Casumo - Responsible Gaming

Age Limit
Casumo
Casumo is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Responsible Gaming

Иако тие се исклучително мал процент од целокупното население, професионалните коцкари постојат. Не треба да се гледа како извор на приход за многу луѓе. Треба да се коцкате само со пари што можете да си дозволите да ги изгубите и да не ризикувате повеќе од тоа. Избегнувајте коцкање со готовина на која се потпирате за да ја платите киријата и другите основни работи, како што се сметките и храната.

Играјте одговорно

Зависноста од коцкање често е резултат на потребата на луѓето да победат. Кога ќе изгубат, тоа може да ги направи уште поочајни да ги вратат парите, што ќе резултира со уште повеќе коцкање. Ова може брзо да предизвика верижна реакција која излегува од контрола.

Подготвеноста за губење ги намалува шансите да паднете во истата замка. Губењето пари во казиното може да биде пријатно ако сте ментално подготвени за тоа и не сте загрижени за тоа колку ќе изгубите. Кога очекувате да изгубите, многу попријатно е да победите.

Поставувањето лични граници е првиот чекор кон тоа коцкање одговорно. Бидете свесни за вашата финансиска состојба пред да започнете сесија за коцкање. Кога ќе го снема поставениот буџет, престанете. Ако победиш, честитки; сепак, не се вознемирувајте ако вашата среќа не продолжи.

Кога се коцкате, лесно е да го изгубите од вид времето. Поставете временско ограничување или предупредување и запрете кога тајмерот ќе се исклучи. Ќе изгубите повеќе пари ако играте подолги периоди. Не дозволувајте коцкањето да ви пречи во односите или во семејниот живот и не земајте одмор од работа поради тоа.

Не пијте и не земајте дрога додека играте. Овие супстанции го отежнуваат донесувањето добри одлуки, а добрите одлуки се вашата најдобра одбрана од тоа да дозволите коцкањето да излезе од контрола.

Каде да побарате помош

Секој што чувствува дека ја губи контролата над своето коцкање или не може одговорно да се коцка, веднаш треба да престане. Ако не можете да запрете или да верувате може да биде зависник, време е да добиете помош.

Не плашете се да побарајте помош ако сте загрижени за вашите навики за коцкање. Немате од што да се срамите, а обидот сами да се справите со проблемот е бесплоден. Ако не се чувствувате удобно да зборувате за вашите тешкотии со семејството или пријателите, можете да добиете помош од терапевти или организации како BeGambleAware.

Total score10.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБез обложувачки бонусБесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (4)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (6)
Германија
Данска
Канада
Норвешка
Финска
Шведска
ИгриИгри (49)
CS:GO
Dota 2
First Person Baccarat
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Pai Gow
Punto Banco
Rainbow Six Siege
Soho Blackjack
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Бакара
БендиБејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипедГалски фудбалГолфЕспортЗимски спортовиКошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер
Покер со три карти
РагбиРакомет
Рулет
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
СурфањеТенисТрки со коњиТротингФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мразШах
ЛиценциЛиценци (5)
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit Card
FastPay
MasterCardNeteller
Nordea
Paysafe Card
QR Code
SEB Bank
Skrill
Swedbank
Swish
Visa
Zimpler
Придружна програмаПридружна програма (1)
Casumo Affiliates
СофтверСофтвер (20)
Bally
Barcrest Games
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Elk Studios
Evolution Gaming
GreenTube
IGT (WagerWorks)
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Novomatic
Play'n GO
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickfire
Quickspin
Red Tiger Gaming
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)