Casumo - Countries

Age Limit
Casumo
Casumo is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Countries

Casumo несомнено ја заслужува својата репутација како една од најдобрите страници за е-спорт обложување поради неговиот мазен и лесен за навигација кориснички интерфејс и неговото децениско искуство во угостителство за почетници обложувачи и искусни коцкари.

Поради овие фактори, Касумо привлекува илјадници обложувачи ширум светот. Бидејќи имаат толку голем број клиенти, тие можат да ги обезбедат своите услуги во речиси секоја земја.

Прифатени земји

Дури и ако Casumo ги прошири своите услуги за обложување на поголемиот дел од светот, сепак ќе има одредени нации и територии кои нема да можат да пристапат до веб-страницата од различни причини. Casumo е многу строг во спроведувањето на правилата, што помага да се заштитат и eSportsbook и обложувачите.

Следната листа ги содржи дозволените земји наведени на веб-страницата Casumo.

 • Австрија
 • Канада
 • Данска
 • Финска
 • Германија
 • Индија
 • Ирска
 • Јапонија
 • Нов Зеланд
 • Норвешка
 • Шведска
 • Обединето Кралство
 • Остатокот од светот и остатокот од Европа

Ограничени земји

Иако можете да изберете „Остаток од светот“ и „Остатокот од Европа“ во изборот на земја на главната веб-страница на Casumo, ограничувањата за одредени територии ќе бидат исклучок. Овие ограничувања ќе ве спречат да ги користите овие опции.

Следната листа на Ограничени територии вклучува земји со големи стратегиски недостатоци во нивните системи за борба против перење пари, финансирање тероризам и финансирање на пролиферација. Овие земји се вклучени на списокот. Од друга страна, некои јурисдикции поставуваат ограничувања на достапноста на интернет казина и спортско обложување.

Оваа листа треба да се чита заедно со договорната дефиниција на Касумо за Ограничени територии; не ги содржи сите ограничени територии. Можно е одвреме-навреме да има флуктуации како резултат на регулаторни промени, дејствија преземени за спроведување на прописите или комерцијални интереси.

 • Авганистан
 • Албанија
 • Барбадос
 • Белорусија
 • Боцвана
 • Буркина Фасо
 • Бурунди
 • Камбоџа
 • Централноафриканска Република
 • Кина (ПР)
 • Регионот Крим
 • Куба
 • Демократска Република Конго
 • Еритреја
 • Фиџи
 • Франција
 • Гана
 • Хаити
 • Иран
 • Ирак
 • Израел
 • Италија
 • Киргистан
 • Лаос
 • Либерија
 • Либија
 • Маурициус
 • Монголија
 • Мароко
 • Мјанмар
 • Никарагва
 • Северна Кореа
 • Пакистан
 • Палестински територии
 • Панама
 • Филипини
 • Полска
 • Русија
 • Руанда
 • Сенегал
 • Сомалија
 • Јужен Судан
 • Шри Ланка
 • Судан
 • Сирија
 • Тринидад и Тобаго
 • Турција
 • Уганда
 • Соединетите Американски Држави
 • Вануату
 • Јемен
 • Зимбабве
Total score10.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБез обложувачки бонусБесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (4)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (6)
Германија
Данска
Канада
Норвешка
Финска
Шведска
ИгриИгри (49)
CS:GO
Dota 2
First Person Baccarat
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Pai Gow
Punto Banco
Rainbow Six Siege
Soho Blackjack
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Бакара
БендиБејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипедГалски фудбалГолфЕспортЗимски спортовиКошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер
Покер со три карти
РагбиРакомет
Рулет
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
СурфањеТенисТрки со коњиТротингФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мразШах
ЛиценциЛиценци (5)
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit Card
FastPay
MasterCardNeteller
Nordea
Paysafe Card
QR Code
SEB Bank
Skrill
Swedbank
Swish
Visa
Zimpler
Придружна програмаПридружна програма (1)
Casumo Affiliates
СофтверСофтвер (20)
Bally
Barcrest Games
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Elk Studios
Evolution Gaming
GreenTube
IGT (WagerWorks)
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Novomatic
Play'n GO
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickfire
Quickspin
Red Tiger Gaming
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)