Gunsbet Рецензија на книговодителите 2024 - Tips & Tricks

GunsbetResponsible Gambling
CASINORANK
7.6/10
БонусДо 300 € + 100 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Gunsbet is not available in your country. Please try:
Tips & Tricks

Tips & Tricks

Ќе си поминете одлично обложувајќи се на спорт. Исто така, можете да заработите пари со обложување на вашите омилени спортски игри.

Можеби се прашувате дали има нешто што можете да направите за да ги подобрите работите. Користете ги овие совети и трикови за да го извлечете максимумот од спортското обложување GunsBet.

Џекпот секој ден турнир

Ако сакате да добиете повеќе средства за обложување на спортови, треба да внимавате на турнирот „Џекпот секој ден“. Како што сугерира името, можете да освоите многу пари секој ден.

Секој ден, паричните облози на клиентите на GunsBet на сите автомати на страницата одат во тенџере што се користи за изградба на џекпот. Играчот добива по еден поен за секое евро (или еквивалентен износ во други валути) што го обложил. Тековниот пласман е прикажан на табелата на турнирите.

Секој ден, по тројца победници добиваат парче од наградниот фонд на џекпот во вредност од 70%, 20% и 10%, соодветно.

Остварете го вашиот KYC

GunsBet, како и сите најдобри сајтови за спортско обложување на пазарот, бара проверка KYC (Запознајте го вашиот клиент), која вклучува потврда на вашето име и адреса.

Што ако не го завршите процесот на KYC? Ако тоа се случи, нема да можете да ставите пари или да ги извадите, што само по себе е силен аргумент.

Друга причина да го завршите процесот на KYC е да се заштитите од луѓе кои сакаат да ви ги украдат парите. Измамниците на интернет се проблем за сите онлајн обложувалници, вклучувајќи го и GunsBet.

Измамниците се придружуваат на букмејкерот за да извршат измама, измама или кршење на правилата на обложувалницата. Бидејќи овие измамници ги таргетираат и обложувачите и обложувалниците, може да им наштетат и на двајцата.

Користете извори на податоци и страници за статистика за да дознаете за спортските трендови

Паметните коцкари и креаторите на шанси користат софтвер за анализа на податоци и шеми, што е еден од најважните делови. Обложувачите можат да ги добијат овие услуги од некои веб-локации бесплатно или за мала надокнада.

Обложувачите ќе мора да работат на почетокот за да сфатат како да ги користат овие алатки. Сепак, тие ќе бидат многу подобри во победничките облози штом ќе го направат тоа.

Обложувачите на спорт може да одредат како се наоѓаат и користат најчестите трендови. Сепак, тие можат да ги тестираат своите идеи за трендовите и да најдат предност што ја пропуштиле спортските книги и другите обложувалници.

Немате начин да знаете со сигурност што ќе најдете. Во Националната хокеарска лига, неопеаните тимови кои ќе го започнат својот резервен голман во првиот натпревар од сетот на ред, можеби ќе имаат поголема веројатност да ја заштитат линијата на пакови по долг престој дома.

Обложувачите можат да користат алатки за анализа на податоци за да најдат вистински трендови кои би можеле да им помогнат да одлучат како да се обложуваат, дури и ако тоа изгледа случајно.

Возете со победничките серии

Во спортот, начинот на кој прави тим или еден играч може многу да варира. Кога играчите се во зоната, тие не можат да промашат шут. Кога не се во зоната, тие се бели како снег. Обложувачите можат да го извлечат максимумот од своите облози со тоа што ќе ги победат оние што создаваат шанси со барање топли и ладни низи.

Размислете за шансите и погледнете на сè со отворен ум за да се осигурате дека вашите облози ви даваат фер враќање. Можеби нема да сакате да скокнете во бендот ако некој тим победил дома против неколку тимови од пониско ниво.

Внимавајте на вашиот распоред и што може да ви помогне да продолжите да победувате. Кога се обложувате на тим, исто така е важно да се погледне колку добро тие успеале против ширењето во нивните последни неколку натпревари.

Обложувајте се на познати спортови

Обложувачите кои штотуку почнуваат треба да знаат дека најдобро е да се обложуваат на спортови за кои знаат многу. Ако го направат ова, поголема е веројатноста да донесат добри одлуки за обложување отколку ако се обложуваат на спортови за кои не знаат многу или воопшто ништо. Ако донесат подобри одлуки, треба да добијат повеќе од нивните облози.

Кога штотуку почнувате, може да биде примамливо да сакате да се обложувате на многу различни спортови. Кога обложувачот се најавува на онлајн спортска книшка, гледањето на сите различни начини на кои може да се обложува може да го натера да сака многу да се обложува. Но, тие не треба да се обложуваат на други спортови додека не бидат добри во обложувањето на спортовите што добро ги знаат.

Најнови вести на GunsBet
2022-10-26

Најнови вести на GunsBet

SoftSwiss го објави почетокот на нова иницијатива за обложување која ќе ја користи штотуку лансираната платформа за спортски книги. GunsBet Sportsbook, поделба на казиното GunsBet, е најновиот клиент на SoftSwiss Sportsbook. Проектот за онлајн спортско обложување GunsBet им нуди на корисниците пристап до илјадници настани во живо.