Casumo - Support

Age Limit
Casumo
Casumo is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Support

Клучно е да имате поволно искуство кога учествувате во одговорно коцкање. Секогаш постои можност да се појават нови проблеми и прашања, на кои им требаат брзи решенија. Способноста на Casumo да обезбеди одговори со знаење на единствените предизвици на потрошувачите придонесе за зголемување на популарноста на компанијата.

Како можам да контактирам со Casumo?

Да претпоставиме дека обложувачите треба да стапат во контакт со казиното. Во тој случај, веб-страницата обезбедува ан и-мејл адреса и физичка адреса за пошта и врски со сметките на казиното на различни платформи за социјални медиуми. За жал, во моментов нема телефонска помош до која обложувачите можат да пристапат. Сепак, секој член на тимот за услуги на клиентите е пријателски расположен и подготвен да помогне.

Постојат два начини преку кои може да се побара помош:

  • Помош за разговор во живо
  • Е-пошта: hey@casumo.com

Овие канали може да одговорат и да се справат со сите прашања што може да ги имаат обложувалниците, почнувајќи од технолошка сложеност до основни прашања. Casumo нуди поддршка седум дена во неделата, 24 часа на ден.

Casumo не обезбедува телефонска поддршка, што е невообичаено. Сепак, тоа компензира со корисна опција за разговор во живо. Исто така, нуди повеќејазична помош за ваша погодност.

Casumo, исто така, содржи еден од најтемелните делови за ЧПП, кој одговара на сите ваши административни прашања.

Јазици за поддршка

Како и главната страница на веб-локацијата Casumo, решенијата за поддршка немаат разновидност што е потребна за една таква огромна, глобална компанија. Сепак, разумно е да се претпостави дека ова му помага на Касумо во спроведувањето ригорозни ограничувања во нејзините ограничени нации и промовирање на безбедно и одговорно коцкање.

Следниве се главните јазици за поддршка:

  • дански
  • Англиски
  • фински
  • германски
  • шведски
Total score10.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБез обложувачки бонусБесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (4)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (6)
Германија
Данска
Канада
Норвешка
Финска
Шведска
ИгриИгри (49)
CS:GO
Dota 2
First Person Baccarat
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Pai Gow
Punto Banco
Rainbow Six Siege
Soho Blackjack
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Бакара
БендиБејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипедГалски фудбалГолфЕспортЗимски спортовиКошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер
Покер со три карти
РагбиРакомет
Рулет
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
СурфањеТенисТрки со коњиТротингФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мразШах
ЛиценциЛиценци (5)
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit Card
FastPay
MasterCardNeteller
Nordea
Paysafe Card
QR Code
SEB Bank
Skrill
Swedbank
Swish
Visa
Zimpler
Придружна програмаПридружна програма (1)
Casumo Affiliates
СофтверСофтвер (20)
Bally
Barcrest Games
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Elk Studios
Evolution Gaming
GreenTube
IGT (WagerWorks)
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Novomatic
Play'n GO
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickfire
Quickspin
Red Tiger Gaming
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)