Gunsbet - FAQ

Age Limit
Gunsbet
Gunsbet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

FAQ

Еве некои од најчестите прашања што ги имаат клиентите на GunsBet пред да стават спортски облог.

Што треба да направам ако ја заборавам мојата лозинка?

Лесно е да се врати лозинката што сте ја заборавиле. Одете на страницата за овластување и кликнете "Ја заборавивте лозинката?" за да ги добиете вашите изгубени ингеренциите. За да го завршите процесот, внесете ја вашата адреса за е-пошта и кликнете на „Ресетирање лозинка“. Потоа, следете ги упатствата испратени до вашето сандаче за е-пошта и продолжете понатаму.

Што треба да направам ако ја заборавам мојата адреса за е-пошта?

Ви предлагаме да стапите во контакт со тимот за поддршка на GunsBet. Ќе мора да поминете низ процесот на докажување кој сте. Не постои стандарден начин да се направи тоа, така што секој клиент добива различен третман. Услугата за клиенти во GunsBet има професионална историја, па можете да бидете сигурни дека тие ќе бидат подготвени да ви помогнат. Обидете се колку што можете повеќе да ги запомните вашето корисничко име и лозинка.

Може ли да ја сменам мојата валута?

Кога ќе се регистрирате за сметка, казиното автоматски ќе ја постави вашата валута на онаа што најдобро функционира за вашата земја. Во секој случај, можете да изберете друга валута кога ќе го направите вашиот прв депозит. Таа валута ќе биде поврзана со вашата сметка и нема да можете да ја промените.

Кои се барањата за обложување?

Ако никогаш порано не сте се обложувале онлајн, можеби ќе бидете љубопитни за барањата за обложување. Секој пат кога ќе добиете бонус за казино, треба да играте преку парите од бонус одреден број пати. Пред да побарате да ги извадите парите, мора да ги исполните условите за обложување.

Да речеме дека добивате бонус од 100 долари што мора да се игра 50 пати. Потоа, треба да се обложите 5.000 долари пред да можете да побарате исплата.

Дали е можно да се извлечат парите веднаш?

Откако ќе се обработи барањето за повлекување, средствата обично се испраќаат во рок од еден час. Брзината со која ги добивате парите зависи од вашиот начин на повлекување. Во повеќето случаи, готовината ќе се пренесе веднаш. Сепак, на банката може да и бидат потребни до три банкарски дена да ги обработи плаќањата со кредитна картичка.

Што се случува ако играте и страницата престане да реагира?

Апсолутно нема причина да се вознемирувате ако веб-локацијата се замрзне додека играте. Кога повторно ќе ги внесете вашите информации за најавување на вашата сметка, играта ќе започне токму таму каде што сте застанале. Ова имплицира дека играта ќе продолжи од местото каде што беше прекината, што значи дека ќе започне онаму каде што застана пред прекинот.

Што да правам ако не можам да обложувам бонус?

Силно сте охрабрени да ги разгледате условите за бонусот. Ова може да се случи кога некој се обложува додека ги прекршува прописите и не ги следи упатствата. На пример, некој става облог на превисок влог или игра игра што не е оптимална за целите на обложување.

Контактирањето со поддршката за корисници ќе ви помогне ако не сте направиле грешка сами и до буква ги следевте критериумите за бонус.

Како можам да се заштитам од тешки финансиски неуспеси?

GunsBet нуди неколку фантастични карактеристики, од кои некои може да ви помогнат во одржувањето на самоконтрола и финансиски план додека играте. Можете да поставите лимити за депозит за вашата сметка. Откако ќе се постигнат тие ограничувања, нема да можете да додавате повеќе пари на сметката додека не помине временскиот рок.

Дали е можно да се добие бонус без депозит?

Во моментов, казиното Guns Bet не им обезбедува на играчите какви било видови бонуси на кои не им е потребен депозит. Може да отидете на нивната веб-страница за промоции за да видите дали има нешто во работа што ќе ви користи наскоро.

Колку различни сметки може да направи еден поединец во онлајн казиното?

Обложувачите можат да креираат само една сметка по лице и неговото семејство, вклучувајќи ја нивната е-пошта, домашна адреса, телефонски број, IP адреса, број на сметка, број на кредитна картичка, број на дебитна картичка, број на електронски паричник или сметка на платниот систем како што е Neteller , Skrill, итн., еден електронски уред како таблет, компјутер, мобилен телефон итн.

Ако се откријат неколку сметки, властите на казиното имаат моќ да ве забранат и да ви ги запленат парите.

Total score7.6
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (21)
Јапонски
Англиски
Бугарски
Германски
Грчки
Естонски
Казахстански
Кинески
Корејски
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Словачки
Словенски
Тајландски
Унгарски
Фински
Француски
Хрватски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Reload бонус
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (14)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Казахстански тенгес
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Чешки круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (8)
Австралија
Бугарија
Естонија
Нов Зеланд
Тајланд
Унгарија
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (49)
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (25)
Bitcoin
Bitcoin Cash
Credit Cards
Crypto
DogecoinEcoPayz
Ethereum
GiroPay
Litecoin
MasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
QIWI
Rapida
Skrill
Sofortuberwaisung
Trustly
Visa
WebMoney
Yandex Money
Zimpler
iDEAL
instaDebit
СофтверСофтвер (55)
1x2Gaming
2 By 2 Gaming
Adoptit Publishing
Ainsworth Gaming Technology
Amatic Industries
August Gaming
BGAMING
Belatra
Betsoft
Big Time Gaming
BlaBlaBla Studios
Blueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Casino Technology
EGT Interactive
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Endorphina
Evoplay Entertainment
Fantasma Games
Felix Gaming
Foxium
Fugaso
GameArt
Gamevy
Genesis Gaming
Iron Dog Studios
Just For The Win
Lightning Box
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Nucleus Gaming
Old Skool Studios
Platipus Gaming
Playson
Playtech
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickfire
Quickspin
Rabcat
Realistic Games
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Skillzzgaming
SoftSwiss
Spinomenal
Thunderkick
True Lab
Wazdan
Yggdrasil Gaming
iSoftBet