Casumo - Games

Age Limit
Casumo
Casumo is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Games

Casumo има модерен и елегантен кориснички интерфејс, правејќи обложување на спортски настани возбудлив и директен. Со пристап до сите достапни главни спортски пазари, широкиот избор на опции за обложување за спорт на Casumo ги покрива обложувачите, без разлика дали играта се игра на трева, нечистотија или мраз. 

Тие ги направија своите спортски понуди на начин што е доста достапен и за новите обложувачи и за ветераните обложувачи. Casumo Sports е лесен за користење, молскавично брз и сигурен. Има посебни карактеристики што овозможуваат веднаш да ги обележите вашите омилени спортови и да учествувате во акцијата во реално време, што дополнително ја зголемува одржливоста на веб-локацијата.

Најпопуларни спортови

Спортската книшка на Casumo нуди широк различни спортски пазари и облози за избор од внатрешноста на секој дел од страницата. Играчите можат да го најдат сето ова и на мобилните и на десктоп спортските книги. Иако многу обложувачи избираат помалку популарни спортови, фудбалот е местото каде што се покажуваат силните страни на Касумо.

За да ви дадеме идеја колку е сеопфатна покриеноста на оваа спортска книшка, има над 120 пазарни можности за секој натпревар од Премиер лигата.

Американските љубители на спортот ќе бидат особено импресионирани од достапноста на пазарот на Casumo sportsbook. Голем избор на спортови е опфатен со оваа спортска книшка, вклучувајќи го NCAA и највисокото ниво на Канада и секое ниво помеѓу.

Обложување во живо

Спортската книшка Casumo е едноставна за користење обложување во живо. Тоа е дел од корисничкиот интерфејс на спортската книга. „Во живо“ ќе се појави веднаш до коефициентот на вашиот омилен спорт кога ќе ги видите коефициентите. Играчите можат да пристапат до обложување во живо за тој спорт со кликнување на оваа опција.

Обложувањето „во живо“ исто така ќе биде видливо прикажано на врвот на картичките за спортови. Првата црвена опција на левата страна е таа.

Интерфејсот е дизајниран да биде достапен и од десктоп и од мобилен уред. Покрај линијата за пари и ширењето, обложувањето во живо нуди до 180 облози или повеќе.

Кошарка

Кошарка е еден од најраспространетите спортови во светот. Комбинира возбудливи игри со брзо темпо со непредвидливи резултати, давајќи им на играчите широк спектар на опции за обложување. Додека кошарката е меѓу наједноставните спортови за обложување, потенцијалните кошаркарски коцкари мора да имаат основа на знаење пред удобно да учествуваат во кошаркарското обложување Касумо.

На НБА е круна на кошаркарскиот свет. Кога секоја есен доаѓа кошаркарската сезона, очите на сите обложувачи се вперени во лигата и нејзините играчи. Од друга страна, кошаркарските обложувалници можат да уживаат и во големите регионални настани како што се Евролигата, турската кошаркарска супер лига и германската кошаркарска Бундес лига, меѓу другото.

Тенис

Тенисот е неверојатно популарен меѓу обложувачите ширум светот, дури и ако не се смета за мејнстрим спорт во неколку нации.

Оваа популарност е затоа што тенискиот календар е поставен така што натпреварите се играат буквално секој ден. Бидејќи АТП и ВТА турите одат низ целиот свет, натпреварите се случуваат во секое време, дури и во текот на работните денови.

Друга предност на обложувањето на тенис е тоа што регулаторните организации на спортот направија многу статистички и аналитички податоци достапни за јавноста. Тенисот се смета за еден од спортовите кои размислуваат за напредување во оваа смисла.

Хокеј на мраз

Обложување во хокеј на мраз ја зголемува возбудата на еден од најелектризираните спортови на глобално ниво. Како и повеќето тимски спортови, обложувањето во хокеј им овозможува на гледачите да изберат кој тим очекуваат да излезе на врвот. Понатаму, коцкарите можат да се обложуваат на вкупниот број на постигнати голови и различни алтернативни пазари за обложување за секоја игра.

Играчите од целиот свет одат во НХЛ за шанса да го освојат Купот на Лорд Стенли и да играат на една од најпрестижните хокејски платформи во Северна Америка, што го прави овој турнир голема ждрепка за обложувачите.

Сепак, хокејот не е само северноамерикански феномен, со неколку европски лиги како што се SHL, KHL и Liiga кои ја демонстрираат својата способност да бидат арена каде што хокеарите можат да цветаат на кое било ниво и каде обложувачите можат да најдат акција.

Голф

Голфот одамна е популарен настан за обложување, особено во Обединетото Кралство и други делови на Европа. Сепак, во моментов е еден од најбрзо растечките пазари за обложување во Северна Америка. ПГА турнејата е отворена за коцкање и има воспоставено односи со обложувалниците. Како резултат на тоа, шансите сега се вклучени во телевизиските преноси, а повеќе пазари за обложување се достапни на страниците за обложување.

Шансите за голф се достапни практично секоја недела на големите конкурентни патеки како што е турнејата PGA, што ја прави активност во текот на целата година. Главните PGA турнири и тимските настани како Рајдер купот се најпопуларните настани за обложување голф.

американски фудбал

„Американскиот фудбал“ често се користи во Европа за означување на НФЛ. НФЛ се нарекува Американски фудбал бидејќи во Европа веќе се користи терминот „фудбал“.

Обложувањето на американски фудбал е еден од најпопуларните спортови на глобално ниво. Суперболот е, во реалноста, спортскиот настан на кој најмногу се обложуваше оваа година. Секоја година, милијарди долари се обложуваат на Супер Боул.

Настрана од Супер Боул, обложувачите можат да си ја пробаат среќата и во силно конкурентната арена на колегиумскиот фудбал. Овие настани обично имаат тврдокорни фанови и обложувачи кои се подготвени да потрошат големи количини за да ја покажат својата универзитетска гордост.

На што друго да се обложувате

ТВ и новитети

Обложувањето на телевизиски емисии е сè попопуларно во САД во последниве години. Обложувачите се привлечени особено кон обложувањето со реалити ТВ. Реалната телевизија е вид на телевизија која некако прикажува натпреварувачи кои се натпреваруваат еден против друг. Поголемиот дел од овие емисии имаат непознати играчи. Сепак, постојат некои реални ТВ серии со познати личности.

Еден од најпривлечните аспекти на обложувањето со реално ТВ е разновидноста на достапните можности.

За почеток, можете да ги поставите вашите „стандардни“ облози. Станува збор за облози за тоа кој ќе победи во шоуто, кој ќе премине во следната рунда и каква оценка ќе добијат различни учесници.

Надвор од тоа, сепак, ќе наидете на некои единствени облози за предлог, прилагодени на секоја програма. На пример, можеби ќе можете да се обложите кој учесник на Големиот брат ќе победи во предизвикот за имунитет.

Има бројни ТВ емисии на кои коцкарите можат да ставаат облози, вклучително и натпревари „Добиј талент“.

Политика

Страствените обложувачи почнаа да го гледаат потенцијалот во политичко обложување откако Доналд Трамп обезбеди сосема неочекувана победа за победа на претседателските избори во САД во 2016 година.

Постојат неколку начини на кои можете да поставите политички облози. Фјучерсите се облози што обложувачите можат да ги стават на идните настани. На пример, обложувач може да се обложи за тоа кој ќе биде следниот претседател или кој ќе биде нов назначен од Врховниот суд на САД. Има и реквизити, како на пример ако кандидатот каже фраза за време на говорот.

Политичкото обложување е еден од најнепредвидливите пазари за обложување, што значи дека постои потенцијал да се заработат огромни исплати врз основа на подобри коефициенти понудени од креаторите на коефициенти.

Обложувачите можат да се обложуваат на британски, американски, европски, ирски и австралиски вести за политика и Брегзит.

Total score10.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБез обложувачки бонусБесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (4)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (6)
Германија
Данска
Канада
Норвешка
Финска
Шведска
ИгриИгри (49)
CS:GO
Dota 2
First Person Baccarat
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Pai Gow
Punto Banco
Rainbow Six Siege
Soho Blackjack
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Бакара
БендиБејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипедГалски фудбалГолфЕспортЗимски спортовиКошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер
Покер со три карти
РагбиРакомет
Рулет
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
СурфањеТенисТрки со коњиТротингФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мразШах
ЛиценциЛиценци (5)
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit Card
FastPay
MasterCardNeteller
Nordea
Paysafe Card
QR Code
SEB Bank
Skrill
Swedbank
Swish
Visa
Zimpler
Придружна програмаПридружна програма (1)
Casumo Affiliates
СофтверСофтвер (20)
Bally
Barcrest Games
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Elk Studios
Evolution Gaming
GreenTube
IGT (WagerWorks)
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Novomatic
Play'n GO
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickfire
Quickspin
Red Tiger Gaming
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)