Gunsbet Рецензија на книговодителите 2024 - Affiliate Program

GunsbetResponsible Gambling
CASINORANK
7.6/10
БонусБонус $300 +100 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Gunsbet is not available in your country. Please try:
Affiliate Program

Affiliate Program

Alpha Affiliates, партнерската мрежа што ја користи GunsBet, има истакнато досие на достигнувања во индустријата за игри. Од 2012 година, Alpha Affiliates делува како подружница за многу онлајн казина. Комисијата за игри во Курасао има овластување да обезбедува лиценци кои му овозможуваат на субјектот да обезбедува услуги за онлајн игри.

Доверливоста, конзистентноста и централниот фокус на барањата на играчите се загарантирани од страна на Алфа Филијалите.

Зошто да се придружите на подружниците на Алфа?

Придружната програма на GunsBet нуди профитабилен потенцијал за заработка што е значителен и примамлив. Ако упатувате нови играчи на програмата со користење на врска што ви е доставена од програмата, имате потенцијал да заработите удел во приход до педесет проценти од парите генерирани од тие играчи.

Следната табела дава индикација за вашата стапка на провизија, која се заснова на препораките што ги давате:

Број на упатувања

Стапка на нето генерираниот приход

0

25 %

1 – 5

30%

6 – 10

35%

11-20

40%

21-30

45%

31 и погоре

50%

Филијалите имаат можност да заработат дополнителни 5% провизија од продажбата направена со упатување на нови луѓе во придружната програма. Дополнително, нема негативен пренос, а брзите плаќања се вршат на 15-ти секој месец.

Брендови од Алфа филијали

Следниве брендови се под придружната програма на GunsBet Casino:

 • Евоспин
 • Bets.io
 • LOKI казино
 • Евра слот онлајн казино
 • Веби слот
 • Казино Golden Star
 • Мега Пари
 • Лудиот Фокс

Како да се придружите на подружниците на Алфа

 1. Посетете ја веб-страницата https://alpha-affiliates.com и побарајте го портокаловото копче означено како „Започни да заработуваш“ на горната десна страна на страницата.
 2. Пополнете го формуларот со сите потребни информации. Имајте на ум дека нема да можете да продолжите додека не ги завршите сите основни области.
 3. Очекувајте умереност. Времето потребно за умереност може да се движи од неколку часа до два дена.
 4. Откако ќе заврши успешно процесот на модерирање, проверете ја вашата е-пошта за дополнителни инструкции во врска со вашата сметка.
Најнови вести на GunsBet
2022-10-26

Најнови вести на GunsBet

SoftSwiss го објави почетокот на нова иницијатива за обложување која ќе ја користи штотуку лансираната платформа за спортски книги. GunsBet Sportsbook, поделба на казиното GunsBet, е најновиот клиент на SoftSwiss Sportsbook. Проектот за онлајн спортско обложување GunsBet им нуди на корисниците пристап до илјадници настани во живо.