CopaGolBet Рецензија на книговодителите 2024

CopaGolBetResponsible Gambling
CASINORANK
7/10
БонусБонус BRL 6.000
Врвно спортско обложување
Достапни се еспорти
Крипто-пријателски
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Врвно спортско обложување
Достапни се еспорти
Крипто-пријателски
CopaGolBet is not available in your country. Please try:
Eliza Radcliffe
ReviewerEliza RadcliffeReviewer
Fact CheckerIliana PetkovaFact Checker
Bonuses

Bonuses

CopaGolBet има низа бонуси во кои обложувачите можат да заработат повеќе пари додека уживаат во спортовите што ги избираат. Почетниците на обложувачите добиваат бонус пакет за добредојде што доделува до третиот депозит. Првиот депозит дава 100% бонус до максимум 2000 R$, вториот депозит 75% бонус до максимум 2000 R$, а третиот депозит 50% бонус до максимум 2000 R$. Во споредба со другите конкуренти, ова е прилично дарежлив депозит за депозити. По преземањето на третиот депозит, чантата за добри не се суши. Има и бонус за акумулатор до 50%. Повеќето од условите за секој бонус се фер и не треба да бидат мака. Обложувачите мора да стават минимум депозит од R$20 за да пристапат до која било бонус понуда. Постои барање за превртување 15 пати кое мора да се исполни пред да се постави барање за повлекување бонус. Бонусите и промоциите постојано се менуваат, а новите се ажурираат. Обложувачите треба да останат во контакт со оваа страница за да уживаат во повеќе од нив веднаш штом ќе бидат ажурирани.

Games

Games

Користењето на CopaGolBet спортската книшка е лесно, дури и за новите корисници. Пријавувањето е лесно; штом ќе се создаде сметка, може да се стават облози и да се добијат некои вистински пари. Спортската книшка е прекрасно направена со анимации налик на стрипови што прават да се чувствува како голема, возбудлива игра.

Спортската книшка е добро поставена, а обложувачите можат да ги видат промоциите за трчање во анимирана форма. Исто така, постојат некои од врвните лиги во многу спортови, вклучително и игри во живо. Обложувањето не е ограничено само на спортот; може да се обложувате и на специјални настани како политика. Сајтот е развиен и оптимизиран за лесно да се вклопи на вашиот десктоп или телефон. До спортската книшка може да се пристапи на англиски и португалски, два распространети јазици во Бразил. И покрај тоа што има други нишани спортови и настани, некои од најдобрите игри на CopaGolBet вклучуваат;

 • Фудбал
 • Кошарка
 • Хокеј на мраз
 • американски фудбал
 • Футсал
 • Тенис
 • Бокс/УФЦ
 • Злато
 • Ракомет
 • Хокеј
 • Рагби

CopaGolBet, исто така, им дозволува на обложувачите да се обложуваат на специјални настани како што е исходот од политичка трка. За погодност, врвните натпревари се наведени на десната страна на почетната страница. Тие вклучуваат:

 • Лига Европа
 • Австралија опен
 • NBB
 • Лига А
 • Лигата на шампионите
 • Копа Либертадорес
 • Конференциска лига
 • премиер лига
 • Бундеслигата
СпортСпорт

Software

Провајдерите на софтверот CopaGolBet се врвни, нудејќи мазен и лесен интерфејс што го олеснува обложувањето и управувањето со вашата сметка. Може да видите повеќе софтвери за спортско обложување на CopaGolBet , како што е - што ви овозможува да имате пристап до најновите трендови и функции. Освен тоа, може да очекувате непречено обложувачко искуство без прекини поради постојаните ажурирања и подобрувања на софтверот.

Payments

Payments

За да направи депозити и повлекувања што е можно побезболно, CopaGolBet прифаќа бројни начини на плаќање. Без разлика дали депонирате или повлекувате на CopaGolBet , уверени сме дека нивните начини на плаќање ќе ги најдете погодни и безбедни.

Deposits

Депонирањето средства на вашата сметка на CopaGolBet е лесно. Можете да ја финансирате вашата сметка користејќи само еден метод, кој може да биде доста ограничувачки. Обложувачите можат да уплатат само преку Pix, онлајн банкарски систем. Pix е систем развиен од бразилската централна банка за да помогне во инстант онлајн трансакции. Минималниот износ на пари што обложувачот може да го депонира на своите сметки е 20 R$, додека максималниот е ограничен на 10000 R$. Начинот на депозит може да биде ограничен, но е удобен бидејќи не бара обложувачот да има банкарска сметка. Депозитите се рефлектираат веднаш и не се наплаќаат такси, без разлика на депонираниот износ.

Withdrawals

Исплатите исто така се ограничени на истиот метод што се користи во начинот на депонирање. Обложувачите можат да ги добиваат своите исплати само со помош на Pix. CopaGolBet не наплаќа никакви надоместоци за повлекувања. Спортската книшка прифаќа исплати само во BRL, валутата што се користи овде. Исплатите се завршуваат за околу 24 часа. Играчите можат да бараат исплати само кога го исполнуваат минималниот услов за обложување. Минималното повлекување е поставено на 20 R$, додека максималниот износ е ограничен на 3000 R$ дневно, 5,000 R$ неделно и 10,000 R$ месечно. Обложувачите кои се членови на ВИП клуб може да искусат бенефиции како што се поголеми лимити за исплата. Некои правила за повлекување повисоки износи бараат проверка на документите за идентификација. Сепак, тоа е само безбедносна мерка за спречување на измамата. Подгответе ги документите, за секој случај.

Глобална достапност

Глобална достапност

Јазици

ПортугалскиPT
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

За да ги зачувате вашите приватни податоци безбедни, CopaGolBet наметна неколку безбедносни и безбедносни слоеви. За да се гарантира фер и отворена игра, CopaGolBet се подложува на редовно тестирање од независни трети страни. Можете да бидете сигурни дека вашите лични податоци ќе останат доверливи и дека со игрите се постапува праведно кога ја користите оваа доверлива услуга за спортско обложување.

Security

Ако се прашувате дали CopaGolBet е легитимен сајт, одговорот е да. Обложувач има лиценца за обложување од владата на Курасао. Тоа е мастер лиценца издадена на нејзината матична компанија, Black Ocean BV. Тоа е правната страна што гарантира дека спортската книга обезбедува фер услуги. За да се подобрат работите, спортската книшка користи врвни безбедносни мерки за блокирање на неовластен пристап. На овој начин, обложувачите можат да депонираат и подигнат пари без да се грижат за измама. Тие исто така можат да бидат сигурни дека нивните податоци и информации се заштитени.

Од страна на обложувачот, препорачливо е да се вградат мерки кои ја зајакнуваат нивната безбедност. Тоа вклучува користење силни лозинки за нивните сметки, избегнување бесплатни јавни мрежи и држење на нивните уреди заклучени. И покрај тоа што е меѓународен бренд, играчите од некои земји имаат ограничен пристап до неговите услуги освен ако користат VPN услуги. Тие вклучуваат:

 • САД
 • ОК
 • Шпанија
 • Словачка
 • Франција
 • Литванија
 • Израел
 • Холандија
 • Италија

Во случај на било каков проблем, обложувалницата има доверливо биро за услуги на клиентите за да помогне да се справите со него.

Responsible Gaming

CopaGolBet е посветен на одговорното играње и нуди различни алатки кои ќе ви помогнат да го ограничите ризикот. Овие карактеристики вклучуваат ограничувања за депозити, опции за откажување и пристап до ресурси за луѓе со зависност од коцкање.

About

About

Бразил е една од најпознатите земји за спорт и фер е што постои страница за спортско обложување за Бразилците. CopaGolBet е бразилска локација за спортско обложување и казино што се обидува да му служи на бразилскиот спортски свет. Спортската книшка беше лансирана во 2022 година, а Black Ocean BV ја поседува. Има лиценца од Управата за коцкање Курасао. Тој е дом на стотици пазари за обложување кои се шират низ многу спортови. Бразилските љубители на спортот можат да искусат коцкање од следната генерација со вклучување на спортски и други настани. Оваа квалитетна спортска книшка има вградено добро познат начин на депозит и повлекување и одличен кориснички дизајн, што ја прави веб-страницата една од најпопуларните во Бразил. Во овој преглед на обложување, ќе ги разгледаме карактеристиките што ги нуди CopaGolBet.

Резиме

CopaGolBet е бразилска спортска книга и казино лансирана во 2022 година. Таа е во сопственост на Black Ocean BV, компанија која е инкорпорирана според законите на Курасао. Спортската книшка се обидува да одговори на потребата од висококвалитетна спортска книшка за бразилските љубители на спортот. Тој нуди пристап до бројни пазари за обложување кои покриваат бројни спортови. Опфаќа различни спортски настани и важни активности како што се политички настани. Спортовите што се достапни овде се движат од популарни опции како фудбал до други нишани спортови како биатлон. Што и да бараат обложувачите, тука има избор за нив.

Опциите за депозит и плаќање се прилично ограничувачки, имајќи предвид дека страницата прифаќа само Pix. Сепак, обложувачите можат да уживаат во брзината и недостатокот на трошоци поврзани со ова. Бонусите на CopaGolBet се дарежливи во споредба со другите платформи за обложување, особено со пакетот за добредојде. Јазиците се ограничени на португалски и англиски, кои добро му служат на бразилскиот пазар. Достапноста на активно и доверливо биро за услуги на клиентите ги олеснува работите за обложувачите со проблеми. Иако има простор за подобрување, оваа спортска книшка има некои атрактивни карактеристики за бразилските обложувачи.

Секогаш не заборавајте да се коцкате одговорно.

Кратки факти

Година на основање: 2022

Account

Создавањето сметка со CopaGolBet е едноставен процес, за кој се потребни само неколку минути за да се заврши. Ќе треба само да предадете некои од вашите лични податоци и да изберете најава и лозинка. Откако вашата сметка е подготвена, можете да скокнете во акцијата за обложување или да отидете директно на бонусите за да видите што може да биде достапно. Всушност, една од најдобрите предности е колку е лесно да се движите на страницата и колку добро функционираат сите функции. Можете да ја проверите вашата историја на обложување, да видите колку сте блиску до исполнување на барањата за обложување и да управувате со вашата банка - без да го напуштите вашиот дом.

Support

Ако некогаш имате какви било прашања или грижи за вашата сметка или процесот на обложување, тимот за поддршка на клиентите на овој провајдер е секогаш достапен да ви помогне. Нивните упатени претставници ќе ви помогнат на пријателски и професионален начин, осигурувајќи дека ќе го имате најдоброто можно искуство додека играте во CopaGolBet .

Tips & Tricks

 • Истражете го делот за спорт: CopaGolBet ви овозможува да откривате интересни спортови, истовремено обезбедувајќи ви се што е потребно за да уживате во вашите омилени. * Зграби бонуси и промоции: за да започнете, CopaGolBet нуди значителен бонус. Внимавајте на претстојните бонуси и промоции како што се бесплатни облози или повторно вчитувања. * Најдобар метод за депонирање: Изберете го најзгодниот начин на депозит од една од опциите CopaGolBet . За да ви помогне да одлучите кои опции се најдобри, можете лесно да ги испробате, на пример: . * Останете информирани: Направете го вашето истражување и бидете во тек со најновите настани и спортовите на кои се обложувате. Следете ги спортските вести и ажурирања за да останете информирани и проверете ги спортовите како: Спорт за да истражувате нови опции и да останете ажурирани.

Promotions & Offers

За да ви помогне да го извлечете максимумот од времето поминато во обложување, CopaGolBet нуди неколку различни промоции. Можете да ги користите нивните промоции за да испробате нови стратегии и облози без да вложувате голем дел од вашите сопствени пари. Освен тоа, разумните барања за обложување на промоциите на CopaGolBet го олеснуваат повлекувањето на добивките од бонус.

About the author
Eliza Radcliffe
Eliza Radcliffe
About

Елиза „Лизи“ Редклиф, позната како „Критична кралица“ на BettingRanker, има орелско око за детали и репутација за обезбедување на најсеопфатни прегледи во областа на онлајн обложувањето. Со талент за откривање на скриеното, нејзините критики ги водат обложувачите и почетниците и ветераните.

Send email
More posts by Eliza Radcliffe