ComeOn - Withdrawals

Age Limit
ComeOn
ComeOn is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionCuracaoSwedish Gambling Authority

Withdrawals

Можно е да се повлечат средства од ComeOn! сметка користејќи некои од истите методи кои се користат за депонирање средства. Средствата може да се повлечат со помош на кредитни и дебитни картички, Trustly и Skrill. Ова значи дека оние кои депонираат со други методи ќе треба да имаат втор метод за повлекување.

Како да се повлечете во ComeOn!

Повлекувањата може да се направат двапати во период од 30 дена бесплатно. Може да се направат дополнителни повлекувања од сметката, но тие ќе привлечат такса, која моментално е еквивалент на 5 евра. Времето на завршување на повлекувањето може да биде од 24 часа до 7 дена, во зависност од избраниот метод.

ComeOn! веб-страницата наведува помалку начини за повлекување од методите за депонирање. Кредитните и дебитните картички се уште се на списокот. Главната работа што треба да се забележи е дека е потребно подолго време да се подигнат пари отколку да се депонираат.

  • Повлекувањето на кредитна или дебитна картичка може да биде до 10.000 евра, но може да потрае до 7 работни дена за да се заврши, а надоместокот може да биде до 5%, во зависност од поединечниот давател на услуги.
  • Лимитот за повлекување на Skrill е 9.900 евра, а надоместокот е 5%, но трансакцијата се обработува за 24 часа.
  • Trustly е исто така такса од 5% со лимит од 10.000 евра, но се обработува за 2 работни дена.

Како да се повлечете

Постојат голем број чекори што корисниците на страницата ќе треба да ги следат доколку сакаат да повлечат средства од нивниот ComeOn! сметка.

  • Пријавете се во ComeOn! сајт и изберете го копчето означено како „повлекување“ во менито.
  • Изберете го начинот на повлекување.
  • Изберете го износот што треба да се повлече - на екранот ќе се прикаже минималниот износ што е дозволен за повлекување.
  • Потврдете ја трансакцијата и ова ќе го премести екранот во делот за детали за плаќање.
  • Потврда за успешна трансакција ќе биде обезбедена и одделот за плаќање на ComeOn! ќе го разгледа во рок од 24 часа.
Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Норвешки
Полски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (6)
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Норвешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (167)
Јамајка
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Авганистан
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвинеја
Германија
Гибралтар
Гренада
Гренланд
Грузија
Данска
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Етиопија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индонезија
Ирак
Иран
Ирска
Исланд
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Кирибати
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Литванија
Луксембург
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Полска
Португалија
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Словачка
Словенија
Сомалија
Србија
Судан
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Хаити
Хонг Конг
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шведска
Шри Ланка
ИгриИгри (42)
CS:GO
Dota 2
Dream Catcher
King of Glory
League of Legends
Live Progressive Baccarat
MMA
Punto Banco
Rainbow Six Siege
UFC
Valorant
Австралиски фудбалАмерички фудбалБадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
БоксВозење велосипедГолфЕвровизијаЕспорт
Казино Холдем
Карибски Студ
КошаркаКрикетМотоспортОдбојкаПикадоПинг Понг
Покер со три карти
РагбиРакомет
Рулет
Слотови
Спорт
Спортско обложување
Тексас Холдем
ТелевизијаФлорболФудбал
Фудбалско обложување
ЛиценциЛиценци (4)
Curacao
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (21)
Bank transferCredit CardsDebit Card
Diners Club International
Entropay
FastPay
MaestroMasterCardNeteller
Online Bank Transfer
PayPalPaysafe CardSkrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Swish
Ukash
Visa
Visa Debit
Visa Electron
WebMoney
Придружна програмаПридружна програма (1)
ComeOn Connect Affiliates
СофтверСофтвер (14)
Betsoft
Evolution Gaming
Extreme Live Gaming
Foxium
Fuga Gaming
Genesis Gaming
Microgaming
NetEnt
Play'n GO
Playtech
Skillzzgaming
Sthlm Gaming
Thunderkick
Yggdrasil Gaming