • сертификат за акции (продажба на хартии од вредност)
 • тестамент (наследство)
 • потврда за добивка/извод од банка (добивки од лотарија/обложување/казино)

Како да се најавите

Откако играчот ќе го заврши процесот на регистрација, постои голема веројатност дека тие се ентузијасти за учество во една од неколкуте акции за спортско обложување што ги нуди Casumo.

За да почнат да користат некоја од обезбедените услуги или карактеристики на веб-локацијата, обложувачите прво ќе треба да се најават на сметката што ја создале. Најавувањето на сметка на Casumo е исто толку едноставно како и регистрацијата за неа на прво место.

Изведете ги процедурите наведени подолу:

 1. Посетете ја официјалната веб-страница на Casumo.
 2. Едноставно најавете се со кликнување на иконата „Најави се“ на самиот врв на страницата.
 3. Внесете го регистрираното корисничко име и лозинка.
 4. Започнете со ставање облози откако ќе кликнете на копчето „Најави се“.

Можете да ја ресетирате вашата лозинка со одење на врската „Ја заборавивте лозинката“ доколку сте ја заборавиле. После тоа, се што треба да направите е да ги следите упатствата за да се вратите на вашата сметка.

Како да отклучите сметка

Обложувачите може да се соочат со одредени потешкотии со веста дека нивната сметка во казино е суспендирана или блокирана. На крајот, тоа ги става на ризик нивните пари и награди. Обложувачите можеби нема да можат да се поврзат со нивната сметка на Casumo од различни причини, вклучително и премногу неуспешни обиди за најавување или проблем со процесот KYC.

Нема сомнеж дека обложувачите се прашуваат како може да им се отклучат сметките токму во овој момент. Тие мора да стапат во контакт со Поддршката за корисници многу далеку.

 1. Отворете ја е-поштата што ја користевте за да се регистрирате за сметка на Casumo.
 2. Подгответе е-пошта и упатете ја на hey@casumo.com.
 3. Опишете го вашиот проблем во темата, како „Сметката ##### е блокирана“
 4. Разговарајте за проблемот детално во телото на е-поштата. Можеби ќе треба да вклучите:
  • Добро исцртан опис на деталите за вашата регистрација,
  • Уредот што се користи за креирање на сметката и
  • Скенирана копија од лична карта со фотографија и други докази за идентитет и скенирани копии од сметките за депозит направени во Casumo. Запомнете дека е подобро да ги испратите овие скенови во PDF формат.

Како да затворите сметка

Клиентите на Casumo можат да ги затворат своите сметки во секој момент. Овде, ќе поминеме низ два пристапа за да го постигнеме ова. Casumo ќе ги врати сите преостанати средства на сметката на сопственикот во сите сценарија.

Контактирањето со поддршката за корисници е првиот пристап. Можете да ги преземете следните дејства:

 1. Отворете ја сметката за е-пошта што е поврзана со вашата сметка на Casumo.
 2. Испратете е-пошта до hey@casumo.com.
 3. Во полето Предмет, напишете „БАРАЊЕ ДА ЈА БРИШИ МОЈАТА СМЕТКА“
 4. Сега, испратете им е-пошта со барање да ја отстранат вашата сметка од нивната база на податоци и да ги избришат сите податоци што ги имате со нив.

Да претпоставиме дека обложувач ја откажува својата сметка затоа што верува дека се развива или е во канџите на зависност од коцкање. За среќа, Касумо прави напори да ги заштити од ова прашање.

Одете на нивната страница за одговорни игри.

Кога ќе ве прашаат за затворањето на вашата сметка, наведете ја причината како „RG Reason“. На овој начин, Casumo ќе ги преземе неопходните чекори за да го заштити обложувачот и да спречи какви било пререгистрации од вас.

Важно е да се запамети дека создавањето нова сметка и нејзиното користење по затворањето на RG Reason е форма на измама и, како таква, прекршување на T&C. Како резултат на тоа, вашата сметка ќе биде трајно затворена.

Total score10.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБез обложувачки бонусБесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (4)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (6)
Германија
Данска
Канада
Норвешка
Финска
Шведска
ИгриИгри (49)
CS:GO
Dota 2
First Person Baccarat
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Pai Gow
Punto Banco
Rainbow Six Siege
Soho Blackjack
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Бакара
БендиБејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипедГалски фудбалГолфЕспортЗимски спортовиКошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер
Покер со три карти
РагбиРакомет
Рулет
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
СурфањеТенисТрки со коњиТротингФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мразШах
ЛиценциЛиценци (5)
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit Card
FastPay
MasterCardNeteller
Nordea
Paysafe Card
QR Code
SEB Bank
Skrill
Swedbank
Swish
Visa
Zimpler
Придружна програмаПридружна програма (1)
Casumo Affiliates
СофтверСофтвер (20)
Bally
Barcrest Games
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Elk Studios
Evolution Gaming
GreenTube
IGT (WagerWorks)
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Novomatic
Play'n GO
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickfire
Quickspin
Red Tiger Gaming
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)