ComeOn - FAQ

Age Limit
ComeOn
ComeOn is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionCuracaoSwedish Gambling Authority

FAQ

И новите и постоечките клиенти може да имаат прашања за услугите што ги нуди ComeOn! Делот ЧПП ќе обезбеди многу основни информации што се потребни за играње и управување со сметки.

Дали сите казино игри се достапни во бесплатна верзија?

Иако повеќето казино игри имаат опција „игра за забава“ на стандардната верзија, не е можно да се игра бесплатна верзија на игра во казино во живо. Ако играчот сака да учествува во жива верзија на казино игра, тогаш ќе треба да плати за да учествува. Сепак, тие можат да ги набљудуваат игрите и да учат без да учествуваат.

Дали има интеракција во игрите во живо?

Можно е да комуницирате со дилерот кога играте казино игри во живо. Има разговор во играта што е достапен за сите играчи. Комуникацијата е наменета да биде слична на онаа во вистинско казино. Ајде! разбира дека социјалниот аспект на учеството во онлајн коцкањето е важен бидејќи помага да се создаде реално искуство во казиното.

Дали има некаква помош за разбирање на коефициентите во спортското обложување?

Ајде! има низа написи и водичи на веб-локацијата за да им помогне на играчите да ги разберат различните игри и процеси. Ова вклучува статија за тоа како да ги разберете шансите што се применуваат во спортските облози. Постојат три различни типови на коефициенти кои се применуваат на ComeOn! сајт – американски, децимални и фракциони шанси.

Што е обложување со фиксни коефициенти?

Ова е најпопуларниот тип на спортски облози во ComeOn! Дадените коефициенти ќе останат на место откако ќе се заврши облогот. Ова значи дека вредноста на која било очекувана победа нема да се промени помеѓу ставањето на облогот и исходот на настанот.

Што е фјучерс обложување?

Фјучерс обложување е името дадено на спортски облози кои се ставаат на настани што се случуваат во иднина. Шансите се фиксни и играчот има можност да се обложи на кој било аспект од настанот, од конечниот резултат до именување на играчите кои постигнале гол. Коефициентите може да се разликуваат како што настанот се приближува, но откако ќе се стави облогот, играчот ги задржува коефициентите што биле наведени во моментот на облогот. Шансите често се намалуваат како што настанот се приближува, така што ставањето облог однапред може да значи многу подобро враќање.

Дали е можно да се постават спортски облози на мобилната страница?

Да, секој облог што може да се стави на главната страница на работната површина може да се стави и на мобилната страница. Ова значи дека играчите можат да стават спортски облог без разлика каде се или што прават.

Може ли играч да стави повеќе од еден облог на иста ливче?

Да, можно е да се стави повеќе од еден облог во исто време. Ова му помага на играчот да ги следи своите облози и да го следи напредокот на настаните на кои се обложува.

Кој е минималниот облог што може да се стави?

Играње со ComeOn! значи дека не е неопходно да се трошат многу пари на облози. Минималниот облог е само 0,10 фунти за секој спортски настан што се одржува. Придобивката од помалите облози е тоа што играчите кои се нови на онлајн сајтовите за спортско обложување можат да научат повеќе за спортот и процесот на обложување без да ризикуваат многу пари.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Норвешки
Полски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (6)
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Норвешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (167)
Јамајка
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Авганистан
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвинеја
Германија
Гибралтар
Гренада
Гренланд
Грузија
Данска
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Етиопија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индонезија
Ирак
Иран
Ирска
Исланд
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Кирибати
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Литванија
Луксембург
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Полска
Португалија
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Словачка
Словенија
Сомалија
Србија
Судан
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Хаити
Хонг Конг
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шведска
Шри Ланка
ИгриИгри (42)
CS:GO
Dota 2
Dream Catcher
King of Glory
League of Legends
Live Progressive Baccarat
MMA
Punto Banco
Rainbow Six Siege
UFC
Valorant
Австралиски фудбалАмерички фудбалБадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
БоксВозење велосипедГолфЕвровизијаЕспорт
Казино Холдем
Карибски Студ
КошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер со три карти
РагбиРакомет
Рулет
Слотови
Спорт
Спортско обложување
Тексас Холдем
ТелевизијаФлорболФудбал
Фудбалско обложување
ЛиценциЛиценци (4)
Curacao
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (21)
Bank transferCredit CardsDebit Card
Diners Club International
Entropay
FastPay
MaestroMasterCardNeteller
Online Bank Transfer
PayPalPaysafe CardSkrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Swish
Ukash
Visa
Visa Debit
Visa Electron
WebMoney
Придружна програмаПридружна програма (1)
ComeOn Connect Affiliates
СофтверСофтвер (14)
Betsoft
Evolution Gaming
Extreme Live Gaming
Foxium
Fuga Gaming
Genesis Gaming
Microgaming
NetEnt
Play'n GO
Playtech
Skillzzgaming
Sthlm Gaming
Thunderkick
Yggdrasil Gaming