Casumo - Deposits

Age Limit
Casumo
Casumo is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Deposits

Играчите можат да депонираат користејќи различни методи во Casumo. Географската локација на обложувачот ги ограничува повеќето методи на играчите. Како резултат на тоа, начините на плаќање достапни во еден регион може да бидат ограничени или недостапни во друг.

Сите депозити, без разлика на методот, се моментални, а повеќето се бесплатни. Некои, од друга страна, може да наплатат мал надомест. Сметката на играчот може да се отвори или во евра или во фунта. Минималниот депозит на Касумо сега е 10 евра (или фунти); сепак, ова се однесува на неколку други онлајн казина.

Прифатени начини на плаќање во Casumo

Еве краток преглед на сè што треба да знае обложувачот кога депонира Casumo

Касумо го прифаќа следново методи на депонирање:

 • MasterCard
 • Виза
 • Скрил
 • Нетлер
 • Доверливо
 • AstroPay
 • Paytm
 • Ecobanq
 • Netbanking
 • УПИ
 • Google Pay
 • PhonePe

Минималниот депозит за Casumo е 10 долари и нема максимално ограничување со речиси моментално време за обработка за повеќето од овие начини на плаќање.

Како да депонирате пари

Еве чекор-по-чекор водич за депонирање пари на вашата сметка на Casumo:

Одете на почетната страница откако ќе се најавите со вашата сметка. Статусот на вашето салдо може да се најде лево, директно под вашиот профил.

Со кликнување на него, можете да пристапите до благајната. Ќе можете да правите депозити и повлекувања и да ја проверите историјата на трансакциите.

Изберете опција за депозит во касата. Инструкциите/потребните дополнителни информации ќе се појават кога ќе кликнете на него. Кликнете на „Продолжи“. за да го потврдите депозитот.

Вратете се на главната страница и проверете го вашиот биланс; вашите пари треба веднаш да се појават на вашата сметка и вашиот депозит е завршен. На веб-локацијата, сега можете да ставате спортски облози.

Валути прифатени во Казумо

Еве добро резиме на валутите што ги прифаќа Касумо:

 • евра
 • фунти
 • шведски и дански круни
 • рупии
 • јапонски јен
 • Американски, канадски и новозеландски долари
Total score10.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБез обложувачки бонусБесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (4)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (6)
Германија
Данска
Канада
Норвешка
Финска
Шведска
ИгриИгри (49)
CS:GO
Dota 2
First Person Baccarat
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Pai Gow
Punto Banco
Rainbow Six Siege
Soho Blackjack
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Бакара
БендиБејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипедГалски фудбалГолфЕспортЗимски спортовиКошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер
Покер со три карти
РагбиРакомет
Рулет
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
СурфањеТенисТрки со коњиТротингФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мразШах
ЛиценциЛиценци (5)
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit Card
FastPay
MasterCardNeteller
Nordea
Paysafe Card
QR Code
SEB Bank
Skrill
Swedbank
Swish
Visa
Zimpler
Придружна програмаПридружна програма (1)
Casumo Affiliates
СофтверСофтвер (20)
Bally
Barcrest Games
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Elk Studios
Evolution Gaming
GreenTube
IGT (WagerWorks)
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Novomatic
Play'n GO
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickfire
Quickspin
Red Tiger Gaming
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)