Codere Casino

Age Limit
Codere Casino
Codere Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority

За Codere

Codere е онлајн казино со функција за спортско обложување. Основана е од кланот Мартинез Сампедро и браќата Франко во 1980 година во Мадрид, Шпанија.

Иако неговите услуги се достапни за многу играчи ширум светот, тој главно се грижи за играчите во Шпанија, Мексико и земјите од Латинска Америка. Зад неговото работење стои Playtech, огромно име во индустријата на дигитално коцкање.

Од сите онлајн казина во Јужна Америка, тоа е првото што доби лиценца издадена од јужноамериканските власти. Имено, тој носи лиценца издадена од Loteria de la Ciudad de Buenos Aires (LOTBA).

Покрај тоа, тој исто така има лиценца издадена од Генералниот директориум за управување со коцкање (DGOJ) или властите за коцкање во Шпанија, што му дава слобода да работи во наведените земји.

Плаќања во Codere

Опциите за плаќање во Codere вклучуваат VISA, MasterCard, Paysafecard, Neteller, Skrill и PayPal. Исто така, им овозможува на корисниците да префрлаат средства преку банкарски трансфери.

Сите овие опции за плаќање може да се користат за депозити. Што се однесува до повлекувањата, дозволени се само HalCash, PayPal, Skrill и банкарски трансфери. Играчите можат да депонираат средства на нивните сметки во секое време. И нема ограничување колку можат да повлечат.

Бонуси понудени во Codere

Codere нуди 100% бонус за добредојде до 200 евра. Сите нови регистранти (кои живеат во Шпанија) имаат право да го добијат бонусот. Сè што треба да направат е да уплатат пари на нивните сметки и да почнат да ставаат облози. Меѓутоа, за да го добијат максималниот износ за бонусот, тие исто така треба да имаат на ум дека тој е поделен во три фази, како што следува.

  1. Првата фаза е кога играчите го прават својот прв депозит од најмалку 10 евра. И за да го исчистат овој бонус, тие треба да ја обложат сумата 35 пати повеќе.

  2. Откако ќе добијат бонус од првата фаза, тие можат да ја испробаат својата среќа за бонус од втората фаза. Во втората фаза, тие треба да направат втор депозит. Повторно, минималниот износ е 10 €. И повторно, играчите треба да ја обложат сумата 35 пати повеќе.

  3. Откако ќе ја завршат првата и втората етапа, можат да продолжат на третата етапа. Меѓутоа, во третата фаза, тие исто така треба да направат трет депозит од најмалку 10 евра. И повторно, играчите треба да ја обложат сумата 35 пати повеќе.

Зошто да се обложувате во Codere?

  • Транспарентност - Причината зошто играчите треба да се обложуваат во Codere е поради транспарентноста што ја нуди. Во споредба со другите казина кои нудат спортско обложување, ги открива сите информации кои се во прашање. И да претпоставиме дека на играчите им е потребна помош во текот на нивното време на веб-страницата. Во тој случај, сè што треба да направат е да контактираат со поддршката за корисници за да добијат помош веднаш.

  • Непречено искуство - Веб-страницата на Codere е исто така за пофалба. Неговиот интерфејс е едноставен и употреблив. Исто така, има интуитивен дизајн, кој ги наградува играчите со непречено корисничко искуство. За оние кои сакаат да ставаат облози и ништо повеќе, ќе го ценат неговиот директен пристап.

  • Пријателски за мобилни телефони - Нејзината веб-страница има и мобилна верзија. Играчите можат да ја преземат апликацијата Codere на уредите со iOS и Android. Функционалноста на мобилниот сајт е импресивна. Како и неговата веб-страница, има едноставен и употреблив интерфејс.

Total score8.3
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (3)
Англиски
Италијански
Шпански
БонусиБонуси (6)
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавување
ВалутиВалути (5)
Американски долари
Аргентински пезоси
Евра
Колумбиски пезоси
Мексикански пезоси
ДржавиДржави (5)
Аргентина
Колумбија
Мексико
Панама
Шпанија
ИгриИгри (33)
Методи за повлекувањеМетоди за повлекување (1)
PayPal
СофтверСофтвер (4)
Gaming1
Microgaming
NetEnt
Playtech