ComeOn - Account

Age Limit
ComeOn
ComeOn is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionCuracaoSwedish Gambling Authority

Account

Процесот на пријавување на ComeOn! е релативно лесно. Процесот е детален за корисниците на страницата. Главната страница има копче означено како „Отвори сметка“ и се што корисникот треба да направи е да ги следи чекорите. Добра идеја е да се осигурате дека правилата и условите се внимателно прочитани и сè што е потребно е да се обезбедат бараните информации.

Како да отворите/регистрирате сметка

Лесните чекори на веб-страницата за отворање сметка се сосема стандардни за онлајн обложувалниците. Потребна е мала количина на лични податоци и можеби е неопходно да се обезбедат документи на страницата за да се потврди личната карта. Тоа е затоа што за компанијата е важно да биде сигурна дека корисникот е токму онаков каков што вели дека е и дека е соодветна возраст за обложување онлајн. Следете ги овие чекори за да се регистрирате сметка:

 1. Кликнете на копчето „Отвори сметка“ на главната страница на веб-локацијата
 2. Изберете корисничко име
 3. Внесете адреса за е-пошта
 4. Изберете лозинка
 5. Кликнете продолжи
 6. Додадете ги бараните лични податоци. Ова вклучува име, адреса, валута и релевантни информации за контакт
 7. Сметката е сега креирана и корисникот може да додаде бонус код за да собере каков било бонус за регистрација

Потврда на сметката

Откако корисникот ќе ја постави својата сметка, ќе треба да ги потврди деталите за контакт. Ова може да се направи преку паѓачкото мени на табулаторот „Сметка“. Од корисниците може да биде побарано да го потврдат својот мобилен телефонски број или адресата на е-пошта. Ова е така што ComeOn! можат да бидат сигурни дека тие комуницираат со вистинската личност во однос на специјалните понуди, депозити и повлекувања.

Покрај тоа. Потврдувањето на идентитетот можеби ќе треба да се направи со помош на документи што корисниците можеби ќе треба да ги достават за да ја потврдат адресата. Документите што може да се побараат вклучуваат копии од:

 • Пасош
 • Возачка дозвола
 • Комунални сметки
 • Телефонска сметка
 • Извод од банка

Како да се најавите

Процесот на најавување на ComeOn! е исклучително лесно. Откако ќе се постави сметката, корисникот го има своето корисничко име и лозинка и тоа е сè што е потребно. Процесот на најавување значи дека деталите за сметката ќе се вчитаат автоматски и на корисникот ќе му биде овозможен пристап до историјата на неговата сметка веднаш.

 1. Кликнете на копчето „Најави се“ на главната страница.
 2. Внесете го корисничкото име во првото поле.
 3. Внесете ја лозинката во второто поле.
 4. Притиснете enter и сметката се вчитува.
 5. Ако има проблем со лозинката, изберете ја опцијата „заборавена лозинка“.

Како да отклучите сметка

Постојат неколку причини зошто сметката може да биде заклучена. Можеби корисникот се обидел да се најави премногу пати со погрешна лозинка или може да има проблем со локацијата од која игра. Ќе биде потребна помош за отклучување на сметката доколку е тоа случај.

 1. Откако корисникот ќе добие известување дека сметката е заклучена, тој треба да контактира со поддршката за корисници, или преку е-пошта или преку разговор во живо.
 2. Објаснете го проблемот со процесот на најавување.
 3. Оперативецот за услуги на клиентите ќе испита и ќе даде решение. Ако проблемот е локацијата, можеби корисникот нема да може да продолжи со онлајн обложувањето преку ComeOn! поради локалните закони за обложување.
 4. Оперативецот ќе ја отклучи сметката доколку е во можност да го стори тоа и ќе даде совет за избегнување сличен проблем во иднина.

Како да затворите сметка

Затворање сметка со ComeOn! е релативно лесно. Постои опција едноставно да се одмори од сметката или целосно да се затвори. Корисникот има можност да побара од услугите на клиентите да ја затворат сметката за него или да го направат тоа сам од картичката сметка. Секој што ќе ја затвори својата сметка за да го контролира своето онлајн обложување ќе:

 1. Одете во „Поставки за сметка“ и изберете ја опцијата „Затвори сметка“.
 2. Изберете ја причината за затворањето.
 3. Изберете го временскиот период за кој сметката треба да се затвори.
 4. Сметката може повторно да се отвори во секое време ако причината не е поврзана со контролирање на коцкарската активност. Секој што сака да ја затвори својата сметка за да се справи со проблемот со онлајн обложувањето нека дозволи ComeOn! знаат за да можат да се обезбедат соодветни совети и поддршка.
Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Норвешки
Полски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (6)
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Норвешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (167)
Јамајка
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Авганистан
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвинеја
Германија
Гибралтар
Гренада
Гренланд
Грузија
Данска
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Етиопија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индонезија
Ирак
Иран
Ирска
Исланд
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Кирибати
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Литванија
Луксембург
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Полска
Португалија
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Словачка
Словенија
Сомалија
Србија
Судан
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Хаити
Хонг Конг
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шведска
Шри Ланка
ИгриИгри (42)
CS:GO
Dota 2
Dream Catcher
King of Glory
League of Legends
Live Progressive Baccarat
MMA
Punto Banco
Rainbow Six Siege
UFC
Valorant
Австралиски фудбалАмерички фудбалБадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
БоксВозење велосипедГолфЕвровизијаЕспорт
Казино Холдем
Карибски Студ
КошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер со три карти
РагбиРакомет
Рулет
Слотови
Спорт
Спортско обложување
Тексас Холдем
ТелевизијаФлорболФудбал
Фудбалско обложување
ЛиценциЛиценци (4)
Curacao
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (21)
Bank transferCredit CardsDebit Card
Diners Club International
Entropay
FastPay
MaestroMasterCardNeteller
Online Bank Transfer
PayPalPaysafe CardSkrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Swish
Ukash
Visa
Visa Debit
Visa Electron
WebMoney
Придружна програмаПридружна програма (1)
ComeOn Connect Affiliates
СофтверСофтвер (14)
Betsoft
Evolution Gaming
Extreme Live Gaming
Foxium
Fuga Gaming
Genesis Gaming
Microgaming
NetEnt
Play'n GO
Playtech
Skillzzgaming
Sthlm Gaming
Thunderkick
Yggdrasil Gaming