Casumo - Withdrawals

Age Limit
Casumo
Casumo is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Withdrawals

Покрај навивањето за вашиот омилен спортски клуб или играч, една од највозбудливите компоненти на играта е да го донесете дома трофејот за вашите победи. Откако ќе го ставите облогот, ќе го ризикувате бонусот и ќе стекнете значителен износ на вашата сметка, време е да ги искеширате вашите добивки. Има многу нови играчи кои се плашат да го направат својот прв уплата од Касумо.

Прифатени начини на плаќање во Casumo

Во Casumo, вадењето пари од вашата сметка е исто толку лесно како и нивното ставање. Сепак, треба да се преземат некои дополнителни чекори. Од друга страна, од обложувачите се бара прво да завршат неколку чекори. Ајде да го разгледаме подетално процесот на повлекување.

Казумо има многу начини за депонирање пари, но не толку многу начини за повлекување пари. Иако опциите за повлекување функционираат, нема многу од нив. Casumo ги дозволува само следниве начини да ги извадите парите:

  • VISA / Mastercard
  • Банкарски трансфери
  • Скрил
  • Нетлер
  • Paysafe

Колку време им е потребно на обложувачите да ги добијат своите пари откако Casumo ќе ги одобри, зависи од нивниот избран начин на плаќање.

Повлекувањата направени со кредитни или дебитни картички или банкарски трансфери може да бидат обработени и додадени на вашето лично салдо во рок од 1 до 5 работни дена. Може да потрае подолго ако е викенд, одмор или има задачи за одржување. Кога користите е-паричник како Neteller или Skrill, од друга страна, вашите пари ќе се појават веднаш штом ќе ги извадите.

Како да се повлечете?

  1. Проверете го салдото на вашето казино пред да побарате да извадите пари. Проверете дали сте ги исполниле условите за играње. Исто така, треба да погледнете најмалку и најмногу што можете да се повлечете.
  2. Избраниот начин на плаќање ќе ви каже кој е минималниот износ. Од друга страна, максималната сума зависи од тоа кога е. Можете да извадите 10.000 долари дневно, 70.000 долари неделно или 300.000 долари месечно.
  3. Треба да отидете во делот Касиер. Овде, можете да извадите пари од вашата сметка или да ги погледнете вашите минати трансакции. Изберете го методот кој најдобро функционира за вас.
  4. Мора да извадите најмалку 10 долари, минималниот износ, кога ќе повлекувате. Кога ќе се обидете да добиете повеќе од 1000 долари од казино, тие ќе треба да видат различни докази за идентитетот.
  5. Пред да завршите со повлекувањето, проверете дали сте ги провериле двапати начинот на плаќање и износот што сакате да го повлечете. Кога ќе завршите, на екранот треба да се прикаже порака која вели дека повлекувањето било успешно.

Запомнете дека Casumo дозволува повлекување само во шведски круни, евра, британски фунти и канадски долари.

Total score10.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБез обложувачки бонусБесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (4)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (6)
Германија
Данска
Канада
Норвешка
Финска
Шведска
ИгриИгри (49)
CS:GO
Dota 2
First Person Baccarat
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Pai Gow
Punto Banco
Rainbow Six Siege
Soho Blackjack
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Бакара
БендиБејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипедГалски фудбалГолфЕспортЗимски спортовиКошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер
Покер со три карти
РагбиРакомет
Рулет
Слотови
СнукерСпорт
Спортско обложување
СурфањеТенисТрки со коњиТротингФлорболФормула 1Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мразШах
ЛиценциЛиценци (5)
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit Card
FastPay
MasterCardNeteller
Nordea
Paysafe Card
QR Code
SEB Bank
Skrill
Swedbank
Swish
Visa
Zimpler
Придружна програмаПридружна програма (1)
Casumo Affiliates
СофтверСофтвер (20)
Bally
Barcrest Games
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Elk Studios
Evolution Gaming
GreenTube
IGT (WagerWorks)
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Novomatic
Play'n GO
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickfire
Quickspin
Red Tiger Gaming
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)