CyberBet

Age Limit
CyberBet
TrustedTrustedCheckmark
VerifiedVerifiedCheckmark
SecureSecureCheckmark
CyberBet
Deposit methodsSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

CyberBet

Ако сте некој кој ужива во спортското обложување онлајн, имаме фантастична можност за вас. CyberBet е домаќин на илјадници настани секој месец и им обезбедува на играчите примамливи опции за обложување заедно со конкурентни исплати.

Со оглед на ова, како и изобилството на добро познати опции за плаќање, вклучително и опции за криптовалути, сметавме дека е неопходно да се регистрираме во CyberBet и да ги истражиме дополнителните функции што ги обезбедува оваа онлајн спортска книшка. Продолжете да читате за да дознаете каде CyberBet слета во севкупното рангирање на нашата непристрасна анализа.

Зошто да играте во CyberBet

Иако CyberBet е најпознат во денешно време како страница за обложување на еСпортови, веб-страницата има и дел за спортско обложување. Иако тие не нудат шанси за нишани спортови, тие нудат конкурентни шанси за големите спортови што ги бараат повеќето коцкари.

CyberBet добива повеќе од 500.000 посети секој месец и сега е рангирана како 46-та најпопуларна веб-локација во категоријата за игри според simimlarweb. Кога ќе ја погледнете статистиката така, тешко е да се запрашате дали CyberBet е легитимна компанија или не. Бидејќи откривме некои неповолни прегледи на веб-локацијата, можеме да тврдиме дека CyberBet е автентична веб-локација за обложување е-спорт.

Total score9.2
Добрите

Брзи казино факти

WebsiteWebsite:  CyberBet
Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (12)
Англиски
Виетнамски
Германски
Дански
Индонезија
Малезиски
Норвешки
Португалски
Фински
Француски
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (2)
Бонус за добредојдеДепозит бонус
ВалутиВалути (2)
Евра
Шведски круни
ДржавиДржави (16)
Бразил
Виетнам
Германија
Данска
Индонезија
Камбоџа
Малезија
Норвешка
Обединето Кралство
Перу
Португалија
Финска
Франција
Чиле
Шведска
Шпанија
Методи за повлекувањеМетоди за повлекување (7)
AstroPay Card
Bitcoin
MasterCard
NeoSurf
Paysafe Card
Skrill
Visa
СпортСпорт (23)