Casumo - Affiliate Program

Age Limit
Casumo
Casumo is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Affiliate Program

Casumo Affiliates е добро познатата и иновативна официјална платформа за партнерство на Casumo Casino. Оваа препознатлива и единствена платформа за упатување е испробан и вистинит концепт кој ќе им овозможи на партнерите да воспостават ефикасна и профитабилна промотивна кампања во индустријата.

Овој дел Casumo Affiliates ќе ги истакне бројните силни страни на програмата, кои нашироко се сметаат за една од најнаградувачките шеми за партнерства достапни.

Зошто да се придружите на придружната програма на Casumo?

Структурата на комисиите во Casumo е споредлива со оние на другите придружни партнери на овој пазар. Уделот на приход до 45 проценти постепено се движи во зависност од тоа колку или малку клиенти промовирате месечно.

Договорот за удел на приходите на Casumo е силен, со висока горна граница и услов да упатувате само 50 играчи секој месец наместо 100-те што ги бараат повеќето други програми. Договорите за CPA се достапни и за играчите кои се отворени за преговори со фирмата.

Елиминацијата на негативното пренесување е една од најважните карактеристики на програмата Casumo Affiliates. Што и да правите, вашите приходи никогаш нема да бидат негативни - само позитивни кога ќе се приклучат нови играчи и ќе почнат да се коцкаат.

Брендови од Casumo

Casumo Affiliates беше дизајниран особено да го промовира Casumo. Иницијативата за партнерство на NetRefer е наменета да им помогне на претприемачите и малите компании да успеат преку соработка со Casumo.

Како да се придружите на придружната програма Casumo?

  1. Посетете www.casumoaffiliates.com.
  2. Кликнете на жолтото копче „Станете наш партнер“.
  3. Пополнете ги потребните детали означени со ѕвездичка (*). Овие полиња се задолжителни и процесот нема да продолжи додека не се пополнат сите.
  4. Прочитајте ги Условите и правилата, а потоа штиклирајте го полето во кое наведувате дека ги разбирате.
  5. Почекајте умереност. Овие траат до два дена. Доколку е успешна, ќе добиете е-пошта од Casumo Affiliates со детали за вашата сметка.
Total score10.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБез обложувачки бонусБесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (4)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (6)
Германија
Данска
Канада
Норвешка
Финска
Шведска
ИгриИгри (49)
CS:GO
Dota 2
First Person Baccarat
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Pai Gow
Punto Banco
Rainbow Six Siege
Soho Blackjack
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Бакара
БендиБејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипедГалски фудбалГолфЕспортЗимски спортовиКошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер
Покер со три карти
РагбиРакомет
Рулет
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
СурфањеТенисТрки со коњиТротингФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мразШах
ЛиценциЛиценци (5)
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit Card
FastPay
MasterCardNeteller
Nordea
Paysafe Card
QR Code
SEB Bank
Skrill
Swedbank
Swish
Visa
Zimpler
Придружна програмаПридружна програма (1)
Casumo Affiliates
СофтверСофтвер (20)
Bally
Barcrest Games
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Elk Studios
Evolution Gaming
GreenTube
IGT (WagerWorks)
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Novomatic
Play'n GO
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickfire
Quickspin
Red Tiger Gaming
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)