Gunsbet - Affiliate Program

Age Limit
Gunsbet
Gunsbet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Affiliate Program

Alpha Affiliates, партнерската мрежа што ја користи GunsBet, има истакнато досие на достигнувања во индустријата за игри. Од 2012 година, Alpha Affiliates делува како подружница за многу онлајн казина. Комисијата за игри во Курасао има овластување да обезбедува лиценци кои му овозможуваат на субјектот да обезбедува услуги за онлајн игри.

Доверливоста, конзистентноста и централниот фокус на барањата на играчите се загарантирани од страна на Алфа Филијалите.

Зошто да се придружите на подружниците на Алфа?

Придружната програма на GunsBet нуди профитабилен потенцијал за заработка што е значителен и примамлив. Ако упатувате нови играчи на програмата со користење на врска што ви е доставена од програмата, имате потенцијал да заработите удел во приход до педесет проценти од парите генерирани од тие играчи.

Следната табела дава индикација за вашата стапка на провизија, која се заснова на препораките што ги давате:

Број на упатувања

Стапка на нето генерираниот приход

0

25 %

1 – 5

30%

6 – 10

35%

11-20

40%

21-30

45%

31 и погоре

50%

Филијалите имаат можност да заработат дополнителни 5% провизија од продажбата направена со упатување на нови луѓе во придружната програма. Дополнително, нема негативен пренос, а брзите плаќања се вршат на 15-ти секој месец.

Брендови од Алфа филијали

Следниве брендови се под придружната програма на GunsBet Casino:

 • Евоспин
 • Bets.io
 • LOKI казино
 • Евра слот онлајн казино
 • Веби слот
 • Казино Golden Star
 • Мега Пари
 • Лудиот Фокс

Како да се придружите на подружниците на Алфа

 1. Посетете ја веб-страницата https://alpha-affiliates.com и побарајте го портокаловото копче означено како „Започни да заработуваш“ на горната десна страна на страницата.
 2. Пополнете го формуларот со сите потребни информации. Имајте на ум дека нема да можете да продолжите додека не ги завршите сите основни области.
 3. Очекувајте умереност. Времето потребно за умереност може да се движи од неколку часа до два дена.
 4. Откако ќе заврши успешно процесот на модерирање, проверете ја вашата е-пошта за дополнителни инструкции во врска со вашата сметка.
Total score7.6
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (21)
Јапонски
Англиски
Бугарски
Германски
Грчки
Естонски
Казахстански
Кинески
Корејски
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Словачки
Словенски
Тајландски
Унгарски
Фински
Француски
Хрватски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Reload бонус
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (14)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Казахстански тенгес
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Чешки круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (8)
Австралија
Бугарија
Естонија
Нов Зеланд
Тајланд
Унгарија
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (49)
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (25)
Bitcoin
Bitcoin Cash
Credit Cards
Crypto
DogecoinEcoPayz
Ethereum
GiroPay
Litecoin
MasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
QIWI
Rapida
Skrill
Sofortuberwaisung
Trustly
Visa
WebMoney
Yandex Money
Zimpler
iDEAL
instaDebit
СофтверСофтвер (55)
1x2Gaming
2 By 2 Gaming
Adoptit Publishing
Ainsworth Gaming Technology
Amatic Industries
August Gaming
BGAMING
Belatra
Betsoft
Big Time Gaming
BlaBlaBla Studios
Blueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Casino Technology
EGT Interactive
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Endorphina
Evoplay Entertainment
Fantasma Games
Felix Gaming
Foxium
Fugaso
GameArt
Gamevy
Genesis Gaming
Iron Dog Studios
Just For The Win
Lightning Box
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Nucleus Gaming
Old Skool Studios
Platipus Gaming
Playson
Playtech
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickfire
Quickspin
Rabcat
Realistic Games
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Skillzzgaming
SoftSwiss
Spinomenal
Thunderkick
True Lab
Wazdan
Yggdrasil Gaming
iSoftBet