ComeOn - Games

Age Limit
ComeOn
ComeOn is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionCuracaoSwedish Gambling Authority

Games

За оние кои се заинтересирани за онлајн спортско обложување, ComeOn! нуди опции за обложување на сите главни спортски и спортски настани - од светскиот куп во фудбал до сите големи турнири на тениското коло. Исто така, постои опција за обложување на настани за спортови кои исто така се помалку мејнстрим, како што е пинг-понг. Опцијата за обложување во живо на веб-страницата ќе им ги прикажува на клиентите сите најнови настани и ќе дава коефициент за различни потенцијални исходи од натпревари и настани.

Најпопуларниот спорт

Фудбал е убедливо најпопуларниот спорт за онлајн облози и секако е на ComeOn! Сајт за спорт и казино. Погледот на страницата за обложување во живо ќе покаже дека огромното мнозинство на настани се фудбалски игри и турнири.

Тоа се настани и игри кои се случуваат низ целиот свет, а особено ги покриваат сите големи лиги во Европа. Корисниците на страницата можат да ги намалат опциите со одење на страницата „спорт“ на страницата и потоа гледајќи ги различните врски на левата страна. Како пример има линк кој ќе прикажува само натпревари од англиската Премиер лига.

Обложување во живо

На страница за обложување во живо на ComeOn! веб-страницата е брз начин за гледање на тековните спортски настани што се случуваат. Овие можат да се видат на прв поглед на главната страница и сите најнови шанси се исто така таму. Сè што треба да направи корисникот е да го избере спортот за кој го интересира на врвот и страницата ќе се премести за да ги прикажува настаните за тој спорт.

На десната страна на страницата има ливче за обложување преку Интернет. Како што играчите додаваат облози во ливчето ќе се пополнат, но страницата ќе ги прикажува и облозите во тренд, така што играчот може да размисли за поставување слични облози доколку сака.

Тенис

Има Тенис настани што се одржуваат во текот на целата година, но во текот на доцните пролетни и летните месеци има многу турнири кои се одржуваат во ОК и Европа. Ова го прави еден од најпопуларните спортови за онлајн обложување.

Како пример, турнирот Вимблдон е еден од Грен слем настаните и ComeOn! клиентите можат да се обложуваат на играчот за кој мислат дека ќе победи во целина, играчите за кои мислат дека ќе победат поединечни натпревари во текот на целиот настан, па дури и да постигнат резултати на одредени натпревари или сетови.

Кошарка

Секој заинтересиран за обложување на кошарка ќе биде многу лесно да се направи со ComeOn! Како и со другите спортови, настаните се наведени на страницата и ентузијастите ќе ги препознаат турнирите што се одржуваат дури до Чиле.

Корисникот на страницата може да ги провери идните настани за ставање облози или да ја погледне страницата за обложување во живо која ги прикажува натпреварите што се одржуваат моментално. Секој нов во спортот може да ја провери страницата за неколку совети за кошарка за обложување користејќи ги написите што редовно се објавуваат на страницата.

Крикет

Кога станува збор за онлајн обложување крикет е уште една популарна опција. Ова е повеќе за трпеливите спортски ентузијасти. Натпреварите се долги, во повеќето случаи може да бидат и целодневни настани, но е популарен во целиот свет. Земјите како Австралија и Индија имаат свои лиги и настаните се одржуваат во текот на целата година.

Еден од најпопуларните е Еш, кој е судир меѓу Англија и Австралија, но се одржува на повеќе натпревари, а не на само еден. Членовите на страницата можат да се обложуваат на еден од натпреварите или на исходот од целиот настан.

Мотоспорт

Ова е категорија која опфаќа опсег на различни моторни спортови. Од Формула 1 Гран при настани кои привлекуваат многу гледачи и инвестиции во возачи и возила, на помалите настани со мотори - има по нешто за секој кој има интерес за моторни возила.

Настаните бараат голема вештина од страна на возачите - не е само прашање кој може да вози најбрзо. Како и со другите спортови, членовите на сајтот можат да се обложуваат на различните фази на настанот, како и на севкупниот исход.

Голф

Разновидноста на голф турнирите што се одржуваат секоја година значат дека секогаш постои потенцијал за обложување онлајн. Турнирите во голф гледаат играчи кои играат секој ден од турнирот и ќе гледаат различен резултат секој ден. Облозите може да се стават на нивните дневни резултати, пласманите на лидерската табла или севкупниот исход на настанот. Веб-страницата исто така ќе им овозможи на членовите да го видат напредокот на секој од настаните за да можат да ги следат нивните облози.

На што друго да се обложите

Онлајн обложувањето не е ограничено на казино игри и спортови. Речиси сè што има исход може да биде предмет на облог, бидејќи луѓето сакаат да го предвидат исходот пред да се случи. Ова може да биде сè, од избори до временски услови.

Исто така, има и други настани кои се одржуваат на редовна основа како што се Избор за песна на Евровизија што ќе привлече луѓе кои сакаат да погодат како ќе испадне. Кога познатите личности и членовите на кралското семејство имаат бебиња, обложувалниците ќе даваат коефициенти за различни имиња, датуми на раѓање и родилна тежина на бебето и секој може да се обложи на овие резултати.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Норвешки
Полски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (6)
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Норвешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (167)
Јамајка
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Авганистан
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвинеја
Германија
Гибралтар
Гренада
Гренланд
Грузија
Данска
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Етиопија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индонезија
Ирак
Иран
Ирска
Исланд
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Кирибати
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Литванија
Луксембург
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Полска
Португалија
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Словачка
Словенија
Сомалија
Србија
Судан
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Хаити
Хонг Конг
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шведска
Шри Ланка
ИгриИгри (42)
CS:GO
Dota 2
Dream Catcher
King of Glory
League of Legends
Live Progressive Baccarat
MMA
Punto Banco
Rainbow Six Siege
UFC
Valorant
Австралиски фудбалАмерички фудбалБадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
БоксВозење велосипедГолфЕвровизијаЕспорт
Казино Холдем
Карибски Студ
КошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер со три карти
РагбиРакомет
Рулет
Слотови
Спорт
Спортско обложување
Тексас Холдем
ТелевизијаФлорболФудбал
Фудбалско обложување
ЛиценциЛиценци (4)
Curacao
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (21)
Bank transferCredit CardsDebit Card
Diners Club International
Entropay
FastPay
MaestroMasterCardNeteller
Online Bank Transfer
PayPalPaysafe CardSkrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Swish
Ukash
Visa
Visa Debit
Visa Electron
WebMoney
Придружна програмаПридружна програма (1)
ComeOn Connect Affiliates
СофтверСофтвер (14)
Betsoft
Evolution Gaming
Extreme Live Gaming
Foxium
Fuga Gaming
Genesis Gaming
Microgaming
NetEnt
Play'n GO
Playtech
Skillzzgaming
Sthlm Gaming
Thunderkick
Yggdrasil Gaming