Gunsbet - Responsible Gaming

Age Limit
Gunsbet
Gunsbet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Responsible Gaming

Има луѓе чија работа со полно работно време е коцкање. Сепак, процентот на луѓе од оваа категорија кон целото население е прилично низок. Не е соодветно да се гледа како извор на приход за многу поединци. Играчите треба да се коцкаат само со парите што можат да си дозволат да ги загубат и никогаш не треба да ризикувате повеќе од таа сума на пари. Треба да се воздржите од коцкање со пари за да ја платите киријата и другите потреби, како што се вашите сметки и храна.

Играјте одговорно

Зависноста од коцкање често е резултат на компулсивниот нагон на една личност да успее. Кога ќе изгубат, тоа може да ги направи уште позагрижени да си ги вратат парите, што ќе доведе до уште повеќе коцкање. Ова може брзо да предизвика верижна реакција која брзо излегува од контрола.

Вашите шанси да се лизнете во истата стапица ќе се намалат ако влезете во неа со размислување дека сте подготвени да изгубите. Ако сте психолошки подготвени за тоа и не ви пречи колку пари изгубите, коцкањето во казино може да биде пријатно дури и ако изгубите пари. Многу е позабавно да се победи кога ќе влезете во тоа со размислување дека ќе изгубите.

Првиот чекор во коцкање одговорно е да воспоставите свои ограничувања за износот на пари што може да го потрошите. Пред да започнете со сесијата за игри, треба да знаете колку пари имате на располагање. Кога ќе се потроши однапред одредената сума на пари, престанете. Честитките се во ред ако сте победникот; сепак, ако вашата серија на среќа заврши, обидете се да не ја сфатите лошо.

Едноставно е да се изгуби чувството за времето кога се учествува во коцкарски активности. Поставете тајмер или аларм и кога ќе се вклучи, мора да го прекинете она што го правите. Ако играте подолго време, ќе изгубите повеќе пари. Коцкањето не треба да ви пречи на вашите лични врски или времето поминато со вашето семејство и не треба да одвојувате време без работа за да се препуштите на тоа.

Додека играте, не треба да пиете или да се дрогирате. Овие хемикалии го отежнуваат донесувањето здрави проценки, што е проблематично бидејќи здравите проценки се вашата најголема одбрана од тоа да дозволите коцкањето да излезе од контрола.

Каде да побарате помош

Секој кој има перцепција дека се губење на контролата врз нивното коцкање или дека не се во можност да играат одговорно треба веднаш да прекинат. Побарај помош ако не можете да се откажете од употребата на супстанцијата или ако се сомневате дека можеби сте зависни од неа.

Ако сте загрижени за вашите навики за коцкање, не треба да се двоумите да добиете помош; немаш од што да се срамиш. Нема причина да се чувствувате понижени. Вашите напори сами да ја решите ситуацијата нема да бидат успешни. Можете да побарате помош од терапевти или групи како што се BeGambleAware ако не сметате дека е соодветно да разговарате за вашите предизвици со членовите на вашето семејство или кругот на пријатели.

Total score7.6
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (21)
Јапонски
Англиски
Бугарски
Германски
Грчки
Естонски
Казахстански
Кинески
Корејски
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Словачки
Словенски
Тајландски
Унгарски
Фински
Француски
Хрватски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Reload бонус
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (14)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Казахстански тенгес
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Чешки круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (8)
Австралија
Бугарија
Естонија
Нов Зеланд
Тајланд
Унгарија
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (49)
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (25)
Bitcoin
Bitcoin Cash
Credit Cards
Crypto
DogecoinEcoPayz
Ethereum
GiroPay
Litecoin
MasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
QIWI
Rapida
Skrill
Sofortuberwaisung
Trustly
Visa
WebMoney
Yandex Money
Zimpler
iDEAL
instaDebit
СофтверСофтвер (55)
1x2Gaming
2 By 2 Gaming
Adoptit Publishing
Ainsworth Gaming Technology
Amatic Industries
August Gaming
BGAMING
Belatra
Betsoft
Big Time Gaming
BlaBlaBla Studios
Blueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Casino Technology
EGT Interactive
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Endorphina
Evoplay Entertainment
Fantasma Games
Felix Gaming
Foxium
Fugaso
GameArt
Gamevy
Genesis Gaming
Iron Dog Studios
Just For The Win
Lightning Box
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Nucleus Gaming
Old Skool Studios
Platipus Gaming
Playson
Playtech
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickfire
Quickspin
Rabcat
Realistic Games
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Skillzzgaming
SoftSwiss
Spinomenal
Thunderkick
True Lab
Wazdan
Yggdrasil Gaming
iSoftBet