Gunsbet Рецензија на книговодителите 2024 - Responsible Gaming

GunsbetResponsible Gambling
CASINORANK
7.6/10
БонусБонус $300 +100 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Gunsbet is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Има луѓе чија работа со полно работно време е коцкање. Сепак, процентот на луѓе од оваа категорија кон целото население е прилично низок. Не е соодветно да се гледа како извор на приход за многу поединци. Играчите треба да се коцкаат само со парите што можат да си дозволат да ги загубат и никогаш не треба да ризикувате повеќе од таа сума на пари. Треба да се воздржите од коцкање со пари за да ја платите киријата и другите потреби, како што се вашите сметки и храна.

Играјте одговорно

Зависноста од коцкање често е резултат на компулсивниот нагон на една личност да успее. Кога ќе изгубат, тоа може да ги направи уште позагрижени да си ги вратат парите, што ќе доведе до уште повеќе коцкање. Ова може брзо да предизвика верижна реакција која брзо излегува од контрола.

Вашите шанси да се лизнете во истата стапица ќе се намалат ако влезете во неа со размислување дека сте подготвени да изгубите. Ако сте психолошки подготвени за тоа и не ви пречи колку пари изгубите, коцкањето во казино може да биде пријатно дури и ако изгубите пари. Многу е позабавно да се победи кога ќе влезете во тоа со размислување дека ќе изгубите.

Првиот чекор во коцкање одговорно е да воспоставите свои ограничувања за износот на пари што може да го потрошите. Пред да започнете со сесијата за игри, треба да знаете колку пари имате на располагање. Кога ќе се потроши однапред одредената сума на пари, престанете. Честитките се во ред ако сте победникот; сепак, ако вашата серија на среќа заврши, обидете се да не ја сфатите лошо.

Едноставно е да се изгуби чувството за времето кога се учествува во коцкарски активности. Поставете тајмер или аларм и кога ќе се вклучи, мора да го прекинете она што го правите. Ако играте подолго време, ќе изгубите повеќе пари. Коцкањето не треба да ви пречи на вашите лични врски или времето поминато со вашето семејство и не треба да одвојувате време без работа за да се препуштите на тоа.

Додека играте, не треба да пиете или да се дрогирате. Овие хемикалии го отежнуваат донесувањето здрави проценки, што е проблематично бидејќи здравите проценки се вашата најголема одбрана од тоа да дозволите коцкањето да излезе од контрола.

Каде да побарате помош

Секој кој има перцепција дека се губење на контролата врз нивното коцкање или дека не се во можност да играат одговорно треба веднаш да прекинат. Побарај помош ако не можете да се откажете од употребата на супстанцијата или ако се сомневате дека можеби сте зависни од неа.

Ако сте загрижени за вашите навики за коцкање, не треба да се двоумите да добиете помош; немаш од што да се срамиш. Нема причина да се чувствувате понижени. Вашите напори сами да ја решите ситуацијата нема да бидат успешни. Можете да побарате помош од терапевти или групи како што се BeGambleAware ако не сметате дека е соодветно да разговарате за вашите предизвици со членовите на вашето семејство или кругот на пријатели.

Најнови вести на GunsBet
2022-10-26

Најнови вести на GunsBet

SoftSwiss го објави почетокот на нова иницијатива за обложување која ќе ја користи штотуку лансираната платформа за спортски книги. GunsBet Sportsbook, поделба на казиното GunsBet, е најновиот клиент на SoftSwiss Sportsbook. Проектот за онлајн спортско обложување GunsBet им нуди на корисниците пристап до илјадници настани во живо.