Casumo рецензија за кладилници - Languages

Age Limit
Casumo
Casumo is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Languages

Кога бараат онлајн казино, обложувачите треба да имаат приоритет да најдат казино што го поддржува нивниот локален јазик поради огромен број поволности и предности што тоа може да ги даде.

Обложувачите не можат да зависат од Google Translate или други преведувачки услуги бидејќи постои можност да направат грешки, а информациите што се обезбедени на некои веб-локации на казино може да бидат застарени.

Јазици достапни во Casumo

Постои можност тие да бидат залутани и збунети, што ќе резултира со нивна неспособност да ги исполнат критериумите за обложување, да ги сфатат услугите за поддршка на клиентите или да ги прочитаат сите одредби и услови.

Поради ова, обложувачите треба да изберат онлајн казино што ќе им овозможи да учествуваат на јазик на кој им е удобно да комуницираат.

Во Casumo Casino, обложувачите можат да играат на различни јазици, вклучувајќи:

  • Англиски
  • дански
  • шведски
  • Фински и
  • Германски, меѓу многу други.

Ако обложувачот може да ја користи веб-локацијата за игри, таа сигурно го поддржува јазикот со кој е запознаен.

Префрлањето јазици на Casumo може да биде потешко отколку на другите платформи за обложување е-спорт. Од друга страна, јазикот на веб-локацијата за обложување е-спорт автоматски се прилагодува за да одговара на локацијата на обложувачот. Ова може да се толкува како уште еден метод за да се спречи пристапот до веб-локацијата на нациите што се на блок-листата на веб-локацијата.

Total score10.0
Добрите
+ Достапна е апликација
+ Неограничени повлекувања
+ Чист дизајн

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБез обложувачки бонусБесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (4)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (6)
Германија
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (49)
CS:GO
Dota 2
First Person Baccarat
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Pai Gow
Punto Banco
Rainbow Six Siege
Soho Blackjack
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Бакара
БендиБејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипедГалски фудбалГолфЕспортЗимски спортовиКошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер
Покер со три карти
РагбиРакомет
Рулет
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
СурфањеТенисТрки со коњиТротингФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мразШах
ЛиценциЛиценци (6)
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
The Alcohol and Gaming Commission of Ontario
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit Card
FastPay
MasterCardNeteller
Nordea
Paysafe Card
QR Code
SEB Bank
Skrill
Swedbank
Swish
Visa
Zimpler
Придружна програмаПридружна програма (1)
Casumo Affiliates
СофтверСофтвер (20)
Bally
Barcrest Games
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Elk Studios
Evolution Gaming
GreenTube
IGT (WagerWorks)
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Novomatic
Play'n GO
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickfire
Quickspin
Red Tiger Gaming
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)