ComeOn Рецензија на книговодителите 2024 - Withdrawals

ComeOnResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
Бонус100% до 500 долари
Брзи повлекувања
Широк спектар на игри
Ретробет во понуда
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Брзи повлекувања
Широк спектар на игри
Ретробет во понуда
ComeOn is not available in your country. Please try:
Withdrawals

Withdrawals

Можно е да се повлечат средства од ComeOn! сметка користејќи некои од истите методи кои се користат за депонирање средства. Средствата може да се повлечат со помош на кредитни и дебитни картички, Trustly и Skrill. Ова значи дека оние кои депонираат со други методи ќе треба да имаат втор метод за повлекување.

Како да се повлечете во ComeOn!

Повлекувањата може да се направат двапати во период од 30 дена бесплатно. Може да се направат дополнителни повлекувања од сметката, но тие ќе привлечат такса, која моментално е еквивалент на 5 евра. Времето на завршување на повлекувањето може да биде од 24 часа до 7 дена, во зависност од избраниот метод.

ComeOn! веб-страницата наведува помалку начини за повлекување од методите за депонирање. Кредитните и дебитните картички се уште се на списокот. Главната работа што треба да се забележи е дека е потребно подолго време да се подигнат пари отколку да се депонираат.

  • Повлекувањето на кредитна или дебитна картичка може да биде до 10.000 евра, но може да потрае до 7 работни дена за да се заврши, а надоместокот може да биде до 5%, во зависност од поединечниот давател на услуги.
  • Лимитот за повлекување на Skrill е 9.900 евра, а надоместокот е 5%, но трансакцијата се обработува за 24 часа.
  • Trustly е исто така такса од 5% со лимит од 10.000 евра, но се обработува за 2 работни дена.

Како да се повлечете

Постојат голем број чекори што корисниците на страницата ќе треба да ги следат доколку сакаат да повлечат средства од нивниот ComeOn! сметка.

  • Пријавете се во ComeOn! сајт и изберете го копчето означено како „повлекување“ во менито.
  • Изберете го начинот на повлекување.
  • Изберете го износот што треба да се повлече - на екранот ќе се прикаже минималниот износ што е дозволен за повлекување.
  • Потврдете ја трансакцијата и ова ќе го премести екранот во делот за детали за плаќање.
  • Потврда за успешна трансакција ќе биде обезбедена и одделот за плаќање на ComeOn! ќе го разгледа во рок од 24 часа.
Светско првенство во ФИФА 2022 година - Мексико против Аргентина
2022-11-26

Светско првенство во ФИФА 2022 година - Мексико против Аргентина

На турнирот кој донесе многу изненадувања и немири, немаше ниту едно поголемо од поразот на воведниот натпревар од групата Ц од Аргентина од сензационална Саудиска Арабија.