ComeOn - Bonuses

Age Limit
ComeOn
ComeOn is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionCuracaoSwedish Gambling Authority

Bonuses

Еден од начините на кои ComeOn! нуди добра услуга за своите клиенти е со бонусите што се достапни откако ќе се пријават на сметка. Бонусите редовно се менуваат за да бидат во чекор со различните трендови во арената за обложување преку Интернет, но секогаш има добредојден бонус за новите клиенти. Редовно има и други бонуси како што се бонус без депозит или награди кои се поврзани со одредени игри или спортски настани.

Бонус за добредојде

А бонус за добредојде се дава на нови клиенти. Општо земено, начинот на кој ова функционира е да одговара на износот на вашиот првичен депозит на вашата сметка, иако обично има ограничување на износот. Така, како пример, ако лимитот на бонус е 25 фунти, тогаш клиентите ќе го добијат ова ако депонираат 25 фунти од своите. Ќе има ограничувања за тоа како може да се користи.

Клиентот не може едноставно да ги депонира своите пари за да го добие бонусот и потоа да ги повлече сите кога ќе се уплати износот на бонусот. Значи, клиентот кој има вкупно 50 фунти со сопствен депозит и бонусот ќе треба да го потроши ова и ќе може да ги повлече само сите добивки од оваа сума.

Клиентите исто така треба да бидат свесни дека може да се квалификуваат за ова само ако се во одредени земји и ако направат депозит користејќи специфичен начин на плаќање. Затоа е важно да ги проверите условите и условите.

Бонус без депозит

Овој тип на бонус ќе се разликува во содржината и клиентите ќе треба да се уверат дека се свесни за одредбите и условите што се приложени. Може да биде дека тоа е бонус „готовина“ што се додава на сметката или може да дојде во форма на бесплатни вртења на игра во казино.

Овој тип на понуда, исто така, обично е временски ограничен, така што клиентот ќе треба да го искористи бонусот што е можно поскоро. Може да има услови за типот на облог што клиентот може да го постави користејќи го ова тип на бонус. Ова е бонус што обично не е достапен за новите клиенти.

Бесплатни облози

На бесплатни облози понудите обично се однесуваат на одредени спортски настани, како на пример кога е вклучен Светското првенство во фудбал. Повторно, ќе има одредени услови и услови кои важат за овој облог. Тоа е добра понуда за клиентите кои можат бесплатно да се обложуваат и бидејќи од нив ќе се очекува да се обложуваат со сопствени средства ќе имаат повеќе шанси за победа.

Бонус за лојалност

Бонусите за лојалност се дел од програмата за награди за ComeOn! клиенти. Тие ќе можат да соберат некои поени за правење одредени работи на ComeOn! веб-страница. Ова може да вклучува само најавување на сметката или ставање облог на одреден спортски настан.

Поените ќе се акумулираат на сметката и потоа клиентите ќе можат да ги потрошат во продавницата за поени. Тие можат да се заменат за корисни придобивки како што се бесплатните вртења, но немаат парична вредност.

Бонус за упатување

Повремено, ComeOn! нуди а бонус за упатување каде што корисниците можат да подигнат бонус со охрабрување на другите да се пријават. Постои придружна програма каде што клиентите можат да заработат дел од приходите што ги добива ComeOn! прави кога ново лице се регистрира на страницата.

Добрата вест е дека не постои ограничување на износот на пари што може да се заработи и нема ограничувања за бројот на луѓе кои клиентот може да ги регрутира на овој начин. Компанијата дури ќе обезбеди маркетинг материјали кои ќе им помогнат на клиентите да регрутираат нови клиенти.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Норвешки
Полски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (6)
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Норвешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (167)
Јамајка
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Авганистан
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвинеја
Германија
Гибралтар
Гренада
Гренланд
Грузија
Данска
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Етиопија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индонезија
Ирак
Иран
Ирска
Исланд
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Кирибати
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Литванија
Луксембург
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Полска
Португалија
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Словачка
Словенија
Сомалија
Србија
Судан
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Хаити
Хонг Конг
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шведска
Шри Ланка
ИгриИгри (42)
CS:GO
Dota 2
Dream Catcher
King of Glory
League of Legends
Live Progressive Baccarat
MMA
Punto Banco
Rainbow Six Siege
UFC
Valorant
Австралиски фудбалАмерички фудбалБадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
БоксВозење велосипедГолфЕвровизијаЕспорт
Казино Холдем
Карибски Студ
КошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер со три карти
РагбиРакомет
Рулет
Слотови
Спорт
Спортско обложување
Тексас Холдем
ТелевизијаФлорболФудбал
Фудбалско обложување
ЛиценциЛиценци (4)
Curacao
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (21)
Bank transferCredit CardsDebit Card
Diners Club International
Entropay
FastPay
MaestroMasterCardNeteller
Online Bank Transfer
PayPalPaysafe CardSkrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Swish
Ukash
Visa
Visa Debit
Visa Electron
WebMoney
Придружна програмаПридружна програма (1)
ComeOn Connect Affiliates
СофтверСофтвер (14)
Betsoft
Evolution Gaming
Extreme Live Gaming
Foxium
Fuga Gaming
Genesis Gaming
Microgaming
NetEnt
Play'n GO
Playtech
Skillzzgaming
Sthlm Gaming
Thunderkick
Yggdrasil Gaming