Casumo - Bonuses

Age Limit
Casumo
Casumo is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Bonuses

Сајтовите за спортско обложување привлекуваат и задржуваат клиенти преку бонуси. Како резултат на тоа, обложувалниците мора секогаш да им даваат стимулации на своите потрошувачи. Ова се смета за враќање и покажување благодарност. Casumo нуди различни бенефиции, како враќање на готовина, вртења и бонуси за депозит.

Бонусите во Casumo се едноставни. Нема потреба да преземате ништо за да добиете бонус код за понудата за добредојде. Ограничувањата за обложување, условите и условите за различни награди може да варираат. Casumo го прави барањето, користењето и искажувањето на бонуси директно за играчите.

Бонус за добредојде - бесплатен облог

Casumo ги одржува работите едноставни, но примамливи со тоа што нуди бесплатен 10 фунти обложување на сите нови играчи кои веќе ставиле a 10 фунти влог. Ова ефективно го удвојува депозитот и е фантастичен поздрав за сите нови играчи. Клиентите мора да обложуваат минимум 10 фунти на кој било спортски пазар пред натпреварот или во игра со коефициент од најмалку 35 за да се квалификуваат.

На Бесплатен облог веднаш ќе се кредитираат на сметката откако ќе се подмири првичниот квалификациски облог, а обложувачите можат да го користат на спортови и игри за да ги зголемат можностите за добра исплата. Обложувачите мора да ги стават квалификациите и бесплатните облози во рок од 35 дена од пријавувањето за услугата. Квалификацискиот облог мора да се подмири во таа временска рамка.

Овој бесплатен облог е исклучително значајна понуда која несомнено ќе им се допадне на новите играчи кои бараат наградна зделка. Достапни се и редовни зделки, промоции и понуди, особено за време на големите спортски првенства и турнири.

Соодветен бонус за прв депозит

На нивниот прв депозит, новите играчи можат да добијат 100% совпаднат бонус за депозит до 500 €, со минимален депозит од 10 €. Играчите мора да го исфрлат соодветниот бонус за депозит над осум пати со коефициент -167 или 1,60.

Повеќекратните облози на истиот пазар не се квалификуваат за бонусот, кој истекува по десет дена. Играчите мора да се одлучат за промоција во рок од седум дена од завршувањето на нивната регистрација. Како и со другите бонуси, може да важат други услови и услови, затоа проверете ги и прочитајте ги внимателно.

Неделни бонуси

Casumo нуди и неделни бонус понуди како друга опција за освојување бонуси. Обложувачите ќе имаат различни можности да добијат бесплатни вртења и бонус готовина врз основа на депозити и други активности.

Повеќето обложувачи најдобро ги ценат стимулациите на Касумо затоа што тие се менуваат неделно, што ги одржува работите интересни. Пријавувањето во Casumo и притискање на врската за промоции ќе ги прикаже најновите неделни бонус понуди.

Тековни бонуси и промоции

Зголемувањето на профитот и шансите на одредени пазари може да бидат достапни како дополнителни промоции на страницата.

Зголемувањето на профитот е карактеристика што им овозможува на обложувачите да ги зголемат своите добивки од облог до одредена сума. Специјалците за Casumo вклучуваат подобрувања на коефициентите, кои ги подобруваат шансите на обложувачот да победи на одредени настани. Бидете сигурни да ги прочитате и разберете одредбите и условите за бонусот.

Total score10.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБез обложувачки бонусБесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (4)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (6)
Германија
Данска
Канада
Норвешка
Финска
Шведска
ИгриИгри (49)
CS:GO
Dota 2
First Person Baccarat
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Pai Gow
Punto Banco
Rainbow Six Siege
Soho Blackjack
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Бакара
БендиБејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипедГалски фудбалГолфЕспортЗимски спортовиКошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер
Покер со три карти
РагбиРакомет
Рулет
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
СурфањеТенисТрки со коњиТротингФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мразШах
ЛиценциЛиценци (5)
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit Card
FastPay
MasterCardNeteller
Nordea
Paysafe Card
QR Code
SEB Bank
Skrill
Swedbank
Swish
Visa
Zimpler
Придружна програмаПридружна програма (1)
Casumo Affiliates
СофтверСофтвер (20)
Bally
Barcrest Games
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Elk Studios
Evolution Gaming
GreenTube
IGT (WagerWorks)
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Novomatic
Play'n GO
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickfire
Quickspin
Red Tiger Gaming
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)