EnergyCasino Рецензија на книговодителите 2024

EnergyCasinoResponsible Gambling
CASINORANK
8.2/10
БонусБонус $400
Спортска книшка
Голем избор на игри
Чести промоции
Соберете EnergyPoints за вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Спортска книшка
Голем избор на игри
Чести промоции
Соберете EnergyPoints за вртења
EnergyCasino is not available in your country. Please try:
Eliza Radcliffe
ReviewerEliza RadcliffeReviewer
Fact CheckerIliana PetkovaFact Checker
Bonuses

Bonuses

EnergyCasino има бонус за добредојде. За новите играчи да се чувствуваат како дома, нуди 100% бонус до 200 евра. За да го добијат бонусот за добредојде, играчите едноставно треба да направат депозит за прв пат.

И од нивниот прв бонус за депозит, тие можат да уживаат во бонус за повторно вчитување. Според правилата, тие ќе добијат ваков тип на бонус откако ќе ги превчитаат своите сметки или ќе направат депозит по втор пат. Овој бонус ќе биде доделен во форма на готовина или бесплатни вртења.

Покрај бонусот за добредојде и бонусот за повторно вчитување, EnergyCasino нуди повозбудливи бонуси. Достапни се и бонус за завршување на задачи, бонус за роденден и поврат на готовина за бонус.

Games

Games

Она што го прави EnergyCasino привлечно е неговото детално решение за спортска книга. Додека многу казина имаат опција за спортско обложување, нејзината спортска книшка комбинира игри и им дава на играчите можност да се забавуваат многу. Опфаќа многу големи меѓународни спортови, но се фокусира на обложување поврзани со фудбалот. Ги ажурира шансите за обложување секоја минута, а на некои натпревари, обложувањето во живо е дозволено.

СпортСпорт
+21
+19
Затвори

Software

Провајдерите на софтверот EnergyCasino се врвни, нудејќи мазен и лесен интерфејс што го олеснува обложувањето и управувањето со вашата сметка. Може да видите повеќе софтвери за спортско обложување на EnergyCasino , како што е - што ви овозможува да имате пристап до најновите трендови и функции. Освен тоа, може да очекувате непречено обложувачко искуство без прекини поради постојаните ажурирања и подобрувања на софтверот.

Payments

Payments

EnergyCasino нуди многу опции за плаќање, а овие опции може да се користат за депозити и повлекувања.

Ова ги вклучува главните имиња како MasterCard, VISA, VISA Debit, Neteller и Skrill.

Достапни се и Bitcoin, банкарски трансфер, EnterCash, GiroPay, Interac, Euteller, Klarna, iDEAL, MuchBetter, Moneta, Jeton, Multibanco, Paysafecard, RapidTransfer, Skrill 1-Tap, QIWI, Yandex Money и Zimpler.

Deposits

Нема дозволен минимален депозит и играчите можат да се обложуваат веднаш штом ќе дојде нивниот депониран износ.

Withdrawals

Играчите можат да ги повлечат своите добивки во секое време. Дневно, тие можат да подигнат износи до 5.000 евра.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

За да ги зачувате вашите приватни податоци безбедни, EnergyCasino наметна неколку безбедносни и безбедносни слоеви. За да се гарантира фер и отворена игра, EnergyCasino се подложува на редовно тестирање од независни трети страни. Можете да бидете сигурни дека вашите лични податоци ќе останат доверливи и дека со игрите се постапува праведно кога ја користите оваа доверлива услуга за спортско обложување.

Security

Во EnergyCasino , вашата безбедност е главен приоритет. Веб-страницата користи стандардни безбедносни техники за заштита на корисничките податоци од неовластен пристап. Плус, EnergyCasino користи рутинско следење за откривање и спречување штетни активности. Ова осигурува дека вашите финансиски и лични податоци се безбедни додека се коцкате.

Responsible Gaming

EnergyCasino е посветен на одговорното играње и нуди различни алатки кои ќе ви помогнат да го ограничите ризикот. Овие карактеристики вклучуваат ограничувања за депозити, опции за откажување и пристап до ресурси за луѓе со зависност од коцкање.

About

About

EnergyCasino е онлајн казино кое содржи стотици слотови, игри на маса и сеопфатна спортска книшка. Таа е членка на Европската унија и има лиценци издадени од UKGC (Велика Британија за коцкање комисија) и MGA (Малта коцкање орган). Нејзината база е во Малта, и додека работи во голема мера во земјата, има слобода да спроведува операции надвор од ОК и во други области во светот.

Нејзината веб-локација е напојувана од Probe Investments Limited, група која и е дозволена од комисијата за коцкање на ОК, да нуди услуги за коцкање и спортски книги. Под лиценца број 39325 и B2C лиценца MGA/B2C/224/2012.

Нејзината веб-страница е исто така неверојатна. Има едноставен и чист интерфејс, што го прави речиси без напор за навигација. Повеќето играчи го ценат ова имајќи предвид дека нивната причина за посета на онлајн казино е да се опуштат и да си поминат одлично.

Кратки факти

Година на основање: 2013

Account

Создавањето сметка со EnergyCasino е едноставен процес, за кој се потребни само неколку минути за да се заврши. Ќе треба само да предадете некои од вашите лични податоци и да изберете најава и лозинка. Откако вашата сметка е подготвена, можете да скокнете во акцијата за обложување или да отидете директно на бонусите за да видите што може да биде достапно. Всушност, една од најдобрите предности е колку е лесно да се движите на страницата и колку добро функционираат сите функции. Можете да ја проверите вашата историја на обложување, да видите колку сте блиску до исполнување на барањата за обложување и да управувате со вашата банка - без да го напуштите вашиот дом.

Support

Ако некогаш имате какви било прашања или грижи за вашата сметка или процесот на обложување, тимот за поддршка на клиентите на овој провајдер е секогаш достапен да ви помогне. Нивните упатени претставници ќе ви помогнат на пријателски и професионален начин, осигурувајќи дека ќе го имате најдоброто можно искуство додека играте во EnergyCasino .

Tips & Tricks

  • Истражете го делот за спорт: EnergyCasino ви овозможува да откривате интересни спортови, истовремено обезбедувајќи ви се што е потребно за да уживате во вашите омилени. * Зграби бонуси и промоции: за да започнете, EnergyCasino нуди значителен бонус. Внимавајте на претстојните бонуси и промоции како што се бесплатни облози или повторно вчитувања. * Најдобар метод за депонирање: Изберете го најзгодниот начин на депозит од една од опциите EnergyCasino . За да ви помогне да одлучите кои опции се најдобри, можете лесно да ги испробате, на пример: Credit Cards, Neteller, Visa, MasterCard, Bank Transfer . * Останете информирани: Направете го вашето истражување и бидете во тек со најновите настани и спортовите на кои се обложувате. Следете ги спортските вести и ажурирања за да останете информирани и проверете ги спортовите како: Ракомет, UFC, Спорт, Биатлон, Формула 1 за да истражувате нови опции и да останете ажурирани.

Promotions & Offers

Друга причина за обложување во ова казино се бонусите што ги нуди. Целта на доделувањето на овие бонуси е да се поттикнат играчите да продолжат да играат во онлајн казиното. Имајќи го ова на ум, тоа оди над и подалеку од она што го нудат повеќето онлајн казина. Играчите не мора да следат сложени правила за да ги добијат овие бонуси, бидејќи тие едноставно треба да продолжат да ставаат облози и да одржуваат активни сметки.

About the author
Eliza Radcliffe
Eliza Radcliffe
About

Елиза „Лизи“ Редклиф, позната како „Критична кралица“ на BettingRanker, има орелско око за детали и репутација за обезбедување на најсеопфатни прегледи во областа на онлајн обложувањето. Со талент за откривање на скриеното, нејзините критики ги водат обложувачите и почетниците и ветераните.

Send email
More posts by Eliza Radcliffe