Gunsbet Рецензија на книговодителите 2024 - FAQ

GunsbetResponsible Gambling
CASINORANK
7.6/10
БонусБонус $300 +100 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Gunsbet is not available in your country. Please try:
FAQ

FAQ

Еве некои од најчестите прашања што ги имаат клиентите на GunsBet пред да стават спортски облог.

Што треба да направам ако ја заборавам мојата лозинка?

Лесно е да се врати лозинката што сте ја заборавиле. Одете на страницата за овластување и кликнете "Ја заборавивте лозинката?" за да ги добиете вашите изгубени ингеренциите. За да го завршите процесот, внесете ја вашата адреса за е-пошта и кликнете на „Ресетирање лозинка“. Потоа, следете ги упатствата испратени до вашето сандаче за е-пошта и продолжете понатаму.

Што треба да направам ако ја заборавам мојата адреса за е-пошта?

Ви предлагаме да стапите во контакт со тимот за поддршка на GunsBet. Ќе мора да поминете низ процесот на докажување кој сте. Не постои стандарден начин да се направи тоа, така што секој клиент добива различен третман. Услугата за клиенти во GunsBet има професионална историја, па можете да бидете сигурни дека тие ќе бидат подготвени да ви помогнат. Обидете се колку што можете повеќе да ги запомните вашето корисничко име и лозинка.

Може ли да ја сменам мојата валута?

Кога ќе се регистрирате за сметка, казиното автоматски ќе ја постави вашата валута на онаа што најдобро функционира за вашата земја. Во секој случај, можете да изберете друга валута кога ќе го направите вашиот прв депозит. Таа валута ќе биде поврзана со вашата сметка и нема да можете да ја промените.

Кои се барањата за обложување?

Ако никогаш порано не сте се обложувале онлајн, можеби ќе бидете љубопитни за барањата за обложување. Секој пат кога ќе добиете бонус за казино, треба да играте преку парите од бонус одреден број пати. Пред да побарате да ги извадите парите, мора да ги исполните условите за обложување.

Да речеме дека добивате бонус од 100 долари што мора да се игра 50 пати. Потоа, треба да се обложите 5.000 долари пред да можете да побарате исплата.

Дали е можно да се извлечат парите веднаш?

Откако ќе се обработи барањето за повлекување, средствата обично се испраќаат во рок од еден час. Брзината со која ги добивате парите зависи од вашиот начин на повлекување. Во повеќето случаи, готовината ќе се пренесе веднаш. Сепак, на банката може да и бидат потребни до три банкарски дена да ги обработи плаќањата со кредитна картичка.

Што се случува ако играте и страницата престане да реагира?

Апсолутно нема причина да се вознемирувате ако веб-локацијата се замрзне додека играте. Кога повторно ќе ги внесете вашите информации за најавување на вашата сметка, играта ќе започне токму таму каде што сте застанале. Ова имплицира дека играта ќе продолжи од местото каде што беше прекината, што значи дека ќе започне онаму каде што застана пред прекинот.

Што да правам ако не можам да обложувам бонус?

Силно сте охрабрени да ги разгледате условите за бонусот. Ова може да се случи кога некој се обложува додека ги прекршува прописите и не ги следи упатствата. На пример, некој става облог на превисок влог или игра игра што не е оптимална за целите на обложување.

Контактирањето со поддршката за корисници ќе ви помогне ако не сте направиле грешка сами и до буква ги следевте критериумите за бонус.

Како можам да се заштитам од тешки финансиски неуспеси?

GunsBet нуди неколку фантастични карактеристики, од кои некои може да ви помогнат во одржувањето на самоконтрола и финансиски план додека играте. Можете да поставите лимити за депозит за вашата сметка. Откако ќе се постигнат тие ограничувања, нема да можете да додавате повеќе пари на сметката додека не помине временскиот рок.

Дали е можно да се добие бонус без депозит?

Во моментов, казиното Guns Bet не им обезбедува на играчите какви било видови бонуси на кои не им е потребен депозит. Може да отидете на нивната веб-страница за промоции за да видите дали има нешто во работа што ќе ви користи наскоро.

Колку различни сметки може да направи еден поединец во онлајн казиното?

Обложувачите можат да креираат само една сметка по лице и неговото семејство, вклучувајќи ја нивната е-пошта, домашна адреса, телефонски број, IP адреса, број на сметка, број на кредитна картичка, број на дебитна картичка, број на електронски паричник или сметка на платниот систем како што е Neteller , Skrill, итн., еден електронски уред како таблет, компјутер, мобилен телефон итн.

Ако се откријат неколку сметки, властите на казиното имаат моќ да ве забранат и да ви ги запленат парите.

Најнови вести на GunsBet
2022-10-26

Најнови вести на GunsBet

SoftSwiss го објави почетокот на нова иницијатива за обложување која ќе ја користи штотуку лансираната платформа за спортски книги. GunsBet Sportsbook, поделба на казиното GunsBet, е најновиот клиент на SoftSwiss Sportsbook. Проектот за онлајн спортско обложување GunsBet им нуди на корисниците пристап до илјадници настани во живо.