Casumo - FAQ

Age Limit
Casumo
Casumo is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

FAQ

Луѓето кои се обложуваат на еСпорт во Casumo често ги поставуваат овие прашања пред, за време и по нивните облози.

Дали е лесно да се најде она на што барам да се обложувам?

Благодарение на добро дизајнираниот кориснички интерфејс, можете брзо и лесно да ги најдете спортовите што ги сакате. Нивниот прелистувач на игри го олеснува барањето игри по тип, име или други критериуми, како на пример колку се популарни или нови. Обложувачите можат да отидат до овој корисен пребарувач од која било страница со кликнување на врската „Прелистувач на игри“.

Зошто не можам да ги користам сите начини на плаќање наведени погоре?

Како што е вообичаено во индустријата, банкарските методи може да се разликуваат во зависност од тоа каде живеат клиентите. Најдобар начин да ги видите сите опции за депозит и повлекување на Casumo е да се регистрирате за сметка и да отидете во делот за каса.

Зошто не можам да отворам сметка?

Уверете се дека информациите што сте ги дале на казиното се точни пред да ги испратите. Ако името што сакате да го користите е веќе преземено, ќе мора да развиете ново. Можно е да сте се пријавиле во казиното пред да сфатите дека некој друг веќе ја има вашата адреса за е-пошта. Посетете ја страницата „Ја заборавив лозинката“ или јавете се во службата за корисници за да се вратите на вашата сметка.

Ставив пари на сметката, но сè уште не можам да ги видам. Што треба да направам?

Првиот чекор е да потврдите дека страницата за обложување ја дебитирала готовината од вашата картичка или е-паричник. Ако беа, треба да ја повикате службата за корисници. Ќе го истражат и ќе го решат проблемот. Во некои ситуации, тие може да побараат копија од трансферот за да го потврдат проблемот со услугата за плаќање.

Се обидов да направам депозит, но не можев да го направам тоа. Што е проблемот?

Секогаш кога правите депозит, проверете дали сите детали што сте ги навеле се точни. Постојат различни други причини зошто вашиот депозит не успеа, од кои некои се наведени подолу:

  • Проверете дали сте на страницата за повлекување или депонирање.
  • Проверете дали користите само поддржани начини на плаќање.
  • Проверете дали сите информации се точни.
  • Обидете се да користите друг прелистувач.
  • Можеби вашиот безбедносен код на Visa или Mastercard не функционираше.
  • Можеби вашата картичка е забранета да купува онлајн и странски купувања.
  • Можеби немате доволно средства на вашата кредитна картичка.

Контактирајте со службата за корисници ако сте пробале сè и проблемот опстојува.

Што се бесплатни вртења?

Бесплатните вртења се бесплатни кругови што можете да ги играте на одредена игра без да направите депозит. Имате исти шанси за победа како да играте со свои пари. Сите бесплатни добивки од кругови се трансформираат во пари од бонус и мора да ја обложите сумата 30 пати поголема од износот на бонусот.

Повеќето од игрите на Касумо придонесуваат за барањата за обложување, но не се сите подеднакво пондерирани.

Кој е најмалиот и најголемиот облог што можам да го ставам?

Ограничувањата на облозите целосно зависат од играта што ја играте. Најмалиот облог е обично 0,01 €, а максималната сума варира во зависност од облогот.

Може да ставите три облози: единечни облози, акумулаторски облози и системски облози. Поединечни облози се ставаат на единствен настан и вие го избирате исходот. Комбинираните облози, попознати како акумулаторски облози, се прават кога се комбинираат две или повеќе селекции. Ако сите ваши селекции победат, вие го добивате овој облог. Системските облози се составени од многу комбинации и единечни облози.

Што е Bet Builder?

Bet Builder ви овозможува да генерирате свој облог со најмногу 12 селекции. Оваа програма обезбедува неколку популарни опции, како што се 1x2, вкупни цели и пазари на картички, за да наведеме неколку.

Можете ли да ја објасните разликата помеѓу облог во живо и облог во игра?

Обложувањето во живо и во игра се обложува додека се одвива дејството. Едноставно кликнете на картичката Live на врвот за да ги видите сите достапни понуди.

Зошто мојот облог беше поништен?

Облогот може да стане неважечки поради различни причини, вклучително и одложување на играта или технички дефекти, за да споменеме неколку. Сепак, износот на влогот се враќа на вашата сметка ако се случи тоа.

Total score10.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБез обложувачки бонусБесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (4)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (6)
Германија
Данска
Канада
Норвешка
Финска
Шведска
ИгриИгри (49)
CS:GO
Dota 2
First Person Baccarat
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Pai Gow
Punto Banco
Rainbow Six Siege
Soho Blackjack
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Бакара
БендиБејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипедГалски фудбалГолфЕспортЗимски спортовиКошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер
Покер со три карти
РагбиРакомет
Рулет
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
СурфањеТенисТрки со коњиТротингФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мразШах
ЛиценциЛиценци (5)
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit Card
FastPay
MasterCardNeteller
Nordea
Paysafe Card
QR Code
SEB Bank
Skrill
Swedbank
Swish
Visa
Zimpler
Придружна програмаПридружна програма (1)
Casumo Affiliates
СофтверСофтвер (20)
Bally
Barcrest Games
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Elk Studios
Evolution Gaming
GreenTube
IGT (WagerWorks)
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Novomatic
Play'n GO
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickfire
Quickspin
Red Tiger Gaming
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)