ComeOn - Deposits

Age Limit
ComeOn
ComeOn is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionCuracaoSwedish Gambling Authority

Deposits

Постојат неколку начини на плаќање преку Интернет кои се прифатени од ComeOn!. Не сите ќе бидат достапни за сите клиенти, бидејќи може да зависи од локацијата кои од нив може да се користат во секоја земја. Главниот начин на плаќање е со кредитна или дебитна картичка и повеќето луѓе ќе ги користат бидејќи тоа е брзо и лесно да се направи, но другите опции вклучуваат е-паричници како што се Neteller и Skrill. 

Тие им овозможуваат на клиентите да вложуваат депозити без да додаваат свои банкарски податоци на страниците на онлајн обложувалниците.

Минималниот износ на депозит е 10 евра, а максималната варира во зависност од износот. Сите методи се инстант депозит. Тоа треба да го знаат и играчите некои методи за депонирање привлече такси:

  • Кредитните и дебитните картички имаат максимален депозит од 3000 евра. Играчите треба да бидат свесни дека нивниот добавувач на картички може да има различни ограничувања.
  • Neteller нема провизија и нуди максимален депозит од 10.000 евра.
  • Skrill и Skill 1-Tap имаат надомест од 5% и максимален депозит од 10.000 евра.
  • Trustly нема провизија и има максимален депозит од 10.000 евра.
  • Paysafecard има провизија од 5% и максимален депозит од 10.000 евра.

Како да депонирате пари

Депонирањето пари вклучува неколку едноставни чекори:

  1. Корисникот треба да се најави на својата сметка на ComeOn! и кликнете на копчето означено како „депозит“.
  2. Ова ќе ги прикаже сите достапни опции и корисникот ја избира онаа што ја сака.
  3. Корисникот одлучува за износот што сака да го депонира, ја внесува оваа бројка и го притиска копчето означено како „депозит“. Овој чекор ќе ги прикаже и сите надоместоци што ги применува давателот на плаќање.
  4. Ќе се отвори нов прозорец за давателот на плаќање, а потоа корисникот ги следи чекорите таму како што е наведено.

Валути прифатени од ComeOn!

ComeOn! сајт се занимава главно во следната валута е евра

Луѓето кои имаат друга валута како нивна главна валута може да го конвертираат ова преку нивниот начин на плаќање, како што е Neteller или нивната дебитна или кредитна картичка. Играчите треба да бидат свесни дека може да има такси за конвертирање на валутата.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Норвешки
Полски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (6)
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Норвешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (167)
Јамајка
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Авганистан
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвинеја
Германија
Гибралтар
Гренада
Гренланд
Грузија
Данска
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Етиопија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индонезија
Ирак
Иран
Ирска
Исланд
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Кирибати
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Литванија
Луксембург
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Полска
Португалија
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Словачка
Словенија
Сомалија
Србија
Судан
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Хаити
Хонг Конг
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шведска
Шри Ланка
ИгриИгри (42)
CS:GO
Dota 2
Dream Catcher
King of Glory
League of Legends
Live Progressive Baccarat
MMA
Punto Banco
Rainbow Six Siege
UFC
Valorant
Австралиски фудбалАмерички фудбалБадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
БоксВозење велосипедГолфЕвровизијаЕспорт
Казино Холдем
Карибски Студ
КошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер со три карти
РагбиРакомет
Рулет
Слотови
Спорт
Спортско обложување
Тексас Холдем
ТелевизијаФлорболФудбал
Фудбалско обложување
ЛиценциЛиценци (4)
Curacao
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (21)
Bank transferCredit CardsDebit Card
Diners Club International
Entropay
FastPay
MaestroMasterCardNeteller
Online Bank Transfer
PayPalPaysafe CardSkrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Swish
Ukash
Visa
Visa Debit
Visa Electron
WebMoney
Придружна програмаПридружна програма (1)
ComeOn Connect Affiliates
СофтверСофтвер (14)
Betsoft
Evolution Gaming
Extreme Live Gaming
Foxium
Fuga Gaming
Genesis Gaming
Microgaming
NetEnt
Play'n GO
Playtech
Skillzzgaming
Sthlm Gaming
Thunderkick
Yggdrasil Gaming