ComeOn Рецензија на книговодителите 2024 - Deposits

ComeOnResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
Бонус100% до 500 долари
Брзи повлекувања
Широк спектар на игри
Ретробет во понуда
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Брзи повлекувања
Широк спектар на игри
Ретробет во понуда
ComeOn is not available in your country. Please try:
Deposits

Deposits

Постојат неколку начини на плаќање преку Интернет кои се прифатени од ComeOn!. Не сите ќе бидат достапни за сите клиенти, бидејќи може да зависи од локацијата кои од нив може да се користат во секоја земја. Главниот начин на плаќање е со кредитна или дебитна картичка и повеќето луѓе ќе ги користат бидејќи тоа е брзо и лесно да се направи, но другите опции вклучуваат е-паричници како што се Neteller и Skrill.

Тие им овозможуваат на клиентите да вложуваат депозити без да додаваат свои банкарски податоци на страниците на онлајн обложувалниците.

Минималниот износ на депозит е 10 евра, а максималната варира во зависност од износот. Сите методи се инстант депозит. Тоа треба да го знаат и играчите некои методи за депонирање привлече такси:

  • Кредитните и дебитните картички имаат максимален депозит од 3000 евра. Играчите треба да бидат свесни дека нивниот добавувач на картички може да има различни ограничувања.
  • Neteller нема провизија и нуди максимален депозит од 10.000 евра.
  • Skrill и Skill 1-Tap имаат надомест од 5% и максимален депозит од 10.000 евра.
  • Trustly нема провизија и има максимален депозит од 10.000 евра.
  • Paysafecard има провизија од 5% и максимален депозит од 10.000 евра.

Како да депонирате пари

Депонирањето пари вклучува неколку едноставни чекори:

  1. Корисникот треба да се најави на својата сметка на ComeOn! и кликнете на копчето означено како „депозит“.
  2. Ова ќе ги прикаже сите достапни опции и корисникот ја избира онаа што ја сака.
  3. Корисникот одлучува за износот што сака да го депонира, ја внесува оваа бројка и го притиска копчето означено како „депозит“. Овој чекор ќе ги прикаже и сите надоместоци што ги применува давателот на плаќање.
  4. Ќе се отвори нов прозорец за давателот на плаќање, а потоа корисникот ги следи чекорите таму како што е наведено.

Валути прифатени од ComeOn!

ComeOn! сајт се занимава главно во следната валута е евра

Луѓето кои имаат друга валута како нивна главна валута може да го конвертираат ова преку нивниот начин на плаќање, како што е Neteller или нивната дебитна или кредитна картичка. Играчите треба да бидат свесни дека може да има такси за конвертирање на валутата.

Светско првенство во ФИФА 2022 година - Мексико против Аргентина
2022-11-26

Светско првенство во ФИФА 2022 година - Мексико против Аргентина

На турнирот кој донесе многу изненадувања и немири, немаше ниту едно поголемо од поразот на воведниот натпревар од групата Ц од Аргентина од сензационална Саудиска Арабија.