ComeOn Рецензија на книговодителите 2024 - FAQ

ComeOnResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
Бонус100% до 500 долари
Брзи повлекувања
Широк спектар на игри
Ретробет во понуда
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Брзи повлекувања
Широк спектар на игри
Ретробет во понуда
ComeOn is not available in your country. Please try:
FAQ

FAQ

И новите и постоечките клиенти може да имаат прашања за услугите што ги нуди ComeOn! Делот ЧПП ќе обезбеди многу основни информации што се потребни за играње и управување со сметки.

Дали сите казино игри се достапни во бесплатна верзија?

Иако повеќето казино игри имаат опција „игра за забава“ на стандардната верзија, не е можно да се игра бесплатна верзија на игра во казино во живо. Ако играчот сака да учествува во жива верзија на казино игра, тогаш ќе треба да плати за да учествува. Сепак, тие можат да ги набљудуваат игрите и да учат без да учествуваат.

Дали има интеракција во игрите во живо?

Можно е да комуницирате со дилерот кога играте казино игри во живо. Има разговор во играта што е достапен за сите играчи. Комуникацијата е наменета да биде слична на онаа во вистинско казино. Ајде! разбира дека социјалниот аспект на учеството во онлајн коцкањето е важен бидејќи помага да се создаде реално искуство во казиното.

Дали има некаква помош за разбирање на коефициентите во спортското обложување?

Ајде! има низа написи и водичи на веб-локацијата за да им помогне на играчите да ги разберат различните игри и процеси. Ова вклучува статија за тоа како да ги разберете шансите што се применуваат во спортските облози. Постојат три различни типови на коефициенти кои се применуваат на ComeOn! сајт – американски, децимални и фракциони шанси.

Што е обложување со фиксни коефициенти?

Ова е најпопуларниот тип на спортски облози во ComeOn! Дадените коефициенти ќе останат на место откако ќе се заврши облогот. Ова значи дека вредноста на која било очекувана победа нема да се промени помеѓу ставањето на облогот и исходот на настанот.

Што е фјучерс обложување?

Фјучерс обложување е името дадено на спортски облози кои се ставаат на настани што се случуваат во иднина. Шансите се фиксни и играчот има можност да се обложи на кој било аспект од настанот, од конечниот резултат до именување на играчите кои постигнале гол. Коефициентите може да се разликуваат како што настанот се приближува, но откако ќе се стави облогот, играчот ги задржува коефициентите што биле наведени во моментот на облогот. Шансите често се намалуваат како што настанот се приближува, така што ставањето облог однапред може да значи многу подобро враќање.

Дали е можно да се постават спортски облози на мобилната страница?

Да, секој облог што може да се стави на главната страница на работната површина може да се стави и на мобилната страница. Ова значи дека играчите можат да стават спортски облог без разлика каде се или што прават.

Може ли играч да стави повеќе од еден облог на иста ливче?

Да, можно е да се стави повеќе од еден облог во исто време. Ова му помага на играчот да ги следи своите облози и да го следи напредокот на настаните на кои се обложува.

Кој е минималниот облог што може да се стави?

Играње со ComeOn! значи дека не е неопходно да се трошат многу пари на облози. Минималниот облог е само 0,10 фунти за секој спортски настан што се одржува. Придобивката од помалите облози е тоа што играчите кои се нови на онлајн сајтовите за спортско обложување можат да научат повеќе за спортот и процесот на обложување без да ризикуваат многу пари.

Светско првенство во ФИФА 2022 година - Мексико против Аргентина
2022-11-26

Светско првенство во ФИФА 2022 година - Мексико против Аргентина

На турнирот кој донесе многу изненадувања и немири, немаше ниту едно поголемо од поразот на воведниот натпревар од групата Ц од Аргентина од сензационална Саудиска Арабија.