Gunsbet - Tips & Tricks

Age Limit
Gunsbet
Gunsbet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Tips & Tricks

Ќе си поминете одлично обложувајќи се на спорт. Исто така, можете да заработите пари со обложување на вашите омилени спортски игри.

Можеби се прашувате дали има нешто што можете да направите за да ги подобрите работите. Користете ги овие совети и трикови за да го извлечете максимумот од спортското обложување GunsBet.

Џекпот секој ден турнир

Ако сакате да добиете повеќе средства за обложување на спортови, треба да внимавате на турнирот „Џекпот секој ден“. Како што сугерира името, можете да освоите многу пари секој ден.

Секој ден, паричните облози на клиентите на GunsBet на сите автомати на страницата одат во тенџере што се користи за изградба на џекпот. Играчот добива по еден поен за секое евро (или еквивалентен износ во други валути) што го обложил. Тековниот пласман е прикажан на табелата на турнирите.

Секој ден, по тројца победници добиваат парче од наградниот фонд на џекпот во вредност од 70%, 20% и 10%, соодветно.

Остварете го вашиот KYC

GunsBet, како и сите најдобри сајтови за спортско обложување на пазарот, бара проверка KYC (Запознајте го вашиот клиент), која вклучува потврда на вашето име и адреса.

Што ако не го завршите процесот на KYC? Ако тоа се случи, нема да можете да ставите пари или да ги извадите, што само по себе е силен аргумент.

Друга причина да го завршите процесот на KYC е да се заштитите од луѓе кои сакаат да ви ги украдат парите. Измамниците на интернет се проблем за сите онлајн обложувалници, вклучувајќи го и GunsBet.

Измамниците се придружуваат на букмејкерот за да извршат измама, измама или кршење на правилата на обложувалницата. Бидејќи овие измамници ги таргетираат и обложувачите и обложувалниците, може да им наштетат и на двајцата.

Користете извори на податоци и страници за статистика за да дознаете за спортските трендови

Паметните коцкари и креаторите на шанси користат софтвер за анализа на податоци и шеми, што е еден од најважните делови. Обложувачите можат да ги добијат овие услуги од некои веб-локации бесплатно или за мала надокнада.

Обложувачите ќе мора да работат на почетокот за да сфатат како да ги користат овие алатки. Сепак, тие ќе бидат многу подобри во победничките облози штом ќе го направат тоа.

Обложувачите на спорт може да одредат како се наоѓаат и користат најчестите трендови. Сепак, тие можат да ги тестираат своите идеи за трендовите и да најдат предност што ја пропуштиле спортските книги и другите обложувалници.

Немате начин да знаете со сигурност што ќе најдете. Во Националната хокеарска лига, неопеаните тимови кои ќе го започнат својот резервен голман во првиот натпревар од сетот на ред, можеби ќе имаат поголема веројатност да ја заштитат линијата на пакови по долг престој дома.

Обложувачите можат да користат алатки за анализа на податоци за да најдат вистински трендови кои би можеле да им помогнат да одлучат како да се обложуваат, дури и ако тоа изгледа случајно.

Возете со победничките серии

Во спортот, начинот на кој прави тим или еден играч може многу да варира. Кога играчите се во зоната, тие не можат да промашат шут. Кога не се во зоната, тие се бели како снег. Обложувачите можат да го извлечат максимумот од своите облози со тоа што ќе ги победат оние што создаваат шанси со барање топли и ладни низи.

Размислете за шансите и погледнете на сè со отворен ум за да се осигурате дека вашите облози ви даваат фер враќање. Можеби нема да сакате да скокнете во бендот ако некој тим победил дома против неколку тимови од пониско ниво.

Внимавајте на вашиот распоред и што може да ви помогне да продолжите да победувате. Кога се обложувате на тим, исто така е важно да се погледне колку добро тие успеале против ширењето во нивните последни неколку натпревари.

Обложувајте се на познати спортови

Обложувачите кои штотуку почнуваат треба да знаат дека најдобро е да се обложуваат на спортови за кои знаат многу. Ако го направат ова, поголема е веројатноста да донесат добри одлуки за обложување отколку ако се обложуваат на спортови за кои не знаат многу или воопшто ништо. Ако донесат подобри одлуки, треба да добијат повеќе од нивните облози.

Кога штотуку почнувате, може да биде примамливо да сакате да се обложувате на многу различни спортови. Кога обложувачот се најавува на онлајн спортска книшка, гледањето на сите различни начини на кои може да се обложува може да го натера да сака многу да се обложува. Но, тие не треба да се обложуваат на други спортови додека не бидат добри во обложувањето на спортовите што добро ги знаат.

Total score7.6
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (21)
Јапонски
Англиски
Бугарски
Германски
Грчки
Естонски
Казахстански
Кинески
Корејски
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Словачки
Словенски
Тајландски
Унгарски
Фински
Француски
Хрватски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Reload бонус
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (14)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Казахстански тенгес
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Чешки круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (8)
Австралија
Бугарија
Естонија
Нов Зеланд
Тајланд
Унгарија
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (49)
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (25)
Bitcoin
Bitcoin Cash
Credit Cards
Crypto
DogecoinEcoPayz
Ethereum
GiroPay
Litecoin
MasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
QIWI
Rapida
Skrill
Sofortuberwaisung
Trustly
Visa
WebMoney
Yandex Money
Zimpler
iDEAL
instaDebit
СофтверСофтвер (55)
1x2Gaming
2 By 2 Gaming
Adoptit Publishing
Ainsworth Gaming Technology
Amatic Industries
August Gaming
BGAMING
Belatra
Betsoft
Big Time Gaming
BlaBlaBla Studios
Blueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Casino Technology
EGT Interactive
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Endorphina
Evoplay Entertainment
Fantasma Games
Felix Gaming
Foxium
Fugaso
GameArt
Gamevy
Genesis Gaming
Iron Dog Studios
Just For The Win
Lightning Box
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Nucleus Gaming
Old Skool Studios
Platipus Gaming
Playson
Playtech
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickfire
Quickspin
Rabcat
Realistic Games
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Skillzzgaming
SoftSwiss
Spinomenal
Thunderkick
True Lab
Wazdan
Yggdrasil Gaming
iSoftBet